Sisepiir on nädala vältel teravdatud tähelepanu all

Vahemikus 14-20 november kontrollime lisaks EE-VF piiril toimuvale põhjalikumalt ka Eestist Läti või Soome suunas lahkuvaid Ukraina ja Vene Föderatsiooni kodanikke. Oleme selleks suunanud välja lisaressurssi politseinike ja piirivalvurite näol. PPA eesmärgiks on saada parem ülevaade sellest, kui paljud sõjapõgenikud ja Vene Föderatsiooni kodanikud jäävad Eestisse ning kui paljud liiguvad edasi teistesse riikidesse.

Mida PPA teeb?

  • Kontrollime kõiki Eestist lahkuvaid busse ja väikebusse, et võrrelda siia saabuvate ja siit lahkuvate UA ja VF kodanike andmeid.
  • Võrdleme Ukraina ja Vene Föderatsiooni kodanikest laevareisijate andmeid piiriületuste andmetega.
  • Kasutame automaatset numbrituvastussüsteemi, et kontrollida, millised Eestisse sisenenud UA ja VF numbrimärgiga sõidukid on Eestist lahkunud.
  • Kontrolli teostame eelkõige Eesti ja Läti piiri lähistel. Näiteks peatame piirile suunduvatel teedel UA ja VF numbrimärgiga sõidukeid ja kontrollime inimeste andmeid.

Kontrolli teostamise ajal tuleks Eesti-Läti piiri lähistel teedel liikumiseks varuda rohkem aega, kuna liiklus ei pruugi olla nii sujuv kui tavapäraselt.