Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja piirivalveametis 82 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks raske tervisekahjustuse tekitamine, kaks avaliku korra rasket rikkumist, 34 varavastast kuritegu, sh 23 vargust. Lähisuhtevägivallast teatati politseid 38 korral. Registreeriti seitse inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kaheks inimest. Tabati kuus alkoholijoobes sõidukijuhti. Piiril väljastati viis sisenemiskeeldu.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
21. juunil teatati, et Lasnamäe Meeliku tänava korteris lõi 36-aastane mees 40-aastast naist.

21. juunil teatati, et Lasnamäe Vormi tänava korteris ründas 33-aastane mees oma elukaaslast, 34-aastast naist.

21. juunil teatati, et Lasnamäe Punasel tänaval lõid seni tuvastamata inimesed 40-aastast ja 34-aastast meest.

Vargus
21. juunil teatas 40-aastane mees, et ühistranspordis varastati temalt rahakott. Kahju on kokku 1850 eurot.

Kelmused
21. juunil pöördus politsei poole 61-aastane naine, kellele helistas väidetav Google play töötaja ja teavitas konto häkkimisest. Helistaja palus naisel alla laadida programmi, mis pidi eemaldama viirused. Seejärel sai naine kõned väidetavatelt SEB panga ja politsei töötajalt, kes teavitas kiirlaenu vormistamisest. Mõlema kõne käigus juhendati naist sisestama on Smart-ID koode. Kelmusega tekitatud kahju on 15 999 eurot.

21. juunil teatas 62-aastane naine, et talle helistas väidetav Swedbanki töötaja, kes kirjeldas pangakonto ründamisest ja kiirlaenu võtmisest. Protsessi takistamiseks palus väidetav pangatöötaja alla laadida TeamView programmi, samuti pidi kannatanu sisestama mitmeid kordi oma Mobiili-ID koode. Kelmusega tekitatud kahju on 7300 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
21. juunil teatati, et Maardus toimus konflikt kahe elukaaslase vahel.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Raske tervisekahjustuse tekitamine
21. juunil sai politsei väljakutse Kastre valda, kus oli paariastmelisest trepist alla kukkunud ratastooliga liikuv 89-aastane naine. Meedikud toimetasid viga saanud eaka naise TÜ Kliinikumi. Juhtunu üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Viljandimaa

Süütamine
Ööl vastu 21. juunit sai häirekeskus teate, et Viljandi vallas Jämejala külas põleb kahekordne eramu. Majas viibinud inimene sai turvaliselt hoonest välja ning viga ta ei saanud. Päästjad kustutasid tulekahju ning selle tekkepõhjuseid selgitab politsei alustatud kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
21. juunil kell 14.30 kontrolliti Luhamaa piiripunktis Eestist väljumisel 1989. aastal sündinud Moldova Vabariigi kodanikku, kes oli viibinud ebaseaduslikult Schengeni alal 93 päeva, neist ühe päeva Eestis. Isikule koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld kaheks aastaks. Mees lahkus Venemaa Föderatsiooni.

21. juunil kella 22 paiku avastasid piirivalvurid Võru maakonnas Setomaa vallas piirialal liikumas inimese. Värska kordoni koerapatrull pidas Rääptsova küla juures kinni 1980. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodaniku, kellele oli muuseas varasemalt juba kohaldatud sissesõidukeeld Eesti Vabariiki. Mees peeti kinni ning toimetati menetlustoiminguteks kordonisse.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
21. juunil lõi 29-aastane mees Kohtla-Järvel Jaaniku tänaval maja ees oma elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargus
21. juunil avastati, et Sillamäel Kajaka tänaval on sisse murtud laoruumidesse ning varastatud kaks alumiiniumist patareid, vasktorusid ja gaasikatel. Kahju on 3600 eurot.

Kelmus
Politsei sai teate, et ühe Kohtla-Järve elanikuga võttis sotsiaalmeedias ühendust naine, kes väitis, et on Süürias aega teeniv USA seersant. Naine kirjeldas, et soovib Eestisse saata hinnalist pakki, mille teekond peatus Poolas, kuna seal on tarvis tasuda lennujaama paki maks. Selleks, et saadetis jõuaks Eestisse palus naine abi ehk ülekannet 3800 euro suuruses, mille ka Kohtla-Järvel elav mees talle tegi. Pärast seda ei saanud ta enam naisega kontakti ja pakki ka talle saabunud ei ole. Politsei alustas juhtunu uurimiseks kriminaalmenetlust.

Lääne-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
21. juuni hilisõhtul lõi 32-aastane mees Rakvere vallas Kohala külas eramus oma elukaaslast, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

22. juuni öösel lõi 25-aastane mees Rakvere vallas Sõmeru alevikus korteris oma abikaasat, kes sai viga. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Piiriturvalisus
21. juunil tõkestasid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemise ühel Moldova Vabariigi ja Venemaa Föderatsiooni kodanikul ja kolmel Ukraina kodanikul, kelle reisi eesmärgi kohta antud ütlused olid ebaselged, puudusid asjakohased dokumendid, mis õigustaksid reisi eesmärki ja tingimusi. Isikud suunati tagasi Venemaale.

21. juunil kontrollisid piirivalvurid Narva-1 piiripunktis Eestist väljumisel Venemaa Föderatsiooni kodanikku, 34- aastast meest, kes oli viibinud Schengeni riikide territooriumil 15 päeva seadusliku aluseta, neist ühe päeva Eesti Vabariigis. Isikule koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks ja kohaldati sissesõidukeeld Schengeni territooriumile kolmeks kuuks. Mees saadeti tagasi Venemaale

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Vargus
21. juunil alustati menetlust selles, et 9. juunil varastati Türi vallas korterist esialgsetel andmetel 400 eurot.

Pärnumaa

Kehaline väärkohtlemine
22. juunil teatati, et Pärnus lõi 49-aastane mees enda elukaaslast, 57-aastast naist. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

Vargus
21. juunil sai politsei teate, et Pärnus Tammsaare puiesteel on sama päeva õhtul kortermaja eest varastatud valget värvi naiste jalgratas „Classic“ koos laste turvatooliga. Varalist kahju on 450 eurot.

Raplamaa

Vargus
21. juunil teatati, et Raplas Lepiku tänaval on täpselt tuvastamata ajal varastatud trepikojast jalgratas „Merida“. Kahju on 500 eurot.