Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 74 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 39 varavastast kuritegu, sealhulgas 27 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 26. Juhtus neli inimvigastusega liiklusõnnetus, milles sai viga neli inimest. Liikluses tabati seitse alkoholijoobes ja üks narkojoobes juht.

Piiril väljastati kaheksa sisenemiskeeldu, Schengeni viisaeeskirja rikkumisi oli üks. 11. oktoobril tuli üle piiri Eestisse 94 Ukraina kodanikku, kellest 43 teatas, et plaanib Eestisse jääda.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
12. oktoobril teatati, et Põhja-Tallinnas Erika tänaval lõi 52-aastane mees oma elukaaslast, 55-aastast naist vastu pead. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Kiirabi vaatas kannatanu üle, politseinikud pidasid mehe kinni.

12. oktoobril teatati, et Nõmmel Tirdi tänaval korteris lõi 40-aastane mees oma elukaaslast, 43-aastast naist. Mõlemad osapooled olid alkoholijoobes. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargus
12. oktoobril teatati, et Lasnamäel Pallasti tänaval on varastatud lukustatud jalgratas. Kahju umbes 1200 eurot.

Harjumaa

Kehalised väärkohtlemised
12. novembril teatati, et Maardus asuvas korteris tekkis konflikt 52-aastase naise ja 53-aastase mehe vahel. Mõlemad osapooled olid tugevas alkoholijoobes. Politseinikud toimetasid mehe kainenema.

LÕUNA PREFEKTUUR

Valgamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et Valga vallast lukustatud garaažist varastati mopeed CPI Oliver Cit. Kahju on 500 eurot.

Piiriturvalisus
12. oktoobril tõkestati Koidula piiripunktis piiriületus Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kel puudus riiki sisenemiseks seaduslik alus.

12. oktoobril kontrollisid piirivalvurid Luhamaa piiripunkti saabunud Hollandi numbrimärkidega veokit ning avastasid, et selle juhi esitatud autorongi registreerimistunnistus on võltsing. Dokumendid võeti hoiule, veok paigutati piiripunkti arestiplatsile ning juht suundus tagasi Venemaa Föderatsiooni korrektsete dokumentide järele.

12. oktoobril teatas kohalik elanik piirivalvuritele, et tema õuel on võõras mees. Sündmuskohale reageerinud piirivalvurid selgitasid, et tegu on Ukraina kodanikuga, kes oli esialgsetel andmetel riiki sisenemiseks ületanud Setomaal Tiirhanna külas ebaseaduslikult ajutist kontrolljoont. Mees peeti kinni ning toimetati asjaolude selgitamiseks kordonisse. Juhtunust anti teada ka Venemaa piirivalvuritele.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
12. oktoobril teatati politseile, et Kohtla-Järvel Järveküla teel asuvas korteris tekitas 28-aastane naine füüsilisi vigastusi 34-aastasele naisele. Politseinikud pidasid naise kinni.

12. oktoobril teatati politseile, et Sillamäel kooli tänaval tekitas 25-aastane naine füüsilisi vigastusi 19-aastasele naisele. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Vargus
12. oktoobril teatati politseile, et Sillamäel Gagarini tänaval asuvasse garaažiboksi on tabaluku lõhkumise teel sisse tungitud ning lõhutud garaaži seina, et tungida kõrval asuvasse garaažiboksi. Kummastki garaažist ei ole esialgsetel andemetel midagi varastatud. Kahju on kokku 690 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

11. oktoobril teatati politseile, et Jõhvis Pargi tänavale pargitud veoautost on varastatud 200 liitrit diiselkütust. Esialgne kahju on 350 eurot. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Ähvardamine
12. oktoobril teatati politseile, et Sillamäel ähvardati telefoni teel 19-aastast naist. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus

12. oktoobril tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine neljal Venemaa Föderatsiooni kodanikul, kahel Moldova kodanikul ja ühel Columbia kodanikul. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastame vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kelmus
12. oktoobril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 4. oktoobril laadis ettevõte Paides puidugraanuleid Poola numbrimärgiga veoautole. Hiljem selgus, et graanulitele järele tulnud veok polnud graanuleid ostnud ettevõtte veoauto.

Raplamaa

Kelmus
12. oktoobril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et septembri lõpus peatus Märjamaa vallas majutusasutuses 37-aastane mees, kes jättis tasumata majutuse, toateeninduse ja asutuses tarbitud alkoholi eest. Majutusasutusele tekitatud varaline kahju on 250 eurot.

Vargus
12. oktoobril alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et 6. oktoobril varastas seni kindlaks tegemata isik Raplas Viljandi maanteel kauplusest tooteid, millega tekitas kauplusele varalist kahju üle 360 euro.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.