Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 69 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende seas oli 26 varavastast kuritegu, sealhulgas 22 vargust (eluruumidest 5, sõidukitest 1) ning 1 sõidukivargus või omavoliline kasutamine. Registreeriti 2 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 3 inimest. Tabati 7 alkoholijoobes sõidukijuhti. Väärtegusid registreeriti 411. Piirilt väljastati 4 sisenemiskeeldu ja Eestist saadeti välja 1 inimene. Registreeriti 1 piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Põhja prefektuuri ööpäevainfo

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised

2. juulil teatati, et Lasnamäel K. Kärberi tänaval rünnati 64-aastast meest, kellele tekitati kehalisi vigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

2. juulil teatati, et Lasnamäel Linnamäe teel korteris tekkis konflikt 18-aastase mehe ja 18-aastase naise vahel. Konflikti käigus ründasid mõlemad osapooled üksteist ning mõlemad olid ka alkoholijoobes.

2. juulil teatati, et Põhja-Tallinnas Amburi tänaval korteris ründas 27-aastane mees talle tuttavat 21-aastast naist, tekitades talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid ründaja kinni ja viisid jaoskonda.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised

2. juulil teatati, et Viimsi vallas Haabneeme alevikus ründas 34-aastane mees 22-aastast meest, tekitades talle kehavigastusi.

Juhtumid piiril

2. juulil teatati, et Tallinna lennujaama turvakontrollis avastati 1974. aastal sündinud Ameerika Ühendriikide kodaniku pagasist teleskoopnui, mis on tsiviilkäibes keelatud. Mehele koostati väärteoprotokoll, teleskoopnui võeti hoiule. Isik jõudis lennule.

2. juulil koostas Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalve talituse ametnik ettekirjutuse Eestist lahkumiseks kahele Ukraina kodanikule: 1993. aastal sündinud naisele ja 1991. sündinud naisele. Politsei tuvastas 28. juunil, et naised osutasid Eestis intiimteenuseid. Naised kuulati kriminaalmenetluse raames tunnistajana üle ning neile kohaldati kaheks aastaks sissesõidukeeld.

LÕUNA PREFEKTUUR

Möödunud ööpäeval Lõuna-Eestis märkimisväärseid kuritegusid ei registreeritud.

Juhtumid piiril

2. juulil kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktid haagisega veoautot Kamaz ning selgitasid, et sõiduki ühe telje rehvidel on koort kahjustunud. Kuna sõiduki lubamine Eesti teedele olnud liiklusohuks, suunati masin tagasi Venemaale.

2. juulil kontrollisid piirivalvurid Koidula piiripunktis Venemaa kodanikku, kes ei omanud vajaminevaid dokumente põhjendamaks oma reisi eesmärki. Mehele väljastati riiki sisenemise keeld ning ta suunati tagasi Venemaale.

2. juulil kontrollisid piiriametnikud ühes maksu- ja tolliametnikega Tartumaal asuvaid maasikakasvatusi selgitamaks, kas sealsetel töötajatel on seaduslik alus riigis viibimiseks ja töötamiseks. Kokku kontrolliti 7 Eesti ja 34 Ukraina kodanikku, kellest viimaste seas tuvastati mõned isikud, kes ei olnud nõuetekohaselt töötajate registrisse kantud. Juhtumeid menetleb maksu- ja tolliamet. Ühtlasi kontrolliti Tartumaa kahel ehitusobjektil 3 Eesti, 3 Ukraina ja 19 Tadžikistani kodaniku riigis viibimise ja töötamise seaduslikkust. Ühtki rikkumist ei tuvastatud.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargused

2. juulil varastati Rakvere linnas Rabakivi tänaval käekott. Kotis oli mobiiltelefon ja dokumendid. Kahju kokku on 834 eurot.

Ajavahemikul 22. juuni kuni 2. juuli tungiti sisse suvekodusse Väike-Maarja vallas Räitsvere külas ning varastati pesumasin, lauahõbeda komplekt ja baromeeter. Esialgne kahjusumma on 300 eurot.

Ajavahemikul 16. juuni kuni 29. juuni varastati Väike-Maarja alevikus Energia tänaval survepesur Kärcher. Kahju on 300 eurot.

Ida-Virumaa

Ähvardamine

2. juulil teatati, et Kukrusel ähvardas 27-aastane mees 47-aastast naist tapmisega. Politseinikud pidasid kahtlustatava kinni.

Kehalised väärkohtlemised

2. juulil teatati, et Sillamäe linnas Kesk tänaval tungis 29-aastane mees kallale oma 27-aastasele elukaaslasele. Politseinikud pidasid mehe kinni.

2. juulil teatati, et Narva linnas Partisani tänaval lõi 40-aastane mees oma 36-aastast endist elukaaslast. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargused

2. juulil teatati, et Kohtla-Järvel Torujõe tänaval tungiti sisse korterisse ning varastati tööriistu. Kahju on 387 eurot.

2. juulil teatati, et Narvas A. Puškini tänaval varastati jalgratas Kross. Kahjusumma on selgitamisel.

2. juulil teatati, et Kohtla-Järvel Oru linnaosas Kase tänaval varastati jalgratas Classic. Kahju on 331 eurot.

2. juulil teatati, et Jõhvis Narva maanteel varastati jalgratas Classic. Kahju on 270 eurot.

Arvutikelmus

2. juulil varastati Kiviõli linnas Võidu tänaval asuvast korterist 100 eurot sularaha ja pangakaart, millelt võeti 300 eurot sularaha. Kahju kokku on 400 eurot.

Looma julm kohtlemine

24. juunil leiti Aidu-Nõmme külas Aidu karjäärist uputatud koer. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust. Kõik täpsemad asjaolud on selgitamisel.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Raplamaa

Vargus

2. juulil sai politsei teate, et Keava alevikus varastati eramust sülearvuti HP ja rahakott. Vargusega tekitati kahju ligi 400 eurot.