Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 63 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 30 varavastast kuritegu, sealhulgas 20 vargust. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kolm inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati kolm, narkojoobes sõidukijuhte kolm. Registreeriti üheksa narkootikumide omamist või tarbimist.
Eestist saadeti välja kolm inimest. Registreeriti kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
28. aprillil teatati, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval ründas 33-aastane mees oma elukaaslast, 39-aastast naist. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Kiirabi kontrollis naise vigastused ning politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus
28. aprillil teatati, et Lasnamäel Suur-Sõjamäe tänaval asuvast majutusasutusest varastati sülearvuti ja mobiiltelefon. Kahju 2000 eurot.

Kelmus
28. aprillil teatati, et seni veel täpselt tuvastamata asjaoludel on varastatud pangakaart ja võetud sellega pangaautomaadist välja sularaha ja makstud ostude eest. Kahju kokku 4877 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
28. aprillil teatati, et Keilas Haapsalu maanteel tekkis rüselus 39-aastase mehe ja 50-aastase mehe vahel. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kelmus
28. aprillil alustati menetlus juhtumis, kus 66-aastasele naisele helistati väidetavalt pangast ja paluti oma paroolide kinnitamist Smart-ID vahendusel. Naine seda ka tegi ja pärast avastas, et tema kontolt on kadunud 5600 eurot.

Juhtum piiril
28. aprillil viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1979. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes, kes Tallinna kaubanduskeskuses pani toime süüteo väheväärtusliku asja või varalise õiguse vastu, möödudes kassast kauba eest tasumata. Samuti tunnistas mees, et töötas Eestis ebaseaduslikult. PPA otsusega lõpetati ennetähtaegselt mehe viisavaba viibimisaeg ning lühendati seda ühekordselt. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks seitsme päeva jooksul ning kohaldati kolmeks aastaks sissesõidukeeld.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kelmus
Politseile laekus teade, et märtsis on ühe Jõgevamaa koguduse arvelduskontolt tehtud kahtlane ülekanne ning tekitatud sellega varakahju üle 2200 euro. Üksikasjad on selgitamisel.

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile laekus teade, et 24. aprillil ründas 37-aastane mees Räpina vallas taluõuel oma elukaaslast, kes sai viga. Politsei uurib juhtunu üksikasju kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Kehaline väärkohtlemine
27. aprillil sai politsei väljakutse Tõrva valda ühe talumaja juurde, kus 23-aastane mees lõi oma endist elukaaslast, kes sai viga. Politsei uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

Võrumaa

Kelmus
Politseile laekus teade, et ühe Võrumaa mehe nimele on tema teadmata erinevatelt krediidipakkujatelt laenu võetud. Mees märkis, et oli kaotanud oma pangakaardi ja ID-kaardi, mille sulges alles nädal pärast nende kadumist. Mehe nimele võeti sel ajal laenu enam kui 9000 euro eest. Politsei uurib juhtunut kriminaalmenetluses.

Juhtum piiril
28. aprillil aitas piirivalve kaatripatrull Piirissaarele sõidutada kiirabibrigaadi, kes andis saarele patsiendile abi ning naasis siis taas piirivalvurite abil tagasi mandrile.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
28. aprillil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Sompa linnaosas ähvardas maja juures 37-aastane mees naist ja ründas teist meest, kes sai viga. Politsei pidas 37-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

28. aprillil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Olevi tänava korteris rünnati 45-aastast meest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Ähvardamine
28. aprillil teatati politseile, et Jõhvi vallas kortermaja trepikojas ähvardas 34-aastane mees kahte meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus
28. aprillil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Kohtla-Järvel varastati kortermaja keldriboksist jalgratas Classic. Kahju on liigkaudu 281 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kelmus
28. aprillil laekus Narva politseijaoskonda avaldus, et 20-aastasele naisele pakuti võimalust kaubelda finantsturgudel maakleri vahendusel ja teenida seeläbi suurt kasumit. Selle tarbeks võimaldas naine kaugjuurdepääsu enda telefonile AnyDesk programmi vahendusel ja teostas enda pangakontolt makseid ühtekokku enam kui 4681 euro väärtuses. Kui naine soovis oma väidetavalt teenitud kasumit välja võtta, siis seda ei võimaldatud ja naine pöördus politseisse.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Ööpäeva jooksul Lääne prefektuuris olulisi teateid kuritegudest ei registreeritud.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.