Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeva jooksul registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 84 avaldust ja teadet kuritegudest. Varavastaseid kuritegusid oli 44, sh vargusi 29. Liiklusõnnetustes hukkus 1 ja sai vigastada 3 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 8, narkojoobes 1. Piirilt väljastatud sisenemiskeelde registreeriti 1. Schengeni viisaeeskirja rikkumisi oli 10.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn ja Harjumaa
Olulisemaid kuriteoteateid ööpäeva jooksul Tallinnas ja Harjumaal ei registreeritud.

Juhtumid piiril
3. juunil viidi Põhja prefektuuris läbi illegaalimenetlused 1981. aastal sündinud Ukraina kodanikust naise, 1984. aastal sündinud Ukraina kodanikust mehe ja 1970. aastal sündinud Ukraina kodanikust mehe suhtes, kelle viisa oli lõpetanud kehtivuse ja kes viibisid siin seadusliku aluseta. Kõigile koostati vabatahtlik lahkumisettekirjutus.

3. juunil saabusid Helsingist Tallinna sadamasse 1972. aastal sündinud ja 1982. aastal sündinud Soome kodanikust mees, kellel puudusid kehtivad reisidokumendid. Mõlemad saadeti tagasi Soome.

LÕUNA PREFEKTUUR

Põlvamaa

Kehaline väärkohtlemine
Politseile laekus teade, et 28. mail lõi 52-aastane mees Kanepi vallas oma kodumajas 44-aastast elukaaslast. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaaluurimises.

Vargus
Politseile laekus teade, et maikuu lõpus langetati Kanepi vallas ebaseaduslikult metsa ning viidi minema maha lõigatud lepapuid. Tekitatud kahju on 300 eurot.

Tartumaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 26. mail varastati Tartus Kaunase puiestee kauplusest alkohoolseid jooke. Kahju on 233 eurot.

Juhtum piiril
4. juuni varahommikul kontrollisid piirivalvurid Piirissaare lähistel liikunud alust, mille juhil ei olnud esitada väikelaeva registreerimistunnistust. Meresõiduohutuse seaduse vastu eksinud mees kutsuti menetlustoiminguteks kordonisse.

IDA PREFEKTUUR

Lääne-Virumaa

Vargus
3. juunil sai politsei teate, et ajavahemikul 2. juuni- 3. juuni varastati Rakveres linnas asuva maja ees metsaveokäru. Tekitatud kahju ja täpsemad asjaolud selguvad alustatud kriminaalmenetluse käigus.

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
3. juunil teatati politseile, et 1. juunil Narva aiandusühistus lõi 37-aastane mees 34-aastast naist. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

3. juunil sai politsei väljakutse Sillamäe Viru tänava kortermajja, kus tundmatu mees lõi 30-aastast meest. Täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.

Vargused
3. juunil teatati politseile, et Kohtla-Järve Järveküla teel asuvast kauplusest varastati sissemurdmise teel tehnikat ja kaupa. Tekitatud kahju ja täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus.

3. juunil sai politsei teate, et ajavahemikul 25. mai- 26. mai varastati Kohtla-Järve Ridaküla kortermaja keldrist jalgratas. Tekitatud kahju ja täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus.

3. juunil teatati politseile, et 25. mail varastas 36-aastane mees Sillamäe Viru puiesteel asuvast poest suures koguses alkoholi. Tekitatud kahju ja täpsemad asjaolud selgitatakse välja kriminaalmenetluse käigus.

3. juunil teatati politseile, et Narva-Jõesuu aiandusühistust Oktoober varastati koer. Tekitatud kahju ja täpsemad asjaolud selguvad kriminaalmenetluse käigus.

Juhtum piiril
3. mail avastas Narva kordoni autopatrull Mustajõe kaldal 1990. aastal sündinud kalastavat meest, kellel puudus harrastuspüügiõigus. Mehele määrati rahatrahv.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Läänemaa

Omastamine
3. juunil sai politsei teate, et Haapsalus Kuuse tänaval asuvas kaupluses omastas seni tuvastamata mees 69-aastase mehe rahakoti, milles olid muuhulgas sularaha, pangakaardid ja dokumendid.