PPA lähetab Sloveeniasse politseiüksuse ESTPOL4

Laupäeval, 8. mail saadab Politsei- ja Piirivalveamet Sloveeniasse ESTPOL4 politseiüksuse, et aidata Sloveenia politseil rändesurve alla sattunud piiri paremini valvata.

Sloveenia siseminister pöördus 17. detsembril 2020 Euroopa Liidu liikmesriikide poole abipalvega saata kevadel appi meeskonnad, kelle oskusteks on piiride tugevdatud valvamine.

Rahvusvahelise koostöö büroo juht Reet Zeisig rääkis, et vastuseks Sloveenia abipalvele aidata rändesurve alla sattunud piiri paremini valvata saadame siseministri heakskiidul alates homsest, 8. maist Sloveeniasse esimese meeskonna. „Kokku saadetakse Sloveeniasse kuni neli viieliikmelist roteeruvat meeskonda, kelle ülesandeks saab Sloveenia ja Horvaatia piiriala lähistel Novo Mesto regioonis maismaapatrullides osalemine,“ rääkis Zeisig ja lisas, et ühe rotatsiooni pikkuseks on planeeritud üks kuu ning esimesse meeskonda kuuluvad politseiametnikud Lõuna, Ida ning Põhja prefektuurist.

„Eesti abistas Sloveeniat ka 2015.-2016. aastatel ning oleme seda valmis tegema ka nüüd. Koostöö rahvusvahelises keskkonnas suurendab ka meie valmisolekut paremaks toimetulekuks keerulistes olukordades ning teisi abistades loome kindluse, et sarnase vajaduse tekkimisel on meil liitlased, kes ka meid raskel ajal võimalusel toetavad" selgitas rahvusvahelise büroo juht ning tõi välja, et lisandväärtusena annab töö rahvusvahelises keskkonnas võimaluse PPA teenistujatel omandada väärtuslikku töökogemust.

Eesti politseinikud tagavad Sloveenias korda kohaliku politsei juhtimisel, kuid Eesti politsei vormis ning oma teenistusrelvade ja erivahenditega.

Praeguse seisuga on Sloveeniale appi minemas ka Läti, Leedu, Ungari, Poola ja Rumeenia.

Pildil ESTPOL 4 tiim, kelle PPA lähetas 2021. aastal Sloveeniasse

Fotol vasakult paremale on Piusa kordoni vanempiiriametnik Priit Sõna (varuliige), Rakvere politseijaoskonna uurija Karl Lumi, Mustvee kordoni piirivalvur Andrus Salu, Põhja prefektuuri piirivalvebüroo migratsioonijärelevalve vaneminspektor Ege-Lii Luik, Saatse kordoni piirivalve välijuht Kalvo Kotkas ning Kagu piiripunkti juht Peter Maran (esimese meeskonna juht).

Andra Jundas
PPA pressiesindaja
53 069 928