Politseis registreeritud sündmused

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
27. mail teatati politseile, Põhja-Tallinnas Tööstuse tänaval olevas elukohas tekitati 38-aastasele mehele terariistaga kõhupiirkonda haav. Kiirabi viis mehe haiglasse. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 50- aastase mehe ja 47-aastase naine. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluses.

27. mail teatati politseile, et Mustamäel Vilde teel lõi seni tuvastamata mees 47-aastast meest terariistaga kätte.

27. mail teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Vasara tänaval olevas elukohas tekkis 45-aastasel mehel konflikt enda elukaaslase, 40-aastase naisega, mille käigus tekitati kehavigastusi.

Kelmus
26. mail alustati menetlust selles, et 24. mail helistati Lasnamäel elavale mehele näiliselt Swedbankist ja väideti, et mehe kontolt üritatakse varastada raha. Tehingu peatamiseks pidi mees sisestama PIN-koodi, mida ta ka tegi. Hiljem avastas mees, et kontolt on kadunud 5130,76 eurot.

Harjumaa

Võltsitud maksevahendi ja väärtpaberi kasutamine
27. mail teatati politseile, et Tutermaa külas olevas tanklas proovis klient tasuda võltsimistunnustega 10-eurosega. Politsei võttis valeraha enda valdusse.

Juhtumid piiril
27. mail lahkusid Tallinna lennujaamast lennuga Küprosele Soome, Eesti ja Suurbritannia kodanikud, kes pidanuks olema eneseisolatsioonis. Info edastati terviseametile.

27. mail lahkusid Tallinna lennujaamast lennuga Istanbuli kaks Läti ja üks Soome kodanik, kes pidanuks olema eneseisolatsioonis. Info edastati terviseametile.

LÕUNA PREFEKTUUR

Viljandimaa

Vägivald võimuesindaja vastu
26. mail lõi 32-aastane varguselt tabatud mees politseijaoskonnas läbi viidud menetlustoimingute käigus politseiametnikku. Meedikud andsid ametnikule esmaabi kohapeal, misjärel jätkas politseinik teenistust.

Juhtum piiril
27. mail kell 08.50 ajal tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine 40-aastasel Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Ähvardamine
27. mail sai politsei väljakutse Narvas Mõisa tänavale, kus 59-aastane mees ähvardas noaga teist 56-aastast meest. Politsei pidas 59-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Kelmus
27. mail alustati kriminaalmenetlust selles, et ühele Narva elanikule helistas inimene, kes pakus naisele võimalust raha teenida. Tal paluti arvutisse laadida AnyDesk programm, mis andis kelmile ligipääsu naise arvutile. Naise nimel võeti laenu ning kanti tema kontolt raha üle teisele kontole. Tekitatud kahju on 8381 eurot.

Juhtum piiril
27. mail kell 13.55 pidas Vasknarva kordoni paadipatrull kinni aluse koos kahe inimesega, sest nad olid Narva jõel ületanud ebaseaduslikult kontrolljoont. Inimesed viidi Vasknarva kordonisse ning paadi omanikule, 1965. aastal sündinud Eesti kodanikule määrati rahatrahv 100 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
27. mail sai politsei teate, et viimase nädala jooksul on Haapsalus Uus-Sadama tänava garaažist varastatud muruniiduk, akutrell, neli sõiduauto talverehvi ja viis liitrit bensiini. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 3270 eurot.

Pärnumaa

Ähvardamine
27. mail sai politsei teate, et Lääneranna vallas tekis konflikt maaomaniku ja sinna sattunud võõra inimese vahel. Kõik juhtumi üksikasjad selgitatakse alustatud menetluse käigus.

Raplamaa

Arvutikelmus
27. mail teatati politseile, et esmaspäeval helistati 60-aastasele naisele läbi Viber suhtlusrakenduse ning esitleti ennast panga klienditoena. Helistaja küsis, kas naine on äsja oma pangakontolt makse sooritanud ning palus naisel selle kontrollimiseks sisestada Smart-ID kaudu enda PIN1 ja PIN2-kood. Hilisema kontrolli käigus avastas naine, et tema pangakontolt on omavoliliselt tehtud ülekandeid. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 4500 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.