Tähelepanelikud inimesed aitasid leida varastatud sõiduauto ja mootorratta

Politsei sai eelmise nädala lõpus tähelepanelikelt inimestelt kaks teadet võimalikest varastatud mootorsõidukeist Ida-Virumaal.

22. juuli päeval teatati Ida prefektuuri Jõhvi jaoskonnale, et Lüganuse vallas Salakülas on metsas mootorratas Kawasaki, mis teataja sõnul kahtlaselt lehtedega varjatud. Selgus, et tegu on tänavu juunis varastatud rattaga.

Õhtul laekus Jõhvi jaoskonda veel teinegi teade, et Kohtla-Järvel Ahtmel ühel tänaval võib seista käesoleva aasta 12. juulil varastatud sõiduk Volkswagen Passat. Sõiduki omanik ja politseipatrull leidsidki vihjatud aadressilt sõiduki.

Mõlemad sõidukid on praegu politsei käes ning pärast menetluseks vajalikke toiminguid tagastatakse need omanikule.

„Kuigi sõidukite vargused on vähenenud, tuleb politseil aeg-ajalt siiski nendega tegeleda. Enamikel juhtudel varastatud sõiduk õnneks leitakse ja tagastatakse omanikule,“ rääkis Jõhvi politseijaoskonna juht Andreas Kliimant.

Käesoleva aasta seitsme kuuga on Ida-Virumaal registreeritud kaheksa sõiduki vargust või omavolilist kasutamist, mis on ühe võrra vähem kui eelmisel aastal. Eelmisel aastal leidis sõiduk tee omaniku juurde kolmel, sel aastal tänu tähelepanelikele teatajetele juba neljal korral.

„Märkamine ja tähelepanelikkus on osa turvalisest kogukonnast ning tänan kõiki inimesi, kes politseid abistavad. Kindlasti kutsume üles teatama kahtlastest sõidukitest metsas või tee ääres või tegevusest sõidukite ümber, helistades hädaabinumbril 112. Hoolime üksteisest!“ lisas Kliimant.


Marge Sillaots
PPA pressiesindaja