Punamonumentide turvaliseks teisaldamiseks piirab politsei Narvas liiklust

Teisipäeval, 16. augustil teisaldatakse Vabariigi Valituse otsusel punamonumendid Narvas ja Narva-Jõesuus. Turvalisuse tagamiseks kehtestas politsei monumentide juures viibimiskeelu, mis tähendab tee sulgemist nii liiklusele kui ka jalakäijatele.

Narva politseijaoskonna juht Indrek Püvi sõnul piirab politsei Narva tanki ja lähedalasuvate monumentide juures inimeste liikumist. „Loome perimeetri kolme Narva-Narva-Jõesuu teel asuva Nõukogude Liidu sõjamonumendi ümber, et need turvaliselt teisaldada. See tähendab, et inimesed selles alas viibida ei tohi, ka on keelatud autode liikumine ja parkimine. Keeluala on selgelt liiklusmärkidega märgistatud ning seal juures on politseinikud, kes vajadusel inimesi ümbersõidu osas juhendavad,“ selgitas Püvi.

Politsei piirab liikumist Narva-Narva-Jõesuu-Hiiemetsa teel alates Kudruküla ristmikust kuni Mätta tänavani ning Peeterristi-Kudruküla teel. Ümbersõit korraldatud läbi Narva-Jõesuu.

Indrek Püvi lisas, et loodab inimeste mõistvale suhtumisele. „Avame tavaliikluse taas nii pea kui see on võimalik. Seni palume kõikidel piirkonna inimestel liikudes järgida politseinike juhiseid.“

Seoses punamonumentide teisaldamisega Narva linnas Peetri platsil, piirab politsei liiklust Peetri platsil ja selle läheduses. Liiklus on suletud Malmi tänaval alates A. Puškini tänava ristmikust ning samuti ei ole autodele ligipääsu Tallinna maantee lõpus ringristmikul.

Narva politseijaoskonna juht Indrek Püvi selgitas, et ajutine liikumispiirang mõjutab ka piiriületust ja eelkõige autodega liiklejaid. „Avame tee liiklusele ja inimestele võimalikult kiiresti, kui monumentide eemaldamine on turvaliselt läbi viidud. Kohalikel inimestel, kes soovivad jalgsi piiri ületada, soovitame selleks kasutada Narva-2 piiripunkti Kreenholmi linnaosas.“

Seoses Meriküla punamonumendi teisaldamisega piirab politsei liikumist Vodava–Meriküla maanteel ja Narva-Jõesuu-Hiiemetsa teel. Ümbersõit on korraldatud Puhkova ja Vodava kaudu.

PPA peadirektori korraldus viibimiskeelu kehtestamiseks ohu tõrjumiseks ja korrarikkumise kõrvaldamiseks.

Kristi Raidla
PPA pressiesindaja

5386 8437