Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 57 avaldust ja teadet kuritegudest. Registreeriti 24 varavastast kuritegu, sealhulgas 15 vargust. Registreeriti üks inimvigastustega liiklusõnnetus, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati kuus alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 282 väärtegu.

Piiril registreeriti seitse sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja kolm inimest. Schengeni viisaeeskirja rikkumisi oli kaks .

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine

19. märtsil teatati, et Lasnamäel Ümera tänaval asuvas korteris lõi 38-aastane mees 34-aastast elukaaslast ning alaealist last. 34-aastane naine sai vigastada.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Arvutikelmus

Politseile laekus teade, et 92-aastase Tartus elava mehe pangakontolt on tema teadmata võetud kahel korral välja sularaha kogusummas 800 eurot.

Vargused

Politseile laekus teade, et 13. märtsil varastati Tartus Alevi tänaval seisnud lukustamata Mercedese kaubikust Armani sulejope. Kahju on 289 eurot.

Politseile laekus teade, et ööl vastu 13. märtsi lõhuti Kõrveküla alevikus asuva tankla aken ning varastati erinevaid tubakatooteid. Esialgne kahju on 300 eurot.

Juhtum piiril

19. märtsil kontrollisid piiriametnikud Tartu linna erinevaid ehitusobjekte, et tuvastada, kas töötajatel on seaduslik alus Eestis viibimiseks ja siin töötamiseks. Kontrolliti 11 juriidilist ja 22 füüsilist isikut eri rahvustest. Eestis seadusliku aluseta viibivaid ja tagaotsitavaid isikuid ei tuvastatud. Küll avastati viis isikut, kelle töötamine ei olnud töötajate registrisse kantud. Nende isikutega tegeleb edasi maksu- ja tolliamet.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaal olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised

19. märtsil peksis 40-aastane mees Kohtla-Järvel Pärna tn korteris 41-aastast meest kurikaga vastu pead, tekitades füüsilist valu ja kehavigastusi. Lööja on kahtlustavana kinni peetud. 19. märtsil lõi Narvas Kreenholmi kortermajas tundmatu naine 16-aastast tüdrukut.

Ähvardamine

19. märtsil varastas tundmatu mees Jõhvis Narva maanteel asuvast poest viina. Kui poe turvatöötaja, 25-aastane mees, üritas teda kinni pidada, ähvardas tundmatu mees turvatöötajat noaga.

Vargus

19. märtsil teatati politseile, et 2., 3. ja 5. märtsil varastas 64-aastane naine Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas asuvast kauplusest šokolaadi, sealiha, vorsti, pähkleid, juustu ja rosinaid. Kahju on ligi 15 eurot.

Juhtumid piiril

19. märtsil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1953. aastal sündinud Armeenia Vabariigi kodanikku, kellel polnud kehtivat viisat. Mehele väljastati sisenemiskeeld ning ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

19. märtsil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel Valgevene Vabariigi kodanikke, 1984. aastal sündinud meest ja 1987. aastal sündinud meest. Välismaalaste ütlused eesmärgi kohta olid ebaselged ja neil puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ning tingimusi. Neile väljastati sisenemiskeelud, viisad tunnistati kehtetuks ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

19. märtsil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1992. aastal sündinud Serbia Vabariigi kodanikku, kelle ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged, puudusid asjakohased dokumendid ja rahalised vahendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

19. märtsil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1953. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel polnud kehtivat viisat. Naisele väljastati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

19. märtsil kontrolliti Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1992. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku, kelle ütlused reisi eesmärgi kohta olid ebaselged, puudusid asjakohased dokumendid ja rahalised vahendid. Mehele väljastati sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.