Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti ajavahemikul 13.-15. märts 137 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 30 varavastast kuritegu, sh 24 vargust. Toimus 11 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles hukkus üks inimene ja sai vigastada 11 inimest. Toimus kolm liiklusõnnetust joobes juhtide süül. Tabati 43 alkoholijoobes ja kolm narkojoobes sõidukijuhti. Piiril väljastati 18 sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
13. märtsil teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval tekkis konflikt 43-aastase ja 23-aastase mehe vahel, mille käigus tekitati füüsilist valu.

14. märtsil teatati politseile, et Kesklinnas Viru tänaval tungis tundmatu mees kallale 31-aastasele naisele ja tekitas talle füüsilist valu.

14. märtsil teatati politseile, et Kesklinnas Viru tänaval tekitas 32-aastane mees tervisekahjustusi ja füüsilist valu 19-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kinni ja alustas juhtunu osas kriminaalmenetlust.

14. märtsil teatati politseile, et Kesklinnas J. Vilmsi tänaval tungis 47-aastane mees kallale tuttavale 22-aastasele naisele. Kiirabi vaatas naise üle ja osutas talle esmaabi. Politsei pidas 47-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

14. märtsil teatati politseile, et Kesklinnas Vana-Viru tänaval tekkis konflikt 37-aastase ja tundmatu mehe vahel, mille käigus tekitati füüsilist valu.

14. märtsil teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Pelguranna tänavas tekitas 35-aastane mees kehavigastusi tuttavale 32-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kahtlustatuna kinni.

14. märtsil teatati politseile, et Kesklinnas Gonsiori tänaval tekitasid tundmatud mehed kehavigastusi 31-aastasele mehele. Kiirabi toimetas mehe haiglasse. Juhtunu asjaolud selgitab menetlus.

14. märtsil teatati politseile, et Pirita linnaosas Jaaniku tänaval tekitas 43-aastane mees füüsilist valu 42-aastasele tuttavale naisele. Politsei pidas 43-aastase mehe kahtlustatuna kinni.

15. märtsil teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Madala tänavas tekitas 32-aastane mees füüsilist valu enda tuttavale 25-aastasele naisele.

15. märtsil teatati, et Pirital Jaaniku tänaval asuvas majas ründas 44-aastane mees oma elukaaslast, 42-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

15. märtsil teatati, et Põhja-Tallinnas Tuulemaa tänaval asuvas majas ründasid 27-aastast naist võõras naine ja mees. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

15. märtsil teatati, et Põhja-Tallinnas Madala tänaval asuvas korteris tekkis konflikt elukaaslaste, 25-aastase naise ja 32-aastase mehel vahel. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
14. märtsil teatati politseile, et Kose vallas Soone tänaval tekitas 43-aastane mees füüsilist valu tuttavale 46-aastasele naisele.

14. märtsil teatati politseile, et Maardus Haigla tänaval tekitas 27-aastane mees füüsilist valu tuttavale 20-aastasele naisele. Politsei pidas 27-aastase mehe kahtlustatuna kinni.

14. märtsil teatati politseile, et Viimsi vallas Muuga külas tekitas 62-aastane mees füüsilist valu 44-aastasele tuttavale naisele.

Juhtumid piiril

13. märtsil saabus Kiievist Tallinnasse 1989. aastal sündinud Ukraina kodanikust mees, kel puudusid reisi eesmärki ja tingimusi õigustavad dokumendid ning piisavad elatusvahendid. Mehele koostati sisenemiskeeld ja ta ootab tagasilendu.

13. märtsil viidi läbi illegaalimenetlus 1970. aastal sündinud Ukraina kodanikust naise suhtes, kes viibis Eestis ebaseaduslikult. Naisele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks,

13. märtsil viidi läbi illegaalimenetlus Ameerika Ühendriikide kodanike suhtes, kes viibisid Eestis ebaseaduslikult. Neile koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks, sissesõidukeeldu ei kohaldatud.

14. märtsil viidi Tallinnas läbi illegaalimenetlus 1988. aastal sündinud Ukraina kodanikust mehe suhtes, kes pani Eestis toime liiklusrikkumise ja muutus politseiametnike suhtes agressiivseks. Mehel puudusid ka rahalised vahendid riigis viibimiseks. Mehele kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

15. märtsil saabusid Tallinna lennujaama Kiievist neli Ukraina kodanikku - 1974. aastal sündinud naine; 1996. aastal sündinud naine; 1979. aastal sündinud mees ja 1998. aastal sündinud naine. Neile koostati piiril sisenemiskeelud, kuna puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi ning piisavad elatusvahendid, arvestades riigis viibimise kestust ja olemust, või päritoluriiki naasmiseks või transiidiks vajalikud dokumendid. Isikud viibivad kuni riigist lahkumiseni lennujaama non-Schengeni alal.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
14. märtsil puhkes Jõgeval Roosi tänava eramus joobes eluaaslasete vahel tüli, mille käigus 67-aastane mees lõi 51-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargus
13. märtsil laekus politseile teade, et öö vältel varastati Mustvee vallas Lohusuu alevikus eramu ees seisnud sõiduautolt Mercedes neli ratast. Esialgne kahju on 4000 eurot.

Põlvamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 9. märtsil avastati Põlva vallas Himmaste külas, et pikema ajaperioodi jooksul on ühel kinnistul seisnud neljalt sõiduautolt varastatud katalüsaatorid. Esialgne kahju on 1000 eurot.

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
15. märtsil teatati politseile, et Tartus Jänese tänava korteris puhkes ühiselt alkoholi tarvitanud naise ja mehe vahel tüli, mis päädis rüselusega. Kähmluses sai viga 77-aastane naine, kelle meedikud haiglasse toimetasid. Politsei pidas 46-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning paigutas ta esmalt kainenema.

13. märtsil löödi Tartus Vabaduse puiesteel 29-aastast meest, kes pöördus tervisekontrolliks traumapunkti. Juhtunu üksikasju ning lööjat selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Juhtum piiril
14. märtsi hommikul märkasid piirivalvurid Saatse küla kaupluse lähistel sihitult ringi liikumas toariietes vanahärrat. Piirivalvurid pöördusid eaka mehe poole ning uurisid temalt, mida too sedavõrd varajasel ajal ja nii õhukestes riietes küla vahel teeb. Mõnevõrra meelesegaduses mees lõpuni selgeid vastuseid aga anda ei osanud, mistõttu võtsid piirivalvurid ta patrullsõidukile ning sõidutasid tagasi tema elupaika.

14. märtsil kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis kahte Venemaa Föderatsiooni kodanikku ning selgus, et neil mõlemal puuduvad sobivad dokumendid põhjendamaks oma reisi eesmärki ja tingimusi. Piirivalvurid tõkestasid nende Eestisse sisenemise, neile koostati sisenemiskeeld ning nad suunati tagasi Venemaale.

14. märtsi pealelõunal avastasid Saatse kordoni piirivalvurid Setomaa vallas piiriäärsel alal kolme inimese liikumise. Vahejuhtumile reageeris mitu piirivalvepatrulli, kes paralleelselt asusid piiriäärsel alal liikunud inimesi otsima nii teenistuskoerte abil maastikult kui ka lähedal asuvatelt teedelt. Juhtunust anti info edasi ka maksu- ja tolliameti töötajatele, kel õnnestus kirjeldustele vastav masin ühes nelja kasti salakauba ja isikutega tabata Tartu linna lähistelt. Juhtunuga tegeleb edasi maksu- ja tolliamet.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
13. märtsil sai politsei väljakutse Võsu alevikku, kus 33-aaastane naine tekitas valu 11-aastasele poisile. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
12. märtsil varastati Rakveres Niine kauplusest tööriistu. Esialgne vargusega tekitatud kahju on 1557 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
15. märtsil sai politsei väljakutse Kohtla-Järvele Jaaniku tänava korterisse, kus 46- ja 47-aastane mees lõid 48-aastast meest. Politsei pidas lööjad kinni.

14. märtsil sai politsei väljakutse Narva 26. Juuli tänava korterisse, kus 36-aastane mees lõi 34-aastast meest. Politsei pidas lööja kinni.

14. märtsil sai politsei väljakutse Narvas Rahu tänava korterisse, kus 39-aastane mees lõi 39-aastast elukaaslast. Mees lahkus enne politsei saabumist. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Vargus
16. märtsil kella 00.30 ajal sai politsei teate, et Jõhvis Tartu maantee kauplusest on varastatud alkoholi. Kahju on selgitamisel.

Varguse katse
15. märtsil teatati politseile, et Narvas Tallinna maantee kauplusest varastas 50-aastane mees ligikaudu 40 euro eest kaupa. Mees peeti kinni ja anti üle politseile.

Röövimine
13. märtsil sai politsei teate, et Sillamäel Kalda tänava kauplusesse sisenes maskis mees, kes vehkis relvataolise esemega ja nõudis raha. Müüja viga ei saanud. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Juhtumid piiril

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 13. märtsil kella 00.30 ajal Eestisse sisenemisel kahte Tadžikistani Vabariigi kodanikku. Kuna neil puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati neile sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 13.märtsil kella 01.20 ajal Eestisse sisenemisel 1979. aastal sündinud Kameruni Vabariigi kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 13. märtsil kella 8.46 ajal Eestisse sisenemisel 1994. aastal sündinud Aserbaidžaani Vabariigi kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 13. märtsil kella 8.46 ajal Eestisse sisenemisel 1983. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 13. märtsil kella 12.54 ajal Eestisse sisenemisel 1965. aastal sündinud Ukraina kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 14. märtsil kella 16.40 ajal Eestisse sisenemisel 1973. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 15. märtsil kella 17.32 ajal Eestisse sisenemisel kahte Ukraina kodanikku. Kuna neil puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati neile sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

Narva-1 piiripunktis kontrolliti 15. märtsil kella 18.00 ajal Eestisse sisenemisel 1987. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis väljastati talle sisenemiskeeld ja saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
14. märtsil sai politsei teate, et Paralepa alevikus lõi 55-aastane mees ühise alkoholi tarvitamise käigus 50-aastast naist, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
14. märtsil sai politsei teate, et Pärnus Paide maanteel lõi 27-aastane mees oma 25-aastast elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Raske tervisekahjustuse tekitamine
13. märtsil alustati kriminaalmenetlust selles, et 12. märtsil lõid seni tuvastamata isikud Sauga alevikus 24- ja 25- aastast meest, kes said viga.