Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 70 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli üks röövimine, 44 varavastast kuritegu, sealhulgas 28 vargust. Registreeriti neli inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada neli inimest. Tabati seitse alkoholijoobes sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Röövimine
7. oktoobri öösel teatati, et 19-aastane mees lõi Suur-Karja tänaval 38-aastast meest ja võttis ära tema käekella. Politseinikud pidasid 19-aastase mehe kinni.

Kehalised väärkohtlemised
7. oktoobril alustati menetlust selles, et Kesklinnas Viru tänaval löödi 29-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

7. oktoobril alustati menetlust selles, et Kesklinnas Vabaduse väljakul löödi 44-aastast meest ja tekitati talle kehavigastusi.

7. oktoobril teatati, et 56-aastane mees lõi Lasnamäel Vikerlase tänaval 83-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Kelmused
7. oktoobril alustati menetlust selles, et ettevõtte juhatuse liikmena esinenud tundmatu isik palus kolleegil teha rahaline ülekanne välismaisele pangakontole. Kahjusummaks on 31 000 eurot.

7. oktoobril alustati menetlust selles, et Kesklinnas elavale naisele helistati väidetavalt SEB pangast ja teatati kontol toimuvatest kahtlastest tehingutest, kuigi naisel SEB-pangas kontot ei ole. Seejärel helistati kannatanule väidetavalt LHV pangast ja paluti abi kontol toimuvate kahtlaste tehingute peatamiseks. Selleks pidi naine sisestama oma Smart-ID PIN-koodid. Hiljem avastas kannatanu, et tema pangakontolt on kadunud üle 14 000 euro.

7. oktoobril alustati menetlust selles, et Mustamäel elavale naisele helistati Viberi rakenduse kaudu väidetavalt Swedbankist ja väideti, et tema kontolt on sooritatud ost internetipoes. Selle tühistamiseks pidi naine tegema erinevaid toiminguid. Kannatanu avastas hiljem, et tema kontolt on kadunud 2200 eurot.

7. oktoobril alustati menetlust selles, et Lasnamäel elavale naisele helistati väidetavalt Swedbankist ja paluti abi kontol toimuvate kahtlaste tehingute peatamiseks. Selleks pidi naine sisestama oma Smart-ID PIN-koodid. Hiljem avastas kannatanu, et tema kontolt on kadunud 3200 eurot.

7. oktoobril alustati menetlust selles, et Mustamäel elavale mehele helistati väidetavalt SEB pangast ja paluti abi kontol toimuvate kahtlaste tehingute peatamiseks. Selleks pidi mees sisestama oma Smart-ID PIN-koodid. Hiljem avastas kannatanu, et tema kontolt on kadunud 930 eurot.

7. oktoobril alustati menetlust selles, et märtsis internetipoes kauba eest peaaegu 300 eurot maksnud mees pole siiani lubatud kaupa kätte saanud.

7. oktoobril alustati menetlust selles, et Mustamäel Karjavälja tänaval võttis tundmatu isik välja teisele isikule adresseeritud paki arvutitehnikaga. Kahju on üle 1100 euro.

Vargused
7. oktoobril alustati menetlust selles, et Kristiines Västriku tänaval varastati maja eest kerghaagis väärtusega 1000 eurot.

7. oktoobril alustati menetlust selles, et Mustamäel Karjavälja tänaval asuvast kauplusest varastati erinevaid tööriistu koguväärtusega ligikaudu 2500 eurot.

7. oktoobril alustati menetlust selles, et Mustamäel Karjavälja tänaval asuvast kauplusest varastati erinevaid tööriistu koguväärtusega 900 eurot.

7. oktoobril alustati menetlust selles, et Eestisse saabunud lennukist varastati kaamerakott koos tehnikaga. Kogukahju on 850 eurot.

7. oktoobril alustati menetlust selles, et Mustamäel Kiili tänaval varastati aknaklaasi lõhkumise teel sõidukist erinevaid esemeid koguväärtusega 300 eurot.

Omastamine
7. oktoobril teatati, et Kesklinnas Laulupeo tänaval asuvasse bussipeatusesse unustatud sülearvuti Macbook on omastatud. Kahju on üle 1200 euro.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
7. oktoobril teatati, et alkoholijoobes 58-aastane mees lõi Klooga alevikus oma elukaaslast, 50-aastast naist ja tekitas talle kehavigastusi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Vargused
7. oktoobril alustati menetlust selles, et Viimsi vallas Rohuneeme külas varastati tööriistu ja riideid väärtusega üle 2700 euro.

7. oktoobril alustati menetlust selles, et Haabneeme alevikus asuvast haridusasutusest on varastatud kätekuivatuspuhurid väärtusega 400 eurot.

Kelmused
7. oktoobril alustati menetlust selles, et Paldiskis elavale naisele helistati väidetavalt Coop pangast ja paluti abi kontol toimuvate kahtlaste tehingute peatamiseks. Selleks pidi naine sisestama oma Smart-ID PIN-koodid. Hiljem avastas kannatanu, et tema nimel on võetud kiirlaen, millest ligikaudu 7500 eurot on kantud edasi välismaisele pangakontole.
7. oktoobril alustati menetlust selles, et Paldiskis elavale naisele helistati väidetavalt Swedbankist ja paluti abi kontol toimuvate kahtlaste tehingute peatamiseks. Selleks pidi naine sisestama oma Smart-ID PIN-koodid. Hiljem avastas kannatanu, et tema nimel on võetud 6500 euro suurune kiirlaen, mis on kantud edasi välismaisele pangakontole.

7. oktoobril alustati menetlust selles, et juulis tänavakivide paigaldamise eest 1300 eurot ette maksnud Kohila vallas elavale mehele pole seni lubatud teenust pakutud.

Piiriturvalisus

7. oktoobril koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja sissesõidukeeld kuueks kuuks 1976. aastal sündinud Usbekistani Vabariigi kodanikust mehele, kes viibis Eestis ebaseaduslikult 93 päeva.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
7. oktoobril sai politsei väljakutse Põltsamaale Paala tänavale, kus 26-aastane mees lõi oma endist elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni. Juhtumi täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
7. oktoobril tõkestati Luhamaa piiripunktis riiki sisenemine kahel Valgevene kodanikul, kellel puudusid riiki sisenemiseks Vabariigi Valitsuse korraldusega sätestatud põhjused. Isikud suunati tagasi Venemaa Föderatsiooni.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
Politsei sai teate, et 7. oktoobril lõi tundmatu mees Sillamäel Pavlovi tänava kortermaja trepikojas 17-aastast neiut. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Piiriturvalisus
7. oktoobril viis Ida prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse ametnik läbi illegaalimenetluse 1982. aastal sündinud India kodaniku suhtes. Mees viibis Eestis seadusliku aluseta. Välismaalasele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 30 päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld üheks aastaks.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kehaline väärkohtlemine
7. oktoobril sai politsei teate, et Türil kortermajas lõi 70-aastane mees noaga oma tuttavat naist, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
8. oktoobril teatati politseile, et Pärnus kortermajas lõi 46-aastane mees oma elukaaslast, kes sai viga. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

Kelmus
7. oktoobril teatati politseile, et septembris helistas 73-aastasele naisele end pangatöötajana tutvustanud naine. Helistaja selgitas, et aitab naisel kontrollida, kas tema pangakontolt on tehtud kahtlaseid tehinguid. Naine nõustus ning lubas helistajal oma arvutisse paigaldada AnyDesk programmi. Internetipanka sisenemiseks sisestas naine nii oma kasutajatunnuse kui ka Smart-ID PIN1-koodi Järgmisel päeval märkas naine, et tema pangakontolt on tehtud omavoliliselt pangaülekandeid. Naine pöördus oma kodupanka – muutis ära kasutajatunnuse, Smart-ID PIN-koondid ning lasin arvutist eemaldada AnyDesk programmi. Hiljem avastas naine, et tema pangakontolt on veel tehtud omavoliliselt ülekandeid. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 6405 eurot.

Vargus
7. oktoobril sai politsei teate, et nädalavahetusel varastati Pärnus ühes meelelahutusasutuses aknalaua pealt ära musta värvi jope, mille taskus olid autovõtmed, võtmehoidja koos kiibiga ja kaks võtit. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 300 eurot.

Saaremaa

Kehaline väärkohtlemine
7. oktoobril teatati politseile, et Kuressaares eramus lõi 61-aastane mees oma abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.