Politseis registreeritud sündmused

Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 59 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas oli 59 varavastast kuritegu, sealhulgas 37 vargust. Lähisuhtevägivalla teateid oli 34.

Juhtus 2 inimkannatanutega liiklusõnnetust, milles sai vigastada 3 inimest. Juhtimiselt kõrvaldati 4 joobekahtlusega sõidukijuhti.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine
19. märtsil teatati, et Mustamäel bussipeatuses tungis 57-aastane mees kallale 65-aastasele naisele. Politsei pidas mehe kinni.

19. märtsil teatati, et Mustamäel Mustamäe tee kortermajas tungis 37-aastane mees kallale oma 34-aastasele elukaaslasele. Mõlemad osapooled olid joobes.

Piiriturvalisus
19. märtsil koostati 1998. aastal sündinud Ameerika Ühendriikide kodanikule ettekirjutus Eestist lahkumiseks, määrati 100 eurot trahvi ja kohaldati üheks kuuks Schengeni sissesõidukeeld, kuna mees oli viibinud oli Schengeni alal kuus päeva ebaseaduslikult.

LÕUNA PREFEKTUUR

Piiriturvalisus
Möödunud ööpäeval tõkestati Kagu piiripunktides riiki sisenemine ühel Venemaa ja ühel Moldova kodanikul. Tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

19. märtsil kontrollisid Lõuna prefektuuri piiri- ja migratsiooniametnikud Valgamaal nii juriidilisi kui füüsilisi isikuid, et teha kindlaks, kas nad viibivad ja töötavad Eestis seaduslikult. Kontrolliti viit juriidilist ning 17 füüsilist isikut. Tuvastati üks inimene, kelle töötamine oli maksu- ja tolliameti töötamise registrisse kandmata. Temaga tegeleb edasi maksu- ja tolliamet.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
19. märtsil anti politseile teada, et Narvas Tallinna maanteel asuvas kortermajas ründas alkoholijoobes 21-aastane mees enda abikaasat. Politseinikud pidasid lööja kinni.

Lääne-Virumaa

Kehaline väärkohtlemine
19. märtsil laekus politseile teade, et Kunda linnas ründas alkoholijoobes 64-aastane mees tüli käigus enda abikaasat. Kodus oli ka alaealine laps. Juhtunu täpsemad asjaolud selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Piiriturvalisus
19. märtsil tõkestati Narva-1 piiripunktis Eestisse sisenemine kahel Ukraina ning ühel Moldova, Iisraeli ja Colombia kodanikel. Sagedasemad tõkestamise põhjused seisnesid selles, et inimestel puudusid asjakohased dokumendid riiki sisenemiseks, nad andsid reisi eesmärkide kohta ebaselgeid ütlusi või tuvastati vestluse käigus, et inimene võib olla ohuks meie riigi avalikule korrale või julgeolekule. Välismaalastele koostati sisenemiskeeld ja nad suunati tagasi Venemaale.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
19. märtsil anti politseile teada, et täpselt tuvastamata ajal on Tori vallas Sindis korterist varastatud sularaha 1750 eurot. Sündmuse asjaolud on selgitamisel.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava ringkonnaprokuratuuri pressiesindajalt.