Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 134 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks raske tervisekahjustuse tekitamine ja viis avaliku korra rasket rikkumist, 45 varavastast kuritegu, sealhulgas 34 vargust. Registreeriti 12 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 13 inimest. Tabati 58 alkoholijoobes sõidukijuhti ja üks narkojoobes sõidukijuht.
Piirilt väljastati kolm sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja kolm inimest. Registreeriti kaks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
7. mail teatati, et Lasnamäel Mahtra tänaval korteris lõi 55-aastane mees oma abikaasat, 54-aastast naist. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Politseinikud pidasid mehe kinni.

8. mail teatati politseile, et Põhja-Tallinna linnaosas Uus-Maleva tänaval tungis 27-aastane mees kallale 39-aastasele mehele. Politsei pidas löömises kahtlustatavana kinni 39-aastase mehe.

8. mail teatati politseile, et Kristiine linnaosas Kuldnoka tänaval korteris lõi ühise alkoholi tarvitamise käigus 55-aastane mees rusikaga näkku 42-aastasele naisele. Politsei pidas 55-aastase mehe löömises kahtlustatavana kinni.

8. mail teatati politseile, et Lasnamäe linnaosas Raadiku tänaval lõi seni tundmatu mees jalaga 37-aaastast naist, tekitades sellega kannatanule füüsilist valu ja vigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.
8. mail teatati politseile, et Mustamäe linnaosas Mäepealse tänaval korteris lõi 24-aastane naine korduvalt enda elukaaslast, 26-aastast meest, mille tagajärjel tundis kannatanu füüsilist valu ja sai tervisekahjustuse. Politsei pidas naise löömises kahtlustatavana kinni.

9. mail teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Uus-Maleva tänaval toimus kaklus. Esialgsetel andmetel kaklesid omavahel viis meesterahvast, kuid politseinike saabudes ei olnud sündmuskohal enam kedagi.

9. mail teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Randla tänaval sai 38-aastane mees peksa seni tuvastamata isikult.

Vargused
7. mail teatati, et Põhja-Tallinnas Süsta tänaval trepikojast on varastatud lukustatud elektritõukeratas ja maastikujalgratas. Kahju 1200 eurot.

7. mail teatati, et Mustamäel Teaduspargi tänaval kabinetist on varastatud tahvelarvuti, GPS-seade, kõvakettad, telefonlaadijad, jope, rahakott koos dokumentidega, võtmed. Kahju 1000 eurot.

Ajavahemikul 7.-8. mai varastati Kesklinna linnaosas Keldrimäe tänaval maja trepikoja esimeselt korruselt elektriratas, mis oli tabalukuga käepideme külge lukustatud. Vargusega tekitatud kahju 1250 eurot.

8. mail varastati Kesklinna linnaosas Pärnu maanteel maja trepikojast jalgratas, mis oli lukustatud radiaatori külge. Vargusega tekitatud kahju 564 eurot.

Kelmused
Aprillis nägi 38-aastane naine Facebookis reklaami, milles lubati usaldusväärselt kasumiga intesteegida. Naine registreeris end kauplemisplatvormil fastrading.com, sisestas enda kontaktid, kuid registreerimist lõpule viia ei saanud. Peale seda võttis temaga telefoni teel ühendust kauplemisplatvormi maakler, kes aitas naisel registreerimise lõpule viia ning teha sissemakse summas 500 eurot. Seejärel palus maakler naise telefonile kaugjuurdepääsu TeamViewer programmiga ning õhutas teda tegema juurdemakseid kauplemisplatvormile enda Swedbank kontolt ühele välismaisele kontole summas 2000 eurot ja teisele kontole summas 5000 eurot. Kui naine soovis enda raha välja võtta, siis iseseisvalt ta seda teha ei saanud, kauplemisplatvormi konto hakkas kahanema ning maakler nõudis aina juurdemakseid. Kelmusega tekitatud kahju 7500 eurot.

Mai alguses tutvus 35-aastane mees internetis naisega, kes pakkus talle võimaluse teha börsil kasumiga tehinguid. Mees tegi platvormile oma konto ning sinna 600 eurot. Hiljem, kui mees internetist rohkem infot selle võimaluse ja naise kohta otsis, sai ta teada, et tegu on pettusega.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
7. mail teatati, et Kose alevikus toimus ühise alkoholitarvitamise käigus kaklus, milles sai viga 47-aastane mees. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

7. mail teatati, et Kaberla külas rünnati 50-aastast meest. Kiirabi kontrollis kannatanu vigastused. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

8. mail teatati politseile, et Maardu linnas Kütte tänaval eluruumis lõi 34-aastane alkoholi tarvitanud mees rusikaga näkku enda elukaaslasele, 33-aastasele naisele, tekitades sellega kannatanule füüsilist valu ja kehavigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
7. mail teatati, et Metsanurga külas on varastatud lukustatud garaažist motokrossiga seotud esemeid. Kahju 1400 eurot.

Juhtumid piiril
7. mail koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 1972. aastal sündinud Alžeeria Demokraatliku Rahvavabariigi kodanikule. Peale viisa kehtivusaja lõppemist viibis mees Eestis kaks kalendripäeva seadusliku aluseta, talle kohaldati üheks kuuks sissesõidukeeld.

7. mail juhtis 1980. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanik mootorsõidukit omamata selleks vastava kategooria juhtimise õigust. Mehele koostati väärteoprotokoll ning ta toimetati kinnipidamiskeskusesse. Samuti koostati mehele ettekirjutus Eestist lahkumiseks 30 päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks, sest ta viibis Eestis ebaseaduslikult 21 päeva.

8. mail soovis Tallinnast Istanbuli lennata Nigeeria Liitvabariigi kodanik. Selgus, et mees on Eestis viibinud 312 päeva ebaseaduslikult. Talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati kolmeks aastaks sissesõidukeeld. Mees lennule ei jõudnud.

8. mail saabus lennuga Istanbulist Tallinnasse 1980. aastal sündinud Türgi Vabariigi kodanik. Mehel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki, tingimusi ja puudusid Vabariigi Valitsuse määrusega 169 sätestatud erisused. Talle koostati piiril väljastatud sisenemiskeeld ning tema viisa tunnistati kehtetuks. Mees lahkus lennuga Istanbuli.

8. mail läks lennuga Tallinnast Istanbuli 1973. aastal sündinud Türgi Vabariigi kodanik, kellele oli koostatud 5. mail ettekirjutus Eestist lahkumiseks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehalised väärkohtlemised
9. mail sai politsei väljakuts Tartus Aruküla teele, kus 65-aastane mees oli tüli käigus löönud naabrimeest. Politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni. Meedikud andsid kannatanule esmaabi kohapeal. Juhtunu üksikasju uurib politsei kriminaalmenetluses.

9. mail teatati, et Tartus Nooruse tänaval lõi 50-aastane mees 18-aastast noormeest. Politsei pidas lööja kinni ning toimetas kinnipidamisasutusse. Kannatanu pöördus esmaabiks traumapunkti.

Looma julm kohtlemine
9. mail teatas Tartumaal elav mees, et avastas oma koera mõnisada meetrit koduõuest eemalt võsastikust surnuna. Esialgsetel andmetel on koeral torkehaav, ent lemmiklooma täpne surmapõhjus ning teised üksikasjas selgitatakse alustatud kriminaalmenetluses.

Varguskatse
8. mail peeti Tartus Sõbra tänava kaupluses kinni mees, kes varastas kolm pardlit ja jope kogusummas 597 eurot. Kaup tagasitati kauplusele ning mees peeti kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vägivald võimuesindaja vastu
8. mai hommikul sai politsei teate, et Tartus Aardla tänaval lõhkus üks mees äsja sõiduauto klaasi ja peegli. Politseinikud reageerisid sündmuskohale, ent mees keeldus koostööst ning hammustas kinnipidamisel üht politseinikku. Ametnik pöördus tervisekontrolliks traumapunkti. Konfliktne mees peeti kinni ning toimetati kinnipidamisasutusse.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
8. mail õhtupoolikul laekus politseile teade, et Mulgi valla kaupluses ründas 60-aastane mees klienditeenindajat. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Võrumaa

Ähvardamine
10. mail teatati politseile, et Võrumaal elav mees ähvardab ning saadab vägivaldse sisuga sõnumeid oma endisele elukaaslasele. Politsei pidas 23-aastase mehe kinni ning toimetas asjaolude selgitamiseks jaoskonda ning juhtunu üksikasju selgitatakse kriminaalmenetluses.

Juhtumid piiril
7. mail koostati Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituses ettekirjutus Eestist lahkumiseks Läti Vabariigis elavale 1978. aastal sündinud määratlemata kodakondsusega mehele, kes oli viibinud ja töötanud Eesti Vabariigis alates 2020. aasta juunist seadusliku aluseta. Isikut karistati rahatrahviga ja kohaldati kaheks aastaks sissesõidukeeld.

7. mail kella 21.25 ajal tõkestati Luhamaa piiripunktis Eestisse sisenemine Valgevene Vabariigi kodanikul, kellel puudus seaduslik alus Eesti Vabariiki sisenemiseks. Isik lahkus tagasi Venemaa Föderatsiooni.

7. mail avastasid piirivalvurid liiklusjärelevalve käigus, et Aover-Kallaste-Omedu maanteel liikunud sõiduautol Ford puudub kehtiv liikluskindlustus. Lisaks avastasid piirivalvurid, et auto roolis olnud mehe juhiluba oli kehtetu ning kõige tipuks oli sohver tarvitanud ka alkoholi. Mees kõrvaldati juhtimiselt ning anti menetlustoiminguteks üle politseipatrullile.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
9. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Väike-Maarja vallas eramus ründasid 47- ja 28-aastane mees teist meest, kes sai viga. Politsei pidas 47- ja 28-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Arvutikelmus
7. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 65-aastane naine Väike-Maarja vallast sai kõne väidetavalt pangatöötajalt, kelle sõnul on tema pangakontot kuritarvitatud. Kannatanult küsiti Smart-ID paroole, et taastada pangakonto turvalisus. Seejärel kadus naise pangakontolt 720 eurot.

Ida-Virumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
8. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas Sepa tänaval maja trepikojas avastati noahaavaga 40-aastane mees, kes sai raskelt viga ja viidi haiglasse. Politsei pidas kuriteos kahtlustatavana kinni 32-aastase mehe.

Avaliku korra raske rikkumine
7. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas ähvardas 16-aastane mees teist noormeest relvataolise esemega. Politsei pidas 16-aastase noormehe kuriteos kahtlustatavana kinni ning tuvastas, et tegemist oli stardipüstoliga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kehalised väärkohtlemised
7. mail teatati politseile, et Kohtla-Järvel Järveküla teel korteris ründas 42-aastane mees naist, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

8. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas Tallinna-Narva maanteel lõi 30-aastane mees oma elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

8. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas Vaivara tänaval korteris lõi 31-aastane mees korduvalt oma elukaaslast, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

8. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas Rakvere tänaval korteris ründas 38-aastane naine oma tütart ja poega, kes said viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

9. mail alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Sillamäel Kalda tänaval korteris löödi 17-aastast noormeest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

9. mail teatati politseile, et Narvas toidukaupluses löödi 60-aastast naist, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

9. mail teatati politseile, et Sillamäel Viru puiesteel korteris lõi 35-aastane mees oma abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

9. mail teatati politseile, et Kiviõlis Soo tänaval maja juures ründas 39-aastane mees noaga talle tuttavat meest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ähvardamine
7. mail teatati politseile, et Kiviõlis Võidu tänaval korteris ähvardas 34-aastane mees oma abikaasat. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
8. mail teatati politseile, et Narvas 26. Juuli tänaval on maja juurde pargitud autolt varastatud udutuli. Kahju on umbes 250 eurot.

8. mail teatati politseile, et Kohtla-Järvel Estonia puiesteel kortermaja trepikojast varastati mägijalgratas. Kahju on umbes 300 eurot.

8. mail teatati politseile, et Püssi linnas murti sisse keldrisse ning varastati muruniiduk, segumasin ja muid esemeid. Kahju on umbes 1000 eurot.

9. mail teatati politseile, et Narvas Linda tänava kortermaja keldrist varastati kaks jalgratast. Kahju on ligikaudu 380 eurot.

Juhtumid piiril

7. mai öösel kontrollisid piirivalvurid Narva piiripunktis Eestisse sisenemisel Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid asjakohased dokumendid, siis ei lubatud tal Eestisse siseneda ning ta saadeti tagasi Venemaa Föderatsiooni.

9. mail avastasid piirivalvurid Narvas linnuse lähedal piirivööndis lendava drooni, mis kuulus 1994. aastal sündinud Valgevene Vabariigi kodanikule. Kuna mehel puudus luba drooni lennutamiseks piiriäärsel alal, määrati talle piirirežiimi rikkumise eest 160-eurone trahv.

9. mail avastasid piirivalvurid Narva jõel kalamehe, kes püüdis keelualal hauge. Talle määrati 40-eurone trahv.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehalised väärkohtlemised
7. mail teatati politseile, et Haapsalus kortermajas läks 54-aastane mees kallale oma toakaaslasele, kes sai viga.

9. mail sai politsei teate, et Haapsalus kortermajas lõi 51-aastane naine 79-aastast meest, kes sai viga. Politsei pidas naise kahtlustatavana kinni.

Pärnumaa

Avaliku korra raske rikkumine

9. mail teatati politseile, et Pärnus kortermaja ees läks 36-aastane mees kallale oma tuttavale 26-aastasele mehele, kes sai viga. Politsei pidas 36-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Raplamaa

Vargus
9. mail sai politsei teate, et eelmise päeva õhtul varastati Raplas Viljandi maanteel riietusruumist lukustatud kapist sularaha. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 520 eurot.

Kehaline väärkohtlemine
7. mail alustati kriminaalmenetlust sellest, et kolmapäeval läks 49-aastane naine Märjamaal maja ees kallale oma tuttavale 42-aastasele naisele, kes sai viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.