Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 78 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 35 varavastast kuritegu, sealhulgas 22 vargust (üks sõidukist). Registreeriti kaks inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaks inimest. Tabati 12 alkoholi- ja üks narkojoobes sõidukijuht. Registreeriti üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine ja piiril väljastati üks sisenemiskeeld.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
27. augustil teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval tungis tundmatu mees kallale 52-aastasele mehele ja peksis teda jalgadega. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

27. augustil teatati politseile, et Lasnamäel Peterburi teel läks tundmatu mees kallale 35-aastasele mehele ja lõi teda rusikaga näkku. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

27. augustil teatati politseile, et Mustamäel Sõpruse puiesteel lõi 63-aastane mees enda 55-aastast elukaaslast käega näo piirkonda. Politsei pidas mehe kahtlustatuna kinni. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

Vargus
27. augustil teatati politseile, et Lasnamäel Peterburi teel asuvast baarist varastati laualt 33-aastase naise mobiiltelefon. Kahju on 299 eurot.

Kelmus
27. augustil alustati menetlust selles, et vähemalt alates 1. augustist lõid kauplemisplatvormi maximatrade.net maaklerid telefoni ja interneti vahendusel ebaõige ettekujutuse tegelikest asjaoludest 60-aastasele Haabersti naisele. Kelmid pakkusid võimalust kaubelda platvormil kasumiga, vajades selleks kaugjuurdepääsu TeamViewer programmi abil. Seeläbi tegid kelmid naise pangakontolt kaardimakseid krüptoraha keskkondades Mercuryo-M ja N.exchange kogusummas 58 373.95 eurot. Väidetavalt tehti maksed kauplemisplatvormile, ent tegelikult raha välja võtta ei saa ja kelmid nõuavad juurdemakseid erinevatel ettekäänetel.

Harjumaa

Vargus
27. augustil teatati politseile, et Keilas Uus-Paldiski maanteel murti öösel sisse turvaputkasse, kust varastati sülearvuti ja sularaha. Kahju on 803 eurot.

Juhtum piiril
27. augustil viidi läbi illegaalimenetlus 1971. aastal sündinud Ukraina kodanikust mehe suhtes, kellele oli väljastatud lühiajalise töötamise alus kindlas ettevõttes. Kontrollkäigul avastati mees ebaseaduslikult töötamast aga teises ettevõttes. Mehe töötamise alus ja viisa tunnistati kehtetuks ning talle koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul. Mehele kohaldati ka sissesõidukeeld kolmeks kuuks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
Ööl vastu 25. augustit tungiti Kambja vallas sisse lukustamata abihoonesse, kust varastati Merida jalgratas, Metabo ketaslõikur, Bochi trell ning hapniku- ja gaasireduktorid. Vargusega tekitaud kahju on 682 eurot.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. augustil teatati politseile, et Tapa vallas Lehtse alevikus lõi 30-aastane mees 36-aastast meest. Politsei pidas noorema mehe kahtlustatavana kinni.

Vargus
27. augustil laekus politseile avaldus, et ajavahemikul 10. märts - 5. august raiuti Vinni vallas erakinnistult ebaseaduslikult maha ning varastati metsamaterjali. Juhtunu täpsemad asjaolud ja tekitatud kahju selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus.

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
27. augustil sai politsei teate, et Sillamäel Viru puiesteel lõi 34-aastane mees oma elukaaslast. Politsei selgitab välja kõik juhtumi asjaolud alustatud kriminaalmenetlusega.

Vargus
27. augustil alustas politsei kriminaalmenetlust süstemaatilistes vargustes kahtlustatava 45-aastase mehe suhtes, kes proovis 27. augustil varastada Narva Pähklimäe tänava poest kaupa, kuid oli turvatöötajate poolt kinni peetud.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Asja rikkumine ja hävitamine
27. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et Järvamaal Oeti külas andis 60-aastane mees omaniku loata seni tuvastamata isikule üle puidugraanuleid, mis ei kuulunud talle. Teoga tekitatud kahju on selgitamisel.

Raplamaa

Vargus
27. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et 9. augustil varastati Pärnus Valgeranna külas pargitud, kuid lukustamata ustega sõidukist Volkswagen tahvelarvuti Apple iPad. Vargusega tekitati kahju ligi 320 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.