Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 93 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 30 varavastast kuritegu, sealhulgas 10 vargust. Registreeriti kaheksa inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kümme inimest. Tabati 19 alkoholijoobes sõidukijuhti. Registreeriti 392 väärtegu. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja kaks inimest. Tuvastati üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
20. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Amburi tänaval lükkas 25-aastane mees oma abikaasat, 26-aastast naist. Kukkumise tagajärjel sai naine viga.

20. mail teatati, et Sadama tänaval oli 50-aastasel taksojuhil konflikt 43-aastase alkoholijoobes kliendiga, kes keeldus arvet maksmast ja ründas juhti. Politseinikud toimetasid joobes mehe jaoskonda kainenema.

Röövimine
20. mail teatati, et Mustamäel Akadeemia teel ründasid kaks tundmata isikut 40-aastast meest ja võtsid talt ära mobiiltelefoni ja akupanga. Kahju on 95 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
20. mail teatati, et Muuga külas ründas alkoholijoobes 36-aastane mees oma 37-aastast elukaaslast, kes oli samuti alkoholijoobes.

Juhtumid piiril
20. mail soovis Tallinna lennujaama kaudu Kiievisse lahkuda 1998. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes viibis Schengeni riikide territooriumil 26 päeva seadusliku aluseta. Talle koostati vabatahtliku lahkumise tähtajaga ettekirjutus, sissesõidukeeldu ei kohaldatud.

20. mail viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1971. aastal sündinud Gruusia kodaniku suhtes. Mees taotles viisat töötamiseks, kuid 17. mail sai ta keelduva otsuse ning pärast seda viibis ta Schengeni riikide territooriumil seadusliku aluseta 4 päeva. Mehele koostati vabatahtliku lahkumise tähtajaga ettekirjutus, sissesõidukeeldu ei kohaldatud.

20. mail teatati, et Tallinna lennujaama lennueelses turvakontrollis avastati reisijal käsipagasis padrun. Piiripunkti patrull selgitas välja, et Prantsusmaa Vabariigi kodanik unustas ekslikult padruni käsipagasisse. Naine viibis Eestis rahvusvahelisel laskevõistlusel ja omas relvaluba. Naine andis padruni vabatahtlikult patrullile, pärast mida lubati ta reisile.

20. mail teatati, et Tallinna lennujaama lennueelses turvakontrollis avastati reisijal salv koos padrunitega. Piiripunkti patrull selgitas välja, et Saksamaa Liitvabariigi kodanik unustas ekslikult padruni käsipagasisse. Mees viibis Eestis rahvusvahelisel laskevõistlusel ja omas relvaluba. Mees andis padruni vabatahtlikult patrullile, pärast mida lubati ta reisile.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Vargus
20. mail avastati, et Mustvee vallas Lohusuu aleviku sadamas seisnud laevalt on varastatud Yamaha paadimootor. Vargusega tekitatud kahju on 5000 eurot.

Tartumaa

Vargus
Politseile laekus teade, et ööl vastu 14. maid varastati Tähtvere vallas Rahinge küla ettevõtte õuel seisnud veokite kütusepaakidest 450 liitrit diislikütust. Vargusega tekitatud kahju on 1130 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
20. mail teatati, et Narvas V. Gerassimovi tänava korteris lõi 41-aastane mees oma 8-aastast last.

20. mail teatati, et Narvas Pähklimäe tänaval tungis 31-aastane mees kallale oma 28-aastasele endisele elukaaslasele.

20. mail teatati, et Narvas Pähklimäe tänaval meelelahutusasutuses tungis 30-aastane naine kallale 19-aastasele neiule. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Arvutikelmus
20. mail teatas Jõhvi elanik, et leidis internetiportaalist Okidoki mobiiltelefonide müügikuulutuse ning kandis arveldusarvele üle 290 eurot, kuid telefoni ei saanud.

Vargused
18. mail varastati Kohtla-Järve Ahtme linnaosas Lehola tänaval mobiiltelefon Samsung. Kahju on 313 eurot.

20. mail teatati, et Kohtla-Järvel Keskalleel varastati mobiiltelefon Samsung. Kahju on 201 eurot.

Omastamine
20. mail teatati, et Narva-Jõesuu linnas Koidu tänaval bussipeatuses omastati mobiiltelefon iPhone. Kahju on 800 eurot.

Juhtum piiril
20. mail saabus Narva-1 piiripunkti riiki sisenevale suunale 1979. aastal sündinud Ukraina kodanik, kes andis ebaselgeid ütlusi oma reisi eesmärkide kohta ning kellel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks. Piiril väljastati sisenemiskeeld.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
20. mail alustati kriminaalmenetlus selles, et Türil varastati nädalavahetusel 30-aastase mehe püksitaskust mobiiltelefon. Vargusega tekitati kahju ligi 250 eurot.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
21. mail sai politsei teate, et Vändras ähvardas 48-aastane mees oma 30-aastast elukaaslast. Mees peeti kahtlustatavana kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.