Reedest keelatakse minek Ida-Virumaa piiriveekogude jääle

Alates 11. detsembrist on inimeste turvalisuse tagamiseks keelatud minek Narva jõe, Narva veehoidla ning Peipsi järve jääle nii jalgsi kui muude liikumisvahenditega.

„Ehkki viimastel päevadel on olnud talvine õhutemperatuur, mis on kaasa aidanud veekogude jääkatte tekkimisele, pole jää siiski praegu piisavalt tugev, et kanda inimest ja veelgi enam sõidukit,“ ütles Ida prefektuuri piirivalvebüroo juht Urmas Elmi.

Inimesi võib eksitada asjaolu, et veekogude servadesse on tekkinud hõredad jääkihid. „Mitte ükski veekogu ei ole hiljutiste külmakraadidega jõudnud veel ühtlaselt jäätuda. Kaldast mõne meetri võrra kaugemale liikunud inimene võib kergesti õhukesest jääkihist läbi kukkuda. Ohutu jää paksus, mis suudab inimese kaalu kanda, on 7–10 sentimeetrit – praegu on nii piiri- kui siseveekogude jää paksus pea olematu,“ lisas Elmi.

Piirivalvurid jälgivad pidevalt olukorda ja annavad teada, kui jää paksus on inimeste ja sõidukite kandmiseks piisavalt ohutu.

Ühtlasi kutsub politsei inimesi üles vältima ka jääle minekut Eesti siseveekogudes.

Teavet praeguse jää paksuse kohta saab lähimast kordonist. Piiriveekogul hätta sattudes tuleb helistada hädaabinumbril 112.

Andrei Jakubovitš
PPA pressiesindaja
tel. 53 977 817