Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti 26.03-28.03 125 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas neli avaliku korra rasket rikkumist, 36 varavastast kuritegu, millest 29 olid vargused. Registreeriti kuus inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada kuus inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 59, narkojoobes sõidukijuhte kuus.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Avaliku korra raske rikkumine
27. märtsil teatati, et Pirital Haaviku teel ähvardas 59-aastane mees kirvega teisi inimesi. Politseinikud pidasid mehe kinni.

Ähvardamine
27. märtsil teatati, et Luige alevikus ähvardas 39-aastane mees oma endist elukaaslast, 39-aastast naist. Konflikti juures viibisid ka alaealised lapsed. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Kehalised väärkohtlemised
26. märtsil teatati politseile, et Lasnamäel Vikerlase tänaval tekkis elukohas konflikt abikaasade, 60-aastase naise ja 63-aastase mehe vahel, mille käigus tekitati kehavigastusi. Politsei pidas mehe kinni.

26. märtsil teatati politseile, et Lasnamäel Betooni tänaval läks alkoholijoobes 27-aastane mees kallale 39-aastasele mehele, lõi teda ning võttis ära autovõtmed. Politsei pidas 27-aastase mehe kinni.

26. märtsil teatati politseile, et Lasnamäel Raadiku tänaval olevas elukohas läks 38-aastane mees kallale enda abikaasale, 39-aastasele naisele. Juhtunu asjaolud selguvad menetluses.

26. märtsil teatati politseile, et Lasnamäel Virbi tänaval läks 32-aastane mees kallale tuttavale 49-aastasele mehele. Politsei pidas 32-aastase mehe kinni.

26. märtsil teatati politseile, et Kristiines Kuldnoka tänaval olevas elukohas läks 55-aastane mees kallale enda elukaaslasele, 41-aastasele naisele. Mõlemad olid alkoholijoobes. Politsei pidas mehe kinni.

27. märtsil teatati, et Lasnamäel Paekaare tänaval korteris tekkis konflikt 47-aastase mehe ja 50-aastase naise vahel, mille käigus mõlemad osapooled said kehalisi vigastusi.

27. märtsil teatati, et Põhja-Tallinnas Pelguranna tänaval rünnati 30-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanu haiglasse. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

27. märtsil teatati, et Kesklinnas Lastekodu tänaval korteris ründas 34-aastane mees oma abikaasat, 31-aastast naist. Konflikti juures viibisid ka alaealised lapsed. Kiirabi vaatas kannatanu üle, politseinikud pidasid mehe kinni.

27. märtsil teatati, et Lasnamäel Vikerlase tänaval kaklesid kaks meest. Politseinikud pidasid 28-aastase mehe kinni.

27. märtsil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Põhja puiestee tänaval majas lõi ja kägistas 25-aastane mees enda elukaaslast, 18-aastast naist.

28. märtsil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Puhangu tänaval lõi seni tundmatu joobetunnustega mees rusikaga näkku 37-aastasele naisele. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

28. märtsil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Ristiku põik tänaval majas lõid kaks 44-aastast meest 36-aastast meest. Politsei pidas 44-aastased mehed löömises kahtlustatavana kinni.

28. märtsil teatati, et Nõmme linnaosas Pärnu maanteel korteris tekkis tüli alkoholi tarvitanud elukaaslaste vahel, mille käigus 40-aastane naine lõi 40-aastast meest noaga. Mees läks esmaabi saamiseks haiglasse. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

28. märtsil teatati, et Põhja-Tallinna linnaosas Ristiku tänaval korteris ründas 39-aastane mees enda endist elukaaslast, 33-aastast naist. Politsei pidas mehe ründamises kahtlustatavana kinni.

28. märtsil teatati, et Kesklinna linnaosas Kauba tänaval korteris lõi 59-aastane mees enda abikaasat, 60-aastast naist. Politsei pidas mehe löömises kahtlustatavana kinni.

Vargus
28. märtsil teatati, et Mustamäe linnaosas E. Vilde teel varastati maja juurest mopeedauto. Vargusega tekitatud kahju umbes 3000 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
28. märtsil teatati, et Anija vallas Arava külas löödi 50-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.
Vargused
28. märtsil teatati, et Lääne-Harju vallas Merenuka tänaval varastati lukustamata kuurist mootorpaat ja selle erinevad osad. Tekitatud kahju kokku 15 000 eurot.

28. märtsil alustati menetlust selles, et ajavahemikul 26.-27. märts varastati Harku vallas Muraste külas asuvalt kinnistult ehitustööriistu, autorehvid, rahakott ja muid esemeid.

Juhtumid piiril
27. märtsil soovis 1993. aastal sündinud Venemaa Föderatsiooni kodanik lahkuda Tallinna lennujaamast lennuga Sharm El Sheiki. Naisel oli olemas negatiivne test, kuid sellest ei piisa reisile minekuks, sest tal on veel kehtiv isolatsioonikohustus. Naise piiriületus tõkestati ja ta suunati karantiinikohustuse lõpuni tagasi Eesti Vabariigis asuvasse elukohta. Terviseamet võttis naisega ühendust ja selgitas, et ta peab karantiinist vabastamiseks saama arsti käest tõendi terveks tunnistamise kohta. Terviseameti andmetel ei ole naine arsti poolt veel terveks tunnistatud.

28. märtsil leiti Tallinna lennujaamas pagasi läbivaatlusel ära antavast pagasist teleskoopnui, mis on tsiviilkäibes keelatud külmrelv. Teleskoopnui konfiskeeriti hävitamiseks, mehelt võeti algne selgitus ning tema kontaktandmed edasiste menetlustoimingute kokkuleppimiseks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Avaliku korra raske rikkumine
27. märtsil sai politsei väljakutse Tartus Riia tänavale, kus üks mees oli relvataolisest esemest ühe lasu teinud. Politsei pidas 39-aastase mehe kuriteos kahtlustatavana kinni. Tema juurest leitud stardipüstol võeti hoiule. Keegi vahejuhtumis viga ei saanud. Juhtunu täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Valgamaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 21. märtsil varastati Otepääl J. Hurda tänava kauplusest alkohoolseid jooke. Vargusega tekitatud kahju on 98 eurot.


IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
26. märtsil teatati politseile, et Narvas Energia tänava kortermajas tekkis joomingu käigus konflikt, mille tulemusel lõi 36-aastane mees oma elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

28. märtsil sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Kalevi tänava poe juures ründasid kaks tundmatut isikut 41-aastast meest. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.

28. märtsil sai politsei väljakutse Kiviõli linna, kus 22-aastane mees lõi 18-aastast noormeest. Politsei pidas vanema meesterahva kahtlustatavana kinni.

28. märtsil sai politsei väljakutse Kohtla-Järve Põhja allee korterisse, kus 35-aastane mees lõi oma elukaaslast. Politsei pidas meesterahva kahtlustatavana kinni.

Juhtum piiril
28. märtsil avastas Ida prefektuuri Narva kordoni patrull piirivööndis lendavat drooni. Ametnikud tuvastasid drooni omaniku, kes polnud teadlik sellest, et Eesti Vabariigis ei tohi ilma Politsei- ja Piirivalveameti kooskõlastuseta piirivööndis droone lennutada. Drooni omanikule määrati piirirežiimi rikkumise eest rahatrahv. Juhul, kui te näete piirivööndis lendavaid droone, helistage viivitamatult Häirekeskuse lühinumbrile 112.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Järvamaa

Kelmus
26. märtsil alustati kriminaalmenetlust selles, et möödunud aasta lõpus vormistati kaupluse krediitkaart 65-aastasele mehele. Vormistamiseks kasutati mehe teadmata tema isikuandmeid ja elektroonilist identiteeti. Krediitkaardi limiit 800 eurot on ära kasutatud. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Läänemaa

Kehaline väärkohtlemine
26. märtsil teatati politseile, et Lääne-Nigula vallas Palivere piirkonnas eramajas lõi 18-aastane mees trimmeriga oma tuttavat 23-aastast meest, kes sai viga. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
26. märtsil sai politsei teate, et ööpäeva jooksul murti Lääne-Nigulas Kullamaa osavallas sisse kauplusesse, kust varastati alkoholi ja sigarette. Tekitatud varaline kahju on selgitamisel.

28. märtsil teatati politseile, et Lääne-Nigulas Martna osavallas murti sisse kauplusesse, kust varastati alkoholi ja sigarette. Tekitatud varaline kahju on selgitamisel.

Pärnumaa

Vägivald võimuesindaja vastu
27. märtsil alustati kriminaalmenetlust selles, et Häädemeeste vallas lõi eelmisel päeval 19-aastane mees töökohustusi täitnud patrullpolitseinikku. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Kehaline väärkohtlemine
28. märtsil sai politsei teate, et Põhja-Pärnumaal lõi 44-aastane mees oma 44-aastast elukaaslast. Politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni.

Vargused
26. märtsil sai politsei teate, et Pärnus Kaevu tänaval varastati aiaga piiratud kinnistu õuelt roosat värvi maastikujalgratas Scott. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 500 eurot.

28. märtsil teatati politseile, et viimaste kuude jooksul on Pärnus Rohelisel tänaval sisse murtud elamusse, kust varastati televiisor, trimmer ja televiisori antenn. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 620 eurot.

Saaremaa

Kehalised väärkohtlemised
25. märtsil sai politsei teate, et Saaremaal elamus ründas 38-aastane mees oma tuttavat naist, kes sai viga.

27. märtsil sai politsei teate, et Kuressaares elamus lõi naine oma 28-aastast elukaaslast, kes sai viga.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.