Politseis registreeritud sündmused

Politsei- ja Piirivalveametis registreeriti 68 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas üks avaliku korra raske rikkumine, 26 varavastast kuritegu, sealhulgas 21 vargust (eluruumidest 1, sõidukitest 3) ja üks sõidukivargus ja omavoliline kasutamine. Registreeriti 12 inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 12 inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 19. Riigist saadeti välja üks inimene.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehalised väärkohtlemised
10. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Põhja puiesteel asuvas majas lõi 36-aastane mees oma elukaaslast, 30-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

10. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Kopli tänaval asuvas majas tekkis konflikt naabrite vahel, milles 73-aastane mees ründas 36-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

10. augustil teatati kaklusest Kesklinnas Valli tänaval, milles sai kannatada 18-aastane noormees. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargused
10. augustil teatati, et Lasnamäel K. Kärberi tänaval parkivast sõidukist on varastatud tööriistu. Kahju 3050 eurot.

10. augustil teatati, et Põhja-Tallinnas Jahu tänaval varastati metallpiirde külge lukustatud jalgratas. Kahju 1800 eurot.

Kelmused
10. augustil alustati menetlus juhtumis, kus väidetav pangatöötaja palus avaldajal telefoni teel internetipanka sisse logida, et kontrollida kahtlaseid tehinguid. Hiljem avastas kannatanu, et tema kontodelt on kokku kadunud ligi 2400 eurot.

10. augustil alustati menetlus juhtumis, kus väidetav pangatöötaja helistas avaldajale ja väitis, et keegi on ligi pääsenud tema pangakontole. Avaldajal paluti läbi Smart-ID siseneda internetipanka, et asjaolusid kontrollida. Hiljem avastas kannatanu, et tema kontolt on kadunud 808 eurot.

Harjumaa

Kehaline väärkohtlemine
10. augustil teatati, et Keilas ründas 70-aastane alkoholijoobes mees oma elukaaslast, 66-aastast naist. Politseinikud pidasid mehe kinni.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Avaliku korra raske rikkumine
10. augustil sai politsei teate, et Jõhvis Keskväljaku tänava hoones vehkis tundmatu mees relvataolise esemega. Kohale jõudnud politsei pidas mehe kahtlustatavana kinni ning konfiskeeris relvataoliseks esemeks osutunud stardipüstoli.

Vargused
10. augustil alustas politsei kriminaalmenetlust selles, et ajavahemikul 25. juuli- 26. juuli varastasid 36-aastane, 24-aastane ning kaks seni tuvastamata meest Sillamäe poodidest kaupa.

10. augustil pidas politsei kinni 36-aastase naise, kes pani Jõhvis Rakvere tänava poes toime korduva vargusekatse.

10. augustil teatati politseile, et Kohtla-Järvel Mõisa tee poest varastas kaks tundmatut noormeest kaupa. Tekitatud kahju ja juhtunu täpsemad asjaolud selgitatakse välja alustatud kriminaalmenetluse käigus.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Asja rikkumine ja hävitamine
10. augustil sai politsei teate, et Sauga alevikus Pae tänaval süttis sõiduauto Volvo, mille tagajärjel see hävis. Tules said kahjustada ka sõiduautod Peugeot, BMW ja Volkswagen. Sõidukitele tekitatud kahju on täpsustamisel.

Vargus
10. augustil alustati kriminaalmenetlust selles, et 8. augustil varastati kahel korral Pärnus asuva veekeskuse riietusruumi lukustatud kappidest sularaha. Vargusega tekitati kahju ligi 500 eurot.

LÕUNA PREFEKTUUR

Jõgevamaa

Kehaline väärkohtlemine
Ööl vastu 10. augustit löödi Mustvees Narva tänaval 63-aastast meest. Meedikud andsid mehele esmaabi. Lööjaid ja juhtunu täpsemaid asjaolusid selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Tartumaa

Vargus
Politseile laekus teade, et 7. augustil varastati Tartus Vabaduse puiesteel müügiletile asetatud ja hetkeks järelevalveta jäetud rahakott koos dokumentide ja sularahaga. Esialgne kahju on 270 eurot.

Viljandimaa

Kehaline väärkohtlemine
10. augustil teatati politseile, et Viljandis Tallinna tänava korteris lõi 55-aastane joobes mees 46-aastast elukaaslast. Naine meedikute abi ei vajanud ning ta pöördus asjaolude selgitamiseks jaoskonda.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.