PPA soovib kaasata Kaitseliitu riigipiiri valvamisse

Seoses ajutise piirikontrolli taastamisega kogu riigipiiril soovib PPA kaasata piiri valvamisse järgneva kuu jooksul iga päev kuni 150 kaitseliitlast.

Valitsuse otsusel taaskehtestatakse alates 17. märtsist kogu riigipiiril, sealhulgas ka Schengeni riikide vahelisel piiril, ajutiselt piirikontroll.

„Eesmärk on tõkestada koroonaviiruse levikut, et kaitsta Eesti inimesi ning piiri valvamisse kaasame ka häid koostööpartnereid Kaitseliidust,“ ütles PPA peadirektori asetäitja Priit Pärkna.

PPA kaasas Kaitseliitu ajutisel piirikontrolli taastamisel ka 2010. aastal NATO tippkohtumise ja 2014. aastal Ameerika Ühendriikide presidendi visiidi ajal. „Samuti on PPA viimastel aastatel Kaitseliiduga korraldanud palju ühiseid õppusi ning harjutusi. Suuroperatsioonide raames nagu piirikontrolli taastamine kogu riigipiiril, on Kaitseliit meie jaoks oluline koostööpartner ja abijõud ning hindame iga meid abistava kaitseliitlase panust väga kõrgelt,“ märkis Pärkna.

Siseministeerium edastas täna Vabariigi Valitsusele ettepaneku piiriturvalisuse tagamisse kaasata järgneva kuu aja jooksul kuni 150 kaitseliitlast päevas.

Martin Luige
PPA pressiesindaja
53 022 110