Tähelepanelik jalgrattur juhatas politsei eksinud naiseni

Täna hommikul kella 9.30 ajal teatati häirekeskusele, et Järvamaal Türi vallas on kadunuks jäänud 55-aastane naine. Õnneks leiti naine õige pea tähelepaneliku inimese abiga üles.

Kadumisest andis teada hooldekodu, kus naine elab. Politsei asus naist kohe otsima.

Kui politseinikud olid otsingutega Türi linnast välja jõudnud, pöördus nende poole mees, kes andis teada naisest, kes tema hinnangul võib vajada abi. Mehe antud kirjelduse põhjal võis arvata, et ilmselt on abivajajaks seesama kadunud naine.

„Naine oli hommikutundidel hooldekodust päris kaugele kõndinud ja jõudnud juba Türilt välja inimtühja metsatuka vahele. Üksikul metsateel liikudes ei osanud ta enam omal käel tagasiteed leida. Õnneks juhtus sinnakanti samal ajal kohalik elanik jalgrattal, kellelt naine küsis kus pool asub Türi,“ rääkis Kesk-Eesti politseijaoskonna Türi valla piirkonnapolitseinik Grete Linusk. Mees näitas küsijale suuna kätte ja sõitis edasi, kuid teda jäi vaevama, kas naine ikka õigele teele jõuab ning silmates linna servas politseiautot, otsustas naisest politseinikele rääkida. Juhtumisi pöördus ta täpselt nende politseinike poole, kes kadunud naist otsisid. Mehe jutt vastas kadunud naise kirjeldusele ja ta oli lahkesti nõus näitama, kus ta naist kohtas. Politseinikud jõudis kadunud naiseni veidi pärast kella 11.

„See on õnneliku lõpuga lugu, mis juhtus tänu asjaolude kokkusattumisele. On õnn, et see tähelepanelik mees sattus tänasel jahedal hommikul just nimelt sellel üksikul metsateel liikuma ning et ta tajus, et naine võib olla segaduses ega orienteeru ümbruskonnas. Kokkusattumus on seegi, et mees politseiautot nägi ja ta sai kohe meie poole pöörduda. Kuna metsatee, kus naine eksles, on väga kõrvaline, oli sellest väga palju abi, et meid ruttu õigesse kohta juhatati. Mehe kiire tegutsemine ja tema äratundmine, et inimene võib vajada abi, aitas päästa inimese elu. Suur aitäh abistajale!“ ütles Linusk.

Anu Villmann
PPA pressiesindaja
444 6451