PPA kinkis presidendile piirimärgi

PPA kinkis president Kersti Kaljulaidile piirimärgi, mis paigaldati täna pidulikult Võrumaal Eesti-Läti piirile.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles, et nimeliste piirimärkide kinkimine on traditsiooniline kõrgem tunnustus neile, kes on andnud märkimisväärse panuse Eesti piiride valvamise arengusse.

„Viimase viie aastaga on piiril palju juhtunud. Näiteks said idapiiril alguse kauaoodatud piiriehitustööd. Samas olime viiruspuhangu saabudes sunnitud ka lõunapiiril taastama mitmeks kuuks täieliku piirikontrolli. Presidendina on Kersti Kaljulaid kogu see aeg piiri käekäigust sügavalt hoolinud ning olnud kogu hingega päriselt piiril kohal,“ sõnas Vaher.

President Kersti Kaljulaidile pühendatud piirimärk kannab numbrit 109 ning see paigaldati Võrumaale Rõuge valda Kikkajärve kalda lähedale.

Piirimärgi kinkimise traditsioon sai alguse 1997. aastal, mil esimese omanimelise piiriposti sai tollane piirivalvejuht Andrus Öövel. Tänaseks on Eesti-Läti maismaapiirile paigaldatud ligi 80 nimelist piirimärki inimestele ja organisatsioonidele, kelle hulgas on kõik Eesti Vabariigi presidendid, piirivalveameti peadirektorid ning piirivalve taasloomisel oma osa etendanud inimesed.

Fotod: https://www.dropbox.com/sh/wep0hj7baemhk4k/AAD-ffeS2C80fj7ocqW9_mr7a?dl=0
Fotode autor: Arno Mikkor / VPK

Kerly Virk
PPA pressiesindaja
52 03 403