Sõjapõgenikke provotseerinud mehele määrati kümme päeva aresti

Politseinikud pidasid kinni 54-aastase elaniku, kes häiris sõjasümboolikaga Tallinnas inimesi. Politsei alustas väärteomenetlust ja kohust mõistis avalikku korda rikkunud mehele kümme päeva aresti.

Märtsi lõpus käis 54-aastane mees kolmel erineval päeval Tallinna kesklinna hotelli restorani akende taga, kus ta joonistas õhku „Z“ tähte ja viipas restoranis söönud sõjapõgenike suunas. Ida-Harju politseijaoskonna menetlustalituse juhi Inna Toateri sõnul reageerib politsei vaenu õhutavatele sümbolitele avalikus ruumis. „Z-sümboolika ja muud agressorit toetavad sümbolid ei kuulu meie avalikku ruumi. Praegu on Eestis üle 27 000 Ukraina sõjapõgeniku, kellele peame pakkuma turvalist kohta, kus olla, ning mõistetavat tunnevad nii sõjapõgenikud kui ka Eesti elanikud end selliseid sümboleid nähes end häirituna. Kui inimene märkab, et keegi levitab agressiooniga seotud sümboolikat, tasub sellest igal juhul politseile teada anda. Provokatsioonid ja sümbolite kasutamine provotseerimiseks ei ole aktsepteeritav, mistõttu taotlesime kohtult korduvalt sõjapõgenikke teadlikult häirinud mehele väärteomenetluse raames kümme päeva aresti,“ ütles Toater.

Kohtu otsusel peab mees kandma kümme päeva aresti. Tegemist on politseile tuttava mehega, keda oleme ka varem avaliku korra rikkumise eest karistanud.

Politsei on alates veebruari lõpust saanud ligi 50 teadet agressiooni õhutavate sümbolite kohta avalikus ruumis ning alustatud on kümme süüteomenetlust, seda näiteks nii avaliku korra rikkumise kui ka asja kahjustamise osas. Võimalik karistus oleneb kahju suurusest ja muudest asjaoludest.

Barbara Lichtfeldt
PPA pressiesindaja
5871 3688