Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 58 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 38 varavastast kuritegu, sealhulgas 17 vargust (kaks eluruumidest ja üks sõidukist) ning üks sõiduki omavoliline kasutamine. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada seitse inimest. Tabati viis alkoholi- ja kolm narkojoobes sõidukijuhti. Registreeriti üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine ning Eestist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
25. märtsil teatati politseile, et Kristiines Mustamäe teel tekkis konflikt 46-aastase ja 53-aastase mehe vahel, mille käigus tekitati väiksemaid kehavigastusi. Mõlemad mehed olid alkoholijoobes. Kiirabi toimetas 46-aastase mehe haiglasse.

Juhtum piiril
25. märtsil soovis Tallinna lennujaamast lahkuda Sharm El Sheiki lennule 1993. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanikust naine, kes Terviseameti info kohaselt peaks olema eneseisolatsioonis ja on 24. märtsil andnud positiivse koroonatesti. Naist ei lubatud lennule ning ta suunati tagasi Eestis asuvasse elukohta eneseisolatsiooni.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kelmus
Politseile laekus teade, et Jõgevamaal elava naise nimel on tema andmeid ära kasutades sõlmitud kahes kaupluses kahe telefoni järelmaksulepingud. Naisele andmeid ära kasutades tekitati 2258 eurot kahju.

Tartumaa

Kelmused
38-aastane Tartumaal elav naine teatas politseile, et põgusa sotsiaalmeedia tutvuse järel palus suhtluskaaslane naise abi ühe paki vastu võtmisel. Naine oli abivalmis ning oli nõus tuttavat abistama. Selleks, et aga saadetis kätte saada, tuli naisel tasuda 2400 eurot, mida naisel ei olnud. Paraku võttis naine selleks laenu, ent nüüd kahtlustab, et on petta saanud. Juhtunu täpsemad üksikasjad selgitatakse kriminaalmenetluses.

19. märtsi sai Tartus elav naine kõne end pangatöötajana esitlenud inimeselt, kes küsis naiselt konto kaitsmiseks panga paroole. Naine usaldas helistajale oma paroolid, kuid avastas hiljem, et kahtlase kõne järel on tema pangakontolt kadunud 500 eurot. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Vargus
24. märtsil laekus politseile teade, et Tartus Päeva tänava eramu õuelt varastati valgusti. Kahju on 507 eurot.

Juhtum piiril
25. märtsi hommikul said piirivalvurid kõne kahelt ATVga Peipsi järele väljunud mehelt. Nimelt oli mehed oma sõiduvahendiga sõitnud jääprakku, kust nad omal jõul enam välja ei saanud. Sündmusele reageerinud hõljukipatrull vintsis masina jääpraost välja ning kuna sõiduk enam käima ei läinud tõsteti masin hõljukile ning toimetati ühes sel sõitnud meestega Kodavere kaldale.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
25. märtsil teatati politseile, et Tapa vallas ajavahemikus 24. märts- 25. märts varastati kinnistul pargitud traktorist kütust. Ligikaudne kahju on 900 eurot.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
25. märtsil teatati politseile, et Soldina külas lõi 49-aastane mees oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

25. märtsil sai politsei teate, et Narvas Uusküla tänaval kasutas 45-aastane mees tuttava 67-aastase mehe vastu pipargaasi.

Kelmused
25. märtsil teatati politseile, et ajavahemikul 10. märts- 17. märts helistati 82-aastasele mehele välismaa koodiga numbritelt ning väideti, et meesterahval on välismaine pangakonto, millel on ka raha. Kelmid pakkusid väidetava välismaise konto raha ülejäägid meesterahva Eesti pangakontole üle kanda ning konto tuvastamiseks paluti tal kinnitada pangakonto olemasolu Smart-ID PIN-koodidega. Kelmuse tulemusel peteti mehelt välja 260 eurot.

25. märtsil teatati politseile, et 15. märtsil võeti seti.ee internetiportaali kaudu ühendust 20-aastase neiuga ning esitleti end Eestipay OÜ esindajana, kellele pakuti kaugtöö vormis raha teenida. Selleks paluti neiul kaugjuurdepääsu rakendus alla laadida. Seejärel kasutas tundmatu kelm kaugjuurdepääsu rakenduse ära ning pettis neiult välja tema Smart-ID PIN-koodid ning võttis tema nimele 500 euro suuruse laenu. Üksikasjade välja selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Vargus
25. märtsil alustati kriminaalmenetlust selles, et viimase paari päeva jooksul on sisse murtud Lääne-Nigula vallas Palivere piirkonnas töökotta, kust varastati 240 liitrit diislikütust. Tekitatud varaline kahju on selgitamisel.

Pärnumaa

Vargus
25. märtsil alustati kriminaalmenetlust selles, et viimase nädala jooksul on Pärnus Rohelisel tänaval sisse murtud elamusse, kust varastati antiikne küünlajalg, kuldkett ja alkoholi. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju 600 eurot.

Järvamaa

Vargus
25. märtsil alustati kriminaalmenetlust selles, et eelmisel päeval varastati Paides eramu juurest lukustamata sõiduauto Volvo pagasiruumist neli autoratast. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju 250 eurot.

Asja omavoliline kasutamine
25. märtsil alustati kriminaalmenetlust selles, et Paides võttis 33-aastane mees tuttava elumaja hoovist sõiduauto Škoda, millega sattus liiklusõnnetusse. Juhtumi täpsemad asjaolud selgitatakse menetluse käigus.

Raplamaa

Kelmus
25. märtsil alustati kriminaalmenetlust selles, et eelmisel nädalal pakuti telefonivestluse teel 49-aastasele naisele investeerimisvõimalust ühel veebilehel. Naine tegi 250 euro suuruse ülekande nimetatud platvormile. Seepeale sooviti naise telefonile kaugjuhtimise rakenduse abil ligipääs saada, naine keeldus. Platvormilt raha tagasi kanda ei ole võimalik.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.

Elis Marii Viltsin
PPA pressiesindaja
5816 4563