PPA iseteeninduses saab taotleda nüüd ka korduvat välismaalase passi ja elamisloakaarti

Politsei- ja Piirivalveameti (PPA) iseteeninduses saab nüüd taotleda lisaks ID-kaardile ja Eesti kodaniku passile ka korduvat välismaalase passi ja elamisloakaarti. „Meil on hea meel, et nüüd saab iseteeninduses taotleda ka välismaalaste dokumente ja kutsume kliente üles seda võimalust kasutama. Klientide huve silmas pidades on taotluskeskkond eesti, vene ja inglise keeles," ütles PPA identiteedi ja staatuste büroo valdkonna koordineerija Marit Abram.

Abram lisas, et dokumendi taotlemisel on suurem osa ankeedist eeltäidetud. Seega on kliendil vaja vaid oma andmed üle kontrollida, valida sobiv dokumendi väljastuskoht ja lisada dokumendifoto, mis ei oleks vanem kui kuus kuud.

Iseteeninduse kasutamine aitab aega kokku hoida - taotledes dokumenti internetis, peab klient PPA teenindusse tulema vaid valminud dokumendile järele. Soovitame selleks eelnevalt aeg broneerida aadressil broneering.politsei.ee, niimoodi ei pea klient kinnises ruumis kaua viibima,“ sõnas ta.

Tähtajalise elamisloa puhul on korduva dokumendi taotlemiseks vajalik kehtiv elamisluba. Kui tähtajaline elamisluba on aegunud, peab uut elamisluba taotlema PPA teeninduses vaid eelbroneeritud ajal. Üldjärjekorras ei ole võimalik uut tähtajalist elamisluba taotleda.

Elamisloakaardi taotlemiseks on kohustuslikud sõrmejäljed. Kui PPA andmebaasis olevad sõrmejäljed on antud vähem kui kuus aastat tagasi, saab taotlust esitada iseteeninduses. „Kui kehtivaid sõrmejälgi pole, saab uued sõrmejäljed anda ja uue pildi teha tasuta teeninduses kohapeal. Seejärel saab taotluse hiljem kodus endale mugaval ajal iseteeninduses esitada,“ räägib Marit Abram.

Eesti kodaniku ID-kaarti saab iseteeninduses taotleda 2017. aasta juunist, 2019. aasta augustis lisandus ka passi taotlemise võimalus. Eesti Vabariigi kodaniku dokumentide taotlustest esitatakse iseteeninduses umbes 30%.

Viktoria Korpan
PPA pressiesindaja
5111109