Täna mälestavad politseinikud teenistuskohustuste täitmisel hukkunud kolleege

15. detsembril möödub 26 aastat tulevahetusest Järvamaal Mäo ristis, kus hukkus kaks politseinikku ja kolmas sai raskelt vigastada. Täna mälestavad Politsei- ja Piirivalveameti ja Kaitsepolitseiameti töötajad Mäo mälestusmärgi juures teenistuskohustuste täitmisel hukkunud politseinikke ja piirivalvureid.

PPA peadirektor Elmar Vaher ütles, et Mäo tseremoonial mõtleme kolleegidele, kes on kaitsnud Eesti inimeste turvalisust elu hinnaga. „Igal aastal on ligi poolsada juhtumit, kus rünnatakse politseiametnikku. Politseitöö on alati seotud riskidega ning tunnustan kõiki, kes on valmis oma elu ja tervisega teiste eest seisma. Tänavu olid kaks juhtumit äärmiselt tõsised, kui Lasnamäel sõitis kurjategija politseinikele autoga otsa ning Lihulas riivas tulistaja kuul meie kolleegi. Hukkunud kolleegide mälestuspäev on meeldetuletus ohtudest, millega kõik eesliini töötajad peavad igapäevatöös arvestama,“ ütles Vaher.

„Politseinikud ja piirivalvurid annavad iga päev panuse Eesti inimeste turvatunde tagamiseks, riskides oma tervise ja eluga. Mälestame neid, kes on pidanud andma selleks oma elu. See on suur kaotus. Meenutame neid suure austustundega,“ sõnas siseminister Alar Laneman.

Täna õhtul kell 16 algaval mälestustseremoonial asetavad siseminister Alar Laneman, siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna, PPA juhtkond ning Kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu hukkunud politseinike mälestusmärgi juurde pärja ning sõnavõtu teeb PPA peakaplan Valdo Lust.

Kell 15-17.30 on avatud Paide kiriku uksed, kus saab hukkunud politseinike ja piirivalvurite mälestuseks süüdata küünla.

Järvamaal Mäos asuv mälestusmärk püstitati traagiliselt hukkunud Järva liikluspolitseinike Marek Lemmingu ja Argo Kivi mälestuseks, kes 15. detsembril 1994. aastal koos kolleegide Janek Tšeljadinovi ja Väino Neidoga peatasid Mäos dokumentide ja koorma kontrolliks veoauto KAMAZ. Veoauto koormaks oli eelmisel päeval Tallinnast röövitud alkohol. Koorma ülevaatamise ajal väljus veoautost Andrei Iljuhhin, kes avas politseinike pihta tule. Marek Lemming hukkus sündmuskohal, Argo Kivi suri teel haiglasse, Janek Tšeljadinov sai tulevahetuses raskelt vigastada, Väino Neido pääses ainsana vigastusteta.

Taasiseseisvunud Eestis on teenistuskohustuste täitmisel hukkunud 23 politseiametnikku.

Kristi Raidla
PPA pressiesindaja
5386 8437