Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 85 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas kaks avaliku korra rasket rikkumist, 47 varavastast kuritegu, sealhulgas 24 vargust (üks eluruumidest ja kaks sõidukitest) ning kolm sõidukivargust ja omavolilist kasutamist. Lähisuhtevägivallast teatati 29 korral. Registreeriti viis inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada viis inimest. Tabati viis alkoholi- ja kaks narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti kolm piirilt väljastatud sisenemiskeeldu ja üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine, Eestist välja saadeti üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
25. novembril teatati, et Haaberstis Õismäe tee korteris lõi 34-aastane mees oma elukaaslast, 45-aastast naist näkku ja põhjustas talle valu ning kehavigastuse. Politsei pidas mehe kinni, kiirabi toimetas naise haiglasse.

25. novembril anti teada, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval ründas seni tuvastamata mees 40-aastast meest, tekitades talle valu ja kehavigastusi.

Kelmused
25. novembril teatati, et 24. novembril helistasid Pirital elavale 58-aastasele naisele vene keelt kõnelevad naised, tutvustasid end Swedbanki töötajana ja üks neist palus tal sisestada Smart-ID PIN-koodid. Hiljem avastas kannatanu, et tema kontolt on kadunud ligi 5700 eurot.

25. novembril anti teada, et 23. novembril helistati Lasnamäel elavale 55-aastasele naisele, tutvustati end Swedbanki töötajana ja väideti, et keegi üritab varastada tema pangakontolt raha. Naisel paluti sisestada PIN-kood, et kontole saaks paigaldada kaitseprogrammi. Naine sisestaski PIN-koodi ja avastas hiljem, et tema kontolt on kadunud ligi 15 700 eurot.

25. novembril tuli teade, et 23. novembril helistati erinevatelt numbritelt Kristiines elavale 49-aastasele naisele, esitleti ennast SEB Panga töötajana ning väideti, et naise pangakontol toimuvad kahtlased tehingud. Nende peatamiseks küsiti naiselt tema internetipanga kasutajatunnust ja PIN-kalkulaatori koode, mille naine ka andis. Selle tulemusena saadi juurdepääs naise pangakontodele ja tema nimele võeti laenukeskkonnast Bondora 5000 euro suurune laen. Lisaks tehti naise kontolt tuhandete eurode ulatuses ülekandeid võõraste inimeste kontodele. Kelmusega tekitatud kahju on vähemalt 24 000 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
25. novembril teatati, et Kiili vallas Sausti külas ründas seni tuvastamata mees 51-aastast meest, põhjustas talle valu ja kehavigastusi.

Piiriturvalisus

25. novembril lõpetati ennetähtaegselt kahe Colombia kodaniku (27- ja 28-aastase naise) viisavaba viibimine Eests, kuna nad osutasid raha eest seksuaalteenuseid. Naistele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja neile kehtestati sissesõidukeelud üheks aastaks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
25. novembril avastati, et Jõgeval Tähe tänaval on sisse murtud keldrisse, kust varastati kaks kohvrit. Kahju on 300 eurot.

Tartumaa

Vargused
25. novembril avastati, et Tartu vallas on sisse murtud ettevõtte ruumidesse. Täpne kahju on veel selgitamisel.

25. novembril avastati, et Tartus Kvartsi tänaval on sisse murtud ehitusobjektile, kust varastati tööriistu. Kahju on selgitamisel.

Piiriturvalisus

25. novembril kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel Ukraina kodanikku, kes oli viibinud Schengeni riikide territooriumil 44 päeva seadusliku aluseta, neist ühe päeva Eestis. Isikule määrati rahatrahv, koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ning kohaldati sissesõidukeeld kuueks kuuks, misjärel suundus ta Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
Politsei sai teate, et 25. novembril lõi 42-aastane mees Kohtla-Järvel Ravi tänava korteris oma abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse alustatud kriminaalmenetluses.

25. novembril sai politsei teate, et Sillamäel Viru puiestee korteris lõi 39-aastane mees oma elukaaslast. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus

25. novembril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eesti Vabariiki sisenemisel 1973. aastal sündinud Ukraina kodanikku, kellel ei olnud Eestisse sisenemiseks nõutavaid dokumente. Mehele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

25. novembril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel kahte Usbekistani Vabariigi kodanikku, kellel ei olnud Eestisse sisenemiseks nõutavaid dokumente. Naisele ja tema lapsele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

25. novembril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1984. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel puudus vastavalt Vabariigi Valitsuse korralduse 169 „Riigipiiri ületamise ajutine piiramine COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 uue puhangu ennetamiseks" järgi õiguslik alus riiki sisenemiseks. Välismaalasele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Kelmus
25. novembril alustati menetlust selles, et käesoleva aasta juuli algusest alates suhtles 62-aastane naine suhtlusportaalis esialgsetel andmetel tundmatu mehega, kes küsis mitmesugustel ettekäänetel laenu, lubades kõik kulutused tasuda. Naine kandiski raha üle. Lisaks lubas tundmatu saata naisele suurema summa raha, aga selle Eestisse toimetamiseks palus taas raha üle kanda. Seda naine ka tegi, kuid raha ta ei saanud. Samuti ei ole kelm üle kantud raha kannatanule tagasi maksnud. Esialgsetel andmetel on kahju ligi 15 000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressinõunikult.