Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 87 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 44 varavastast kuritegu, sh 29 vargust, üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Lähisuhtevägivalla teateid oli 26.

Ööpäevaga registreeriti kaks inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati seitse, narkojoobes sõidukijuhte üks, joobes juhi süül toimus üks liiklusõnnetus.

Piirilt väljastati neli sisenemiskeeldu, registreeriti üks ebaseaduslik piiriületus, riigis tabati kolm ebaseaduslikult viibivat isikut.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
10. jaanuaril teatati, et Maardus Viljapuu puiestee eramajas lõi joobes 55-aastane mees oma abikaasat 52-aastast naist näkku, põhjustades talle valu. Politsei pidas mehe kinni.

Kelmused
10. jaanuaril anti teada, et 21. detsembril helistati Lasnamäel elavale 49-aastasele naisele ja tema andmeid kasutades võeti pettuse teel Bondora AS-ist laenu 10 000 eurot, mis laekus naise Swedbanki kontole. Sealt saadeti raha mitmes osas tundmatutele isikutele. Swedbank blokeeris naise konto ja pärast petukõnesid kohe panka helistades sai ta teada, et tema kontol toimusid ebatavalised tehingud. Pangal õnnestus ebaseaduslikud tehingud tagasi kutsuda ja naine kandis 10 000 eurot tagasi Bondora AS-ile.

10. jaanuaril tuli teade, et 12. oktoobril leidis Nõmmel elav 71-aastane naine Facebookis reklaami, mis pakkus raha teenimise võimalust krüptorahaga ning jättis enda kontaktandmed. Mingi aja pärast võttis naisega ühendust seni tuvastamata mees, kes sai AnyDesk programmi vahendusel naise arvutile kaugjuurdepääsu, registreeris kauplemisplatvormil toptrade.cloud. Mees juhendas naist esimese sissemaksu tegemisel. Peale seda õhutasid väidetavad maaklerid naist tegema enda pangakontolt kaardimakseid, mis kajastusid osaliselt ka kauplemisplatvormil, kuid raha kauplemisplatvormilt iseseisvalt välja võtta ei saa ning erinevatel ettekäänetel nõutakse juurdemakseid. Kelmusega tekitatud kahju on ligi 2200 eurot.

Piiriturvalisus
10. jaanuaril koostati lahkumisettekirjutused kahele Ukraina kodanikest 53-aastasele mehele ja 44-aastasele naisele, kes olid viibinud Eestis 12 päeva seadusliku aluseta. Kehtestati kuueks kuuks sissesõidukeelud.

10. jaanuaril koostati lahkumisettekirjutus 31-aastasele Ukraina kodanikust naisele, kes oli viibinud Eestis 26 päeva seadusliku aluseta, samuti pani ta toime liiklusalaseid õigusrikkumisi. Naisele kehtestati kolmeks aastaks sissesõidukeeld.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
10. jaanuaril avastati, et Kambja vallas on sisse murtud ehituskonteinerisse, kust varastati tööriistu. Lisaks ärandati konteineri juures seisnud Opeli väikebuss, mis leiti Tartu linnast Aardla tänava garaažide juurest mahajäetuna. Peale esmaseid menetlustoiminguid tagastati buss omanikule ning juhtunu täpsemaid asjaolusid ning tekitatud kahju selgitab politsei kriminaalmenetluses.


IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politsei sai teate, et 10. detsembril lõi 42-aastane mees Narvas Kreenholmi tänava korteris oma abikaasat. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Ähvardamine
Politsei sai teate, et 10. jaanuaril ähvardas 70-aastane naine Kohtla-Järvel Outokumpu tänava kortermaja trepikojas oma naabrinaist tapmisega.

Vargus
7. jaanuaril tungiti Narvas Tallinna maanteel asuvasse kaubanduskeskusesse läbi katuseluugi ning varastati seifist ehteid ja sularaha. Vargusega tekitatud esialgne kahju on 90 000 eurot. Juhtunu üksikasju selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
10. jaanuaril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1998. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Naisele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

10. jaanuaril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1993. aastal sündinud Ukraina kodanikku, kes ei olnud vaktsineeritud ning puudus alus teda Eestisse lubada. Välismaalasele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

10. jaanuaril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1980. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku, kes ei olnud vaktsineeritud ning puudus alus teda Eestisse lubada. Välismaalasele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.

10. jaanuaril kontrolliti Ida prefektuuri Narva-2 piiripunktis Eestisse sisenemisel 1993. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikku, kellel puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Naisele koostati sisenemiskeeld ja ta suunati tagasi Venemaale.


LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargused
10. jaanuaril teatati, et Pärnus on täpselt tuvastamata ajal laoplatsil olevatest majamoodulitest varastatud esialgsetel andmetel valamuid, valamusegisteid ja WC-potte. Täpne kahju on selgitamisel.

10. jaanuaril sai politsei teate, et Pärnus on täpselt tuvastamata ajal sisenetud ettevõtte territooriumile ning laoruumi, kust on varastatud esialgsetel andmetel elektriline kütusepump, diiselpuhur ja muid asju. Täpne kahju on selgitamisel.
Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
10. jaanuaril teatati, et Kuressaares lõi 32-aastane mees hotellis enda elukaaslast, 32-aastast naist, kes sai viga. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.