Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 129 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks avaliku korra raske rikkumine ja 49 varavastast kuritegu, sealhulgas üks röövimine ja 31 vargust (kolm eluruumidest, kaks sõidukitest). Registreeriti 17 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 20 inimest. Tabati 69 alkoholi- ja üheksa narkojoobes sõidukijuhti. Piiril väljastati kaks sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja üks inimene. Registreeriti kaks Schengeni viisaeeskirja rikkumist, üks riigipiiri ebaseaduslik ületamine ning neli piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumist.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
14. augustil teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Tööstuse tänavas tekitas 55-aastane naine kriimustusi 57-aastase mehe käsivarrele. Juhtunu asjaolud selgitab menetlus.

14. augustil teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Vana-Kalamaja tänaval lõi 51-aastane naine kruusiga vastu nägu 36-aastast meest ja tekitas mehele otsa ette haava. Alkoholijoobes 51-aastane naine toimetati kainestusmajja. Juhtunu asjaolud selgitab menetlus.

14. augustil teatati politseile, et Kesklinnas Maneeži tänaval liikunud ühissõidukis tekkis kaklus tundmatu mehe ja 40-aastase mehe vahel, mille käigus viskas peksja ta sõidukist välja ja tekitas kehavigastusi. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluse käigus.

14. augustil teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval lõi tundmatu mees näo piirkonda 45-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Juhtunu asjaolud selgitab menetlus.

15. augustil teatati, et Kristiine linnaosas Räägu tänaval asuvas meelelahutusasutuses lõi seni tundmatu meesterahvas 22-aastast meest rusikaga näo piirkonda, tekitades sellega kannatanule füüsilist valu. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

15. augustil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval toimus konflikt kahe mehe vahel, mille käigus lükkas üks mees teist, 28-aastast meest, tekitades sellega kannatanule füüsilist valu ja kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

15. augustil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Kopli tänaval asuvas söögikohas lõi 39-aastane naine enda elukaaslast, 28-aastast meest jalaga näkku, põhjustades kannatanule sellega füüsilist valu ja kehavigastusi. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

15. augustil teatati politseile, et Põhja-Tallinna linnaosas Telliskivi tänaval oleva meelelahutusasutuse ees toimus kaklus, mille käigus lõi seni tundmatu meesterahvas 33-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

15. augustil teatati, et Kesklinna linnaosas Narva maanteel toimus konflikt kahe mehe vahel, mille käigus 44-aastane mees tõukas 45-aastast meest. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

15. augustil teatati, et Kesklinna linnaosas Pärnu maanteel asuvas majas ründas 41-aastane joobes mees enda abikaasat, 38-aastast naist, tekitades kannatanule füüsilist valu. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

16. augustil teatati kallaletungist Telliskivi tänaval, mille käigus lõi seni tuvastamata mees 27-aastast meest näkku. Sündmuse täpsemad asjaolud selgitatakse välja menetluse käigus.
16. augustil teatati kallaletungist Tartu maanteel, mille käigus lõi seni tuvastamata naine teist naist rusikaga näkku. Sündmuse täpsemad asjaolud selgitatakse välja menetluse käigus.

16. augustil teatati kallaletungist Mere puiesteel asuvas meelelahutusasutuses, mille käigus lõi seni tuvastamata mees 25-aastast meest ja 32-aastast meest rusikaga pähe ja mujale, mistõttu tundsid mehed valu. Sündmuse täpsemad asjaolud selgitatakse välja menetluse käigus.

16. augustil teatati peretülist Läänemere teel, mille käigus haaras 35-aastane mees kätest kinni 50-aastasel naisel, tekitades talle sellega valu ja kehavigastusi. Mees peeti politseinike poolt kinni ja toimetati jaoskonda.

Kelmus
14. augustil teatati politseile, et 33-aastasele naisele helistas tundmatu mees, kes tutvustas end panga töötajana. Mees soovitas kaart sulgeda ja öelda selleks enda PIN-kood. Hiljem selgus, et kontolt oli tehtud kaks tehingut summas 25.05 eurot. Naisel õnnestus kaart päriselt sulgeda ja rohkem tehinguid ei toimunud.

Vargus
14. augustil teatati politseile, et Nõmmel Pärnu maanteel asuvast kauplusest varastati kaupa 798.32 euro eest. Politsei toimetas 33-aastase naise kinnipidamiskeskusse.

Võltsitud maksevahendi ja väärtpaberi kasutamine
14. augustil teatati Kesklinnas Liivalaia tänaval asuvast pangast, et kolmel korral avastati raha kontrollides võltsimistunnustega 10-, 20- ja 50-eurone.
Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
14. augustil teatati politseile, et Kuusalu vallas Torni tänavas teatati, et 62-aastasel alkoholijoobes naisel on kehavigastused. Kiirabi toimetas naise haiglasse. Politseinikud pidasid 61-aastase alkoholijoobes mehe kahtlustatuna kinni. Juhtunu täpsemad asjaolud selguvad menetluse käigus.

15. augustil teatati politseile, et Keila linnas Keskväljakul toimus konflikt kahe mehe vahel, mille käigus sai 20-aastane mees kergemaid vigastusi. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

16. augustil teatati tülist Kiiul, mille käigus lõi seni tuvastamata isik 38-aastast meest pudeliga pähe. Sündmuse täpsemad asjaolud selgitatakse välja menetluse käigus.

16. augustil teatati kaklusest Kosel, mille käigus läks seni tuvastamata mees kallale 58-aastasele mehele ja lõi teda jalaga pähe. Kannatanu toimetati haiglasse. Sündmuse täpsemad asjaolud selgitatakse välja menetluse käigus.

Juhtumid piiril
16. augustil viidi läbi illegaalimenetlused kolme Ukraina kodaniku suhtes. 1999. aastal ja 1987. aastal sündinud mehed tabati autoroolist alkoholijoobes, 1979. aastal sündinud mees pani toime varavastase süüteo. Joobeseisundis autot juhtinud meestele kohaldati riigist välja saates ka aastane sissesõidukeeld, varavastase süüteo toime pannud mehele sissesõidukeeldu ei kohaldatud.

16. augustil avastati Tallinna Lennujaama lennueelses turvakontrollis 2002. aastal sündinud Eesti kodaniku käsipagasis kasteet. Kuna tegemist on keelatud esemega, võeti see ära ning inimesele anti kutse ilmuda edasisteks menetlustoiminguteks Tallinna Lennujaama piiripunkti.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Vargus
Politseile laekus teade, et juulikuus varastati Tartu vallas ettevõtte territooriumilt üks paat ning paadimootor. Omanik leidis oma paadi küll lähedal asuva järve kõrkjatest üles, kuid paadimootorit mitte. Vargusega tekitatud kahju on 2000 eurot.

Kelmus
Politseile laekus 14. augustil teade, et Tartumaal elav mees soovis välismaisest pangast võtta interneti vahendusel laenu, ent laenuraha kätte saamise asemel hakati mehelt nõudma ootamatuid kulusid erinevate kindlustuste ja lepingute tarvis. Mees kandis ühtekokku 2130 eurot võõrale kontole, kuid soovitud laenusummat ei saanudki. Mees pöördus politseisse ning juhtunu asjaolusid uuritakse kriminaalmenetluses.

Juhtumid piiril
14. augustil kella 13 paiku tuvastasid piirivalvurid seiresüsteemidega kolme inimese liikumise Setomaa vallas Võmmorski külas piiriäärsel alal. Sündmuskohale liikunud piirivalvepatrull leidis eest kolm mootorratturit, kellega vestlemisel ilmnes, et tegu on välismaalastega, kes olid ekslikult sattunud piirirežiimi alasse. Mehed peeti kinni, nad toimetati piirivalvekordonisse, kus neile riigipiiriseaduse rikkumise eest 40-eurosed rahatrahvid määrati.

14. augusti õhtul märkasid piirivalvurid Peipsi järvel liikumas alust, mille väljumine piiriveekogule registreerimata oli jäetud. Piiriametnikud peatasid aluse ning selles olnud mehed kutsuti menetlustoiminguteks kordonisse.

15. augustil kella 17.30 ajal peeti Luhamaa piiripunktis Eestist lahkumisel kinni Venemaa Föderatsiooni kodanik, kes oli viibinud Eesti Vabariigis 78 kalendripäeva seadusliku aluseta. Õigusrikkujat karistati rahatrahviga, talle kohaldati kuueks kuuks sissesõidukeeld ja lubati riigist lahkuda.

16. augustil kella 16 paiku fikseeris Mustvee kordoni radarivaatleja Peipsi järvistul ujuvvahendi sisenemise piirirežiimialasse. Mootorpaati juhtinud Eesti Vabariigi kodanikule määrati 40-eurone rahatrahv.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Ähvardamine
14. augustil laekus politseile avaldus, et Rakveres ähvardas 32-aastane mees 31-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
14. augustil teatati politseile, et 11. ja 12. augustil Rakveres Tartu tänava poest varastas 46-aastane mees kaupa, millega tekitas kahju ligi 85 eurot.

16. augustil laekus politseile avaldus, et viimase kuu jooksul varastati Tapa valla töökojast naelapüstol, ketassaag ja elektrikaabel, millega tekitati kahju ligi 1500 eurot.

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
14. augustil teatati politseile, et Kohtla-Järve Oru linnaosas rünnati noaga 24-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.

Röövimine
14. augustil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Kalevi tänaval ründas 32-aastane mees 52-aastast meest ja röövis temalt mobiiltelefoni ja muid esemeid. Politsei pidas 32-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Kehalised väärkohtlemised
14. augustil teatati politseile, et Toila valla korteris peretüli käigus lõi 41-aastane mees oma elukaaslast ja tema täisealist tütart, tekitades kannatanutele füüsilist valu ja kehavigastusi. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

14. augustil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Eduard Vilde tänava korteris lõi 34-aastane mees oma endist abikaasat.

15. augustil teatati politseile, et Narvas Võidu prospekti korteris lõi 39-aastane mees oma abikaasat, tekitades talle kehavigastusi. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

15. augustil teatati politseile, et Perjatsi külas lõi 34-aastane mees 46-aastast meest, tekitades talle kehavigastusi ja põhjustades füüsilist valu. Politsei pidas 34-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

16. augustil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Järveküla tee korteris ründas 31-aastane mees oma elukaaslast, tekitades talle füüsilist valu ja kehavigastusi. Politsei pidas 31-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

16. augustil teatati politseile, et Kiviõlis Keskpuiestee korteris kasutas 46-aastane mees füüsilist vägivalda oma elukaaslase suhtes, tekitades talle füüsilist valu. Politsei pidas 46-aastase mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
14. augustil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Endla tänava keldrist varastati kaks jalgratast, millega tekitati kahju summas ligi 500 eurot.

14. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et juuli keskpaigas Kalina külas seisvast autost varastati valuveljed, tööriistad, motokiiver ning tungraud, millega tekitati kahju ligi 600 eurot.

14. augustil teatati politseile, et 2. ja 3. augustil Narvas Fama tänava kauplusest varastas 41-aastane mees kaupa, millega tekitas kauplusele kahju ligikaudu 84 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

15. augustil teatati politseile, et 10. augustil Kohtla-Järvel Olevi tänava korterist varastati sularaha summas 420 eurot, kuldsõrmus ja mobiiltelefon. Vargusega tekitati kahju ligi 1060 eurot.

Arvutikelmus
14. augustil alustas Jõhvi politseijaoskond kriminaalmenetlust sellest, et ajavahemikul 10. - 14. august 59-aastasele naisele helistanud kelm pettis investeerimise ettekäändel kannatanult ligi 3000 eurot.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
16. augustil sai politsei teate, et Pärnus Papli tänaval siseneti avatud akna kaudu elumajja ja varastati rahakott. Vargusega tekitati kahju ligi 500 eurot.

14. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et Lääneranna vallas varastati elumaja ette pargitud lukustamata autost raha, päikeseprillid ja muid esemeid. Vargusega tekitati kahju ligi 450 eurot.

Saaremaa

Kelmus
14. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et Kuressaares elavale 61-aastasele naisele pakuti juunikuus interneti teel investeerimisvõimalust, milleks paluti tal välismaisele pangakontole kanda raha, mida ta pole tagasi saanud. Teoga tekitati kahju ligi 9000 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.