Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti politsei- ja piirivalveametis 95 teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 54 varavastast kuritegu, sealhulgas 39 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 27. Registreeriti kaheksa inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaheksa inimest, neist üks joobes juhi süül. Tabati kaheksa alkoholijoobes sõidukijuhti. Piiril väljastati viis sisenemiskeeldu, tuvastati üks Schengeni viisaeeskirja rikkumine ning Eestist saadeti välja kaks isikut.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
30. juunil teatati, et Põhja-Tallinnas Paagi tänaval lõi 54-aastane mees 52-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Kelmus
30. juunil alustati menetlust selles, et 63-aastane mees reageeris Facebookis väidetava Swedbanki reklaamile, milles küsiti telefoninumbrit, kasutajatunnust ja PIN-koode. Peale sisestamist helistas väidetav panga töötaja ja palus teha koostööd, et kindlustada avaldaja konto petturite ründe vastu. Kelmusega tekitatud kahju on 10 392 eurot.

Harjumaa

Vargus
30. juunil teatati, et Keila linnas ehitusobjektilt varastati tellinguid. Kahju on umbes 20 000 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
30. juuni pealelõunal sai politsei väljakutse Tartus J. Kuperjanovi tänava korterisse, kus oli ühise alkoholi tarvitamise käigus puhkenud elukaaslaste vahel tüli. Tüli käigus lõi joobes mees oma elukaaslast. Naine meedikute abi ei vajanud. Mees oli enne politseinike saabumist kodust lahkunud ning ümbrusest teda leida ei õnnestunud. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
30. juuni õhtul lõi 42-aastane mees Kohtla-Järvel Põhja alleel korteris ühise alkoholi tarvitamise käigus naist, kes sai viga. Politsei pidas lööja kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargused
Politsei sai teate, et 24. juunil varastati Narvast Narva-Jõesuusse teel olnud bussist mobiiltelefon Huawei. Kahju on 300 eurot.

Politsei sai teate, et nädal tagasi on Narvas Gerassimovi tänaval maja trepikojast varastatud musta-halli värvi jalgratas FatBike Insera Muffle. Kahju on 411 eurot.

Kelmus
Politsei sai teate, et 17. juunil helistas ühele Narva elanikule inimene, kes tutvustas end Swedbank’i turvaosakonna töötajana ning küsis proualt isikuandmeid ja PIN-koodi, mis talle ka anti. Hiljem ilmnes, et naise kontolt on kadunud 950 eurot.

Piiriturvalisus
30. juunil kontrollisid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis kolme isikut, kel puudusid vastavad dokumendid ja seaduslik alus Schengeni territooriumile sisenemiseks ning kes suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
30. juunil alustati menetlust selles, et 24. juunil löödi Haapsalus avalikus kohas tundmatu inimese poolt 23-aastast noormeest.
Raplamaa

Vargused
30. juunil alustati menetlust selles, et 14. juunil varastati Kehtna vallas raudteejaama rattahoidlast jalgratas Romet Gazela 4 28" 2022 black-white, väärtusega 589 eurot.

30. juunil sai politsei teate, et Kohila vallas varastati samal päeval avalikku kohta pargitud sõiduautost mobiiltelefon Samsung Galaxy S21. Kahju on 999 eurot.

Kelmus
30. juunil alustati menetlust selles, et 8. juunil kandis 34-aastane naine 270 eurot tundmatu inimese pangakontole, kes müüs sotsiaalmeedia kanalis mobiiltelefoni iPhone, mida naine osta soovis. Paraku ei ole naine saanud soovitud telefoni ega tagasi üle kantud raha.