Politseis registreeritud sündmused

Möödunud nädalavahetusel registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 143 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli raske tervisekahjustuse tekitamine, avaliku korra raske rikkumine ja 47 varavastast kuritegu, sealhulgas röövimine, 35 vargust (üks eluruumist, üks sõidukist), üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti 23 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 23 inimest. Joobes juhtide süül toimus kolm inimvigastustega liiklusõnnetust. Tabati 70 alkoholijoobes sõidukijuhti ning kaks narkojoobes sõidukijuhti.Piiril väljastati 7 sisenemiskeeldu, Eestist saadeti välja 2 inimest. Registreeriti kolm Schengeni viisaeeskirja rikkumist, kaks riigipiiri ebaseaduslikku ületamist ning üks piirirežiimi ja dokumendikohustuse rikkumine.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Vabaduse võtmine seadusliku aluseta
2. juulil teatati politseile, et Lasnamäel Peterburi teel lõid 39- ja 40-aastane mees ning 44-aastane naine korduvalt 44-aastast meest ja panid ta seejärel sõiduki pagasiruumi. Politsei pidas 39- ja 40-aastase mehe ning 44-aastase naise kinni.

Kehalised väärkohtlemised
2. juulil teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Tööstuse tänaval oleva asutuse ees lõi seni tuvastamata mees 36-aastast naist. Kiirabi viis naise haiglasse.

2. juulil teatati politseile, et Kesklinnas Vabaduse väljakul ründasid kaks seni tuvastamata meest kallale 18-aastasele naisele ja võtsid naise käes olnud lipu. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

2. juulil teatati politseile, et Põhja-Tallinnas Sõle tänaval olevas elukohas lõi 43-aastane mees korduvalt enda elukaaslast, 44-aastast naist. Politsei pidas mehe kinni.

2. juulil teatati politseile, et Pirital Kase tänaval tekkis konflikt 53-aastase ja 28-aastase naise vahel. Konflikti ajal olid elukohas ka lapsed.

2. juulil teatati politseile, et Kesklinnas Magasini tänaval lõi seni tuvastamata mees 38-aastast meest jalaga.

3. juulil teatati politseile, et Lasnamäel Mahtra tänaval korteris lõi 25-aastane alkoholi tarvitanud mees enda elukaaslast, 25-aastast naist, mille tagajärjel tundis kannatanu füüsilist valu ja sai tervisekahjustuse. Politsei pidas mehe kinni.

3. juulil teatati politseile, et Mustamäel A. H. Tammsaare teel meelelahutusasutuses tõukas 47-aastane alkoholi tarvitanud mees 29-aastast naist, mille tagajärjel tundis kannatanu füüsilist valu. Politsei pidas mehe kinni.

4. juulil teatati, et Haaberstis Vabaõhumuuseumi teel toimus konflikt alkohol tarvitanud abikaasade, 37-aastase mehe ja 30-aastase naise vahel. Juhtunu juures viibis alaealine laps. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Ööl vastu 4. juulit teatati, et 46-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Telliskivi tänaval asuvas meelelahutusasutuses 31-aastast naist ja 36-aastast meest. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Ööl vastu 4. juulit teatati, et 32-aastane mees lõi Põhja-Tallinnas Vesilennuki tänaval 33-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid 32-aastase mehe kinni.

Ööl vastu 4. juulit teatati, et 33-aastane mees lõi Haaberstis Õismäe teel endale tuttavat 60-aastast meest. Politseinikud pidasid 33-aastase mehe kinni.

4. juulil teatati, et 44-aastane mees lõi Kesklinnas Pärnu maanteel 42-aastast meest ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid lööja kinni.

4. juulil teatati, et alkoholi tarvitanud 32-aastane mees lõi Pirital Pune teel oma abikaasat, 31-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

4. juulil teatati, et 49-aastane mees lõi Kesklinnas Pärnu maanteel oma elukaaslast, 38-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

4. juulil teatati, et 39-aastane mees lõi Lasnamäel Pae tänaval oma endist elukaaslast, 40-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi.

4. juulil teatati, et Lasnamäel J. Koorti tänaval löödi 44-aastast naist.

4. juulil teatati, et Lasnamäel P. Pinna tänaval löödi 23-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

4. juulil teatati, et 54-aastane mees lõi Kristiines Kirsi tänaval oma elukaaslast, 53-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

4. juulil teatati, et alkoholijoobes 46-aastane mees lõi Kesklinnas Gonsiori tänaval oma elukaaslast, 50-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Kelmus
4. juulil alustati menetlust selles, et Jõelähtme vallas elavale kannatanule helistas näiliselt pangatöötaja, kes alustas juttu vene keeles, kuid kasutas väidetavalt ka eesti keelt. Kannatanu andis helistajale pangakonto kasutamiseks vajalikud andmed ning avastas hiljem, et kontolt on kadunud 4700 eurot.

Vargused
2. juulil teatati politseile, et Pirital Pähkli tänaval oleva maja hoovist varastati batuut. Kahju on 2500 eurot.

2. juulil teatati politseile, et Kesklinnas Kinga tänaval varastati korterist sülearvuti ja kaks tahvelarvutit. Kahju on enam kui 2500 eurot.

4. juulil alustati menetlust selles, et Põhja-Tallinnas Pelguranna tänaval varastati trepikojast punane jalgratas Scott ja puna-must jalgratas N1. Kogukahju on 700 eurot.

4. juulil alustati menetlust selles, et Põhja-Tallinnas Tööstuse tänaval varastati trepikojast lukustatud jalgratas Trek väärtusega 500 eurot.

4. juulil teatati, et öö jooksul on Põhja-Tallinnas Puhangu tänaval lukustatud keldriboksist varastatud must jalgratas Merida koos rattavarustusega. Kogukahju on 2700 eurot.

Harjumaa

Avaliku korra raske rikkumine
2. juulil teatati politseile, et Jõelähtme vallas Liivamäe külas tegi 36-aastane mees õhkrelvast mitu lasku 68-aastase mehe suunas. Politsei pidas 36-aastase mehe kinni.

Kehaline väärkohtlemine
4. juulil teatati, et 36-aastane mees ründas Saku vallas oma abikaasat, 35-aastast naist. Juhtunu juures viibis alaealine laps.

Juhtumid piiril
2. juulil viidi läbi illegaalimenetlus 1977. aastal sündinud Ukraina kodanikust mehe suhtes, kes oli Eestis viibinud ebaseaduslikult kokku 90 päeva. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja määrati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

3. juunil saabus Helsingist Tallinnasse 1997. aastal sündinud Ukraina kodanik. Mehel puudus Eestisse saabumiseks ja Eestis ajutiseks viibimiseks seaduslik alus. Talle määrati rikkumise eest rahatrahv summas 40 eurot ning koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks. Mees lahkus Tallinnast lennuga Ukrainasse.

3. juunil saabus Helsingist Tallinnasse 1997. aastal sündinud Ukraina kodanik, kellel oli kehtiv Eestisse sissesõidukeeld. Mees peeti laevalt saabudes kinni ja toimetati kinnipidamiskeskusesse.

3. juunil saabusid lennuga Istanbulist Tallinnasse kaks Türgi Vabariigi kodanikku. 1991. aastal ja 1988. aastal sündinud meestel puudusid vaktsineerimise tõendid. Meestel tõkestati VV korralduse nr 169 alusel riiki sisenemine. Mehed lendasid tagasi Istanbuli.

4. juulil esitas Tallinna lennujaamast Varssavisse lennata soovinud 1971. aastal sündinud Eesti Vabariigi kodanikust mees võltsimistunnustega koroonatesti tulemuse. Meest ei lubatud lennule ja tema suhtes alustati menetlust.

4. juulil leiti Tallinna lennujaamas Varnasse lennanud 1965. aastal sündinud Ukraina kodanikust naise äraantavast pagasist libliknuga. Tsiviilkäibes keelatud külmrelv võeti hoiule ning naise suhtes alustati menetlust.

4. juulil koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja sissesõidukeeld kolmeks aastaks 1978. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikust mehele, kes juhtis samal päeval Tallinnas alkoholi tarvitanuna liikluskindlustuseta sõiduautot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kehaline väärkohtlemine
2. juuli päeval sai politsei teate, et Tartus Anne tänaval ründas üks mees talle tuttavat meest, kes sai viga. Politsei uurib juhtunu üksikasju kriminaalmenetluses.

Ähvardamine
4. juuli õhtul sai politsei väljakutse Tartu valda randa, kus alkoholi pruukinud meeste vahel tekkis sõnelus kaduma läinud päikeseprillide pärast. Konflikti kestel ähvardasid kaks meest seltskonnas olnud kolmandat meest vägivallaga, lisaks haaras üks neist kotist gaasirelva. Keegi viga ei saanud. Politsei võttis gaasirelva hoiule ning pidas mehed asjaolude selgitamiseks kinni.

Piiriturvalisus
2. juulil kontrollisid Lõuna prefektuuri migratsiooniametnikud Tartumaa ettevõtteid selgitamaks, kas kõigil sealsetel töötajatel on seaduslik alus riigis viibimiseks. Ühtki rikkumist ei tuvastatud.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
2. juulil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Vinni vallas kortermaja korteris ründas 29-aastane mees naist, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

2. juulil teatati politseile, et Rakveres konflikti käigus lõi 37-aastane mees teist meest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
2. juulil teatati politseile, et Rakveres möödus 45-aastane mees kaupluse kassadest alkohoolse joogi eest tasumata. Kaupluse turvatöötaja pidas mehe kinni ja andis üle politseile.

3. juulil teatati politseile, et Rakveres varastati Laada tänavalt 45-aastase naise jalgratas N1 MTB PRO. Kahju on umbes 219 eurot.

Ida-Virumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
4. juulil teatati politseile, et Sillamäel lõi 68-aastane mees noaga teist meest, kes sai viga. Kannatanu toimetati haiglasse. Politsei pidas 68-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Röövimine
3. juulil teatati politseile, et Sillamäel I.Pavlovi tänaval rünnati 52-aastast meest ja võeti temalt mobiiltelefon. Kahju on umbes 110 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kehalised väärkohtlemised
3. juulil teatati politseile, et Narva-Jõesuus aiandusühistus ründas mees teist 44-aastast meest, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

3. juulil teatati politseile, et Alutaguse vallas lasid noormehed õhupüssist poisi suunas, kes sai viga. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

4. juulil teatati politseile, et Narvas Viru tänaval korteris lõi 55-aastane naine oma ema, kes sai viga. Politsei pidas 55-aastase naise kuriteos kahtlustatavana kinni.

4. juulil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Ravi tänaval korteris ühise alkoholi tarvitamise käigus ründas 34-aastane mees talle tuttavat naist, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Ähvardamine
4. juulil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Ahtme linnaosas ähvardas 25-aastane mees kirvega oma elukaaslast. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
2. juulil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et Narvas varastas 36-aastane mees korduvalt toidukauplusest kaupa. Kahju on umbes 900 eurot.

2. juulil teatati politseile, et Narvas murti sisse akna kaudu hoonesse ja varastati sealt elektritõukerattas Xiaomi S1. Kahju on umbes 450 eurot.

Kelmused
2. juulil alustas Narva politseijaoskond kriminaalmenetlust selles, et Narvas elavale 57-aastase naisele helistasid end pangatöötajana esitlenud isikud ja ütlesid, et tema kontol on tehtud kahtlaseid tehinguid, mis tuleks blokeerida. Selleks paluti naisel sisestada SMART-ID PIN-koodid, mida ta ka tegi. Tegelikult oli tegu kelmidega, kes võtsid kannatanu kontolt 16 000 eurot.

2. juulil alustas Narva politseijaoskond kriminaalmenetlust selles, et Narvas elavale 48-aastase naisele helistas end investeerijana esitlenud mees. Dividentide saamiseks paluti naisel sisestada SMART-ID PIN-koodid, mida ta ka tegi. Seejärel kandsid kelmid raha teisele kontole. Kahju on täpsustamisel.

Juhtumid piiril

2. juulil pärastlõunal kontrollisid piirivalvurid Narva piiripunktis Eestisse sisenemisel Valgevene Vabariigi kodanikku. Kuna naisel puudusid vajalikud dokumendid, siis ei lubatud tal Eestisse siseneda, talle väljastati sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

3. juulil pärastlõunal avastasid piirivalvurid Peipsi järvel SUP-laual sõitnud inimese, kes ületas ebaseaduslikult piiri suunaga Venemaalt Eestisse. Piirivalvurid pidasid 1988. aastal sündinud mehe kinni ning toimetasid ta Vasknarva kordonisse, kus mehele määrati rahatrahv 400 eurot. Õhtul anti mees üle Venemaa Föderatsiooni piirivalve esindajatele.

3. juulil pärastlõunal kontrollisid piirivalvurid Narva piiripunktis Eestisse sisenemisel Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudus seaduslik alus riiki sisenemiseks, siis talle väljastati sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

4. juulil hommikul avastasid piirivalvurid Narva jõel paadi kahe isikuga, kes püüdsid kala ajutisele kontrolljoonele lähemal kui 20 meetrit. Paadijuhile määrati rahatrahv 120 eurot.

4. juulil pärastlõunal kontrollisid piirivalvurid Narva piiripunktis Eestisse sisenemisel Venemaa Föderatsiooni kodanikku. Kuna mehel puudusid vajalikud dokumendid ning rahalised vahendid riigis viibimiseks, siis talle väljastati sisenemiskeeld ja suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
2. juulil sai politsei teate, et Türi linnas eramus lõi 25-aastane naine oma 29-aastast abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas naise kahtlustatavana kinni.

Pärnumaa

Vargus
2. juulil sai politsei teate, et kahe nädala eest sisenes seni tuvastamata isik omavoliliselt Pärnus ühe külalistemaja tuppa, kust varastas tumesinised püksid, mobiiltelefoni Sony ja rahakoti koos seal olnud dokumentide ja pangakaartidega. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 650 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
2. juulil teatati politseile, et kaks nädalat tagasi Saaremaa vallas läks 38-aastasele naisele kallale tema elukaaslane. Naine sai viga.