Riik avab sõjapõgenike vastuvõtupunkti Pärnusse

Selleks, et Ukraina sõjapõgenikud saaksid kohe Eestisse saabumise järel isikukoodi ja ajutise elamisloa, avab riik esmaspäevast Pärnus sõjapõgenike vastuvõtupunkti. Varasemalt oli riigil plaan rajada vastuvõtupunkt Eesti-Läti piirile.

Vastuvõtupunktis jagatakse Ukrainast tulnutele infot, osutatakse vajadusel esmaabi, väljastatakse Eesti isikukood ning soovi korral ajutine elamisluba. Seejärel suunatakse Ukraina sõjapõgenikud ajutistesse majutuskohtadesse üle Eesti.

„Püüame punkti avamisega hoida kokku sõjapõgenike aega ning osutada rohkem teenuseid ühest kohast,“ rääkis Lääne piirkondliku ühendstaabi juht Kaido Kõplas. „Kui algselt plaanisime rajada vastuvõtupunkti Eesti-Läti piirile, siis arvestades Eestisse saabuvate põgenike hulka ning erinevaid teenuseid, mida punktis pakume, on seda mõistlikum teha Pärnus, kuhu on lihtsam rajada vajalikke ruume, samuti töö- ja puhkekohti.“

Riigi vastuvõtupunkt rajatakse endisesse politseijaoskonna majja aadressil Pikk 18, kus juba täna tegutseb piirkondlik põgenike vastuvõtukeskus.

Üks vastuvõtupunkti rajamise eesmärk on suunata sõjapõgenikke majutuskohtadesse üle Eesti, sest praegu on mõnel kohalikul omavalitsusel väga suur põgenike vastuvõtmise koormus, samal ajal kui mõnes regioonis on majutuskohad endiselt tühjad.

Alates 27. veebruarist on Eestisse tulnud ning siia jäänud ligi 18 000 Ukraina kodanikku ja nende pereliiget, kellest ligi 40% on lapsed. Ajutist majutust on neist vajanud üle 4500 inimese, nendest lapsi ligi 1500.

Ilmar Kahro
PPA ühendstaabi pressiesindaja
54573525