Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti 72 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks tapmine, üks raske tervisekahjustus, kolm avaliku korra rasket rikkumist ja 37 varavastast kuritegu. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada üks inimene. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati neli, narkojoobes sõidukijuhte üks.

Põhja prefektuur

Tallinn

Tapmine
5. jaanuari õhtul tuli politseile teade Lasnamäelt Ümera tänaval asuvast kortermajast, sest kuuldi laske. Korterist leiti laskehaavadega 36-aastane naine, kelle kiirabi viis raskes seisus haiglasse. Kahjuks suri naine haiglas saadud vigastustesse. Esialgsetel andmetel tulistas 80-aastane mees 36-aastast naist. Mees lahkus sündmuskohalt autoga, ent politseinikud tegid kiirelt mehe asukoha kindlaks ja pidasid ta kinni Mustamäel. Kõik täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.

Kehalised väärkohtlemised
5. jaanuaril teatati politseile Põhja-Tallinna linnaosas Suur-Patarei tänaval korteris toimunud perevägivalla juhtumist, kus 25-aastane mees lõi rusikaga näkku 22-aastasele naisele. Politsei pidas mehe löömises kahtlustatavana kinni.

5. jaanuaril teatati politseile Haabersti linnaosas Õismäe teel toimunud perevägivalla juhtumist, mille käigus 69-aastane mees ja 53-aastane naine tekitasid teineteisele kehavigastusi. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Mees toimetati tervisekontrolliks haiglasse. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
5. jaanuaril teatati politseile, et Haabersti linnaosas Päevalille tänaval tungiti ehitusplatsil soojakusse ning varastati sealt erinevaid tööriistu. Vargusega tekitatud kahju 2000 eurot.

5. jaanuaril teatati politseile, et Nõmme linnaosas Särje tänaval varastati ehitusjärgus majast tööriistu. Vargusega tekitatud kahju 5000 eurot.

Harjumaa

Avaliku korra raske rikkumine
5. jaanuaril teatati politseile, et Paldiski linnas Rae tänaval lõi 43-aastane mees rusikaga näkku 57-aastasele mehele. Politsei pidas löömises kahtlustatavana kinni 43-aastase mehe.

Juhtumid piiril
5. jaanuaril koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kuueks kuuks 1997. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikule. Naine pöördus PPA teenindusse viisa taotlemiseks. Selgus, et naine on 180-päeva jooksul viibinud Schengeni alal ebaseaduslikult 30 päeva.

5. jaanuaril koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 1994. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikule. Naine pöördus PPA-sse, et pikendada oma viibimist Eesti. Selgus, et naine viibib alates 04.01.2021 Schengeni territooriumil ebaseaduslikult.

5. jaanuaril lahkus lennuga Tallinnast Minskisse Valgevene Vabariigi kodanik, kes rikkus eneseisolatsiooni nõudeid. Informatsioon edastati Terviseametile.

Lõuna prefektuur

Tartumaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 17. detsembril varastati Tartus Turu tänava kauplusest naiste ja meeste brändirõivaid. Vargusega tekitatud kahju on 370 eurot.

Vägivald võimuesindaja vastu
5. jaanuari pealelõunal peatasid politseinikud Tartu linnas Jaamamõisa tänaval kontrolliks sõiduauto BMW, mille juhil tuvastati narkojoobetunnused. Meditsiiniasutusse ekspertiisi toimetamisel muutus mees aga agressiivseks ning lõi politseinikku. Ametnik viga ei saanud ning ta jätkas teenistust. Autoroolist narkojoobekahtlusega tabatud 20-aastane mees peeti aga peale ekspertiisi kuriteos kahtlustatavana kinni ning toimetati arestimajja.

Valgamaa

Asja omavoliline kasutamine
Politseile laekus teade, et ööl vastu 5. jaanuari ärandati Valga vallas eramu eest sõiduauto Škoda Kodiaq, mis navigatsiooniseadme abil Valga linnast üles leiti. Omanik sai oma sõiduki tagasi ning politsei alustas juhtunu üksikasjade selgitamiseks kriminaalmenetluse.

Viljandimaa

Kelmus
Politseisse pöördus Viljandimaal elav mees, kes soovis detsembrikuus Facebooki müügituru vahendusel osta Makita tööriistakomplekti. Mees tasus müüjale kauba eest nõutud summa, kuid tänaseni ei ole mees kätte saanud ostetud kaupa. Ka ei ole müüja talle tagastanud saamata jäänud kauba eest makstud raha.

Ida prefektuur

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
5. jaanuaril teatati politseile, et Kundas lõi 46-aastane mees talle tuttavat 47-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
5. jaanuaril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Endla tänava korteris lõi 40-aastane mees enda abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

5. jaanuaril alustati kriminaalmenetlust selles, et Kohtla-Järvel Kasteheina tänava korteris löödi 34-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
5. jaanuaril alustati kriminaalmenetlust selles, et 2. jaanuaril varastati Ahtme linnaosas bussipeatusest avaldajale kuuluv mobiiltelefon Samsung Galaxy S8. Vargusega tekitatud ligikaudne kahju on 400 eurot.

Juhtumid piiril
Narva-1 piiripunktis kontrolliti 5. jaanuaril kella 11 ajal Eestisse sisenemisel Rumeenia kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis tõkestati tal riiki sisenemine ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Lääne prefektuur

Järvamaa

Kultuurimälestise, arhivaali, museaali ja muuseumikogu rikkumine ja hävitamine
6. jaanuaril alustati kriminaalmenetlust selles, et möödunud aasta lõpus varastati Paide Reopalu kalmistul 186 metallristilt vasesulamist nimesildid ja hauatähised.

Pärnumaa

Kelmused
5. jaanuaril alustati kriminaalmenetlust selles, et möödunud aastal peteti Pärnumaal elavalt naiselt interneti suhtlusportaalis välja raha. Tekitatud kahju on ligi 555 eurot.

5. jaanuaril alustati kriminaalmenetlust selles, et möödunud aasta detsembris ostis Pärnumaal elav mees internetist akumutrikeeraja Makita koos laadijaga. Mees tegi müüja pangakontole ülekande, kuid kaupa ei saanud. Tekitatud kahju on 243 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab infot vastava ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult.