Täna mälestavad politseinikud teenistuskohustuste täitmisel hukkunud kolleege

15. detsembril möödub 25 aastat tulevahetusest Järvamaal Mäo ristis, milles hukkus kaks politseinikku ja kolmas sai raskelt vigastada. Täna mälestavad Politsei- ja Piirivalveameti ja Kaitsepolitseiameti töötajad Mäo mälestusmärgi juures teenistuskohustuste täitmisel hukkunud politseinikke ja piirivalvureid. PPA peadirektor Elmar Vaher ütles, et sel päeval mõtleme kolleegidele, kes on turvalisust kaitsnud oma elu hinnaga. „Mõeldes tagasi 25 aasta tagusele traagilisele sündmusele Mäos ja mälestades hukkunud kolleege, tuleb väga selgelt esile meie kohustus Eesti inimeste turvalisust tagada. Teeme iga päev inimeste heaolu nimel südamega ja pühendunult tööd ning peame alati meeles Eesti turvalisuse eest oma elu andnud kolleege,“ sõnas Vaher.

„Mälestame kõiki politseinikke ja piirivalvureid, kes on kaotanud oma elu teenistuskohustusi täites. Meenutame langenuid suure austustundega ning väärtustame ja tunnustame neid, kes annavad ja on andnud endast kõik, et inimesed tunneksid end Eestis turvaliselt,“ ütles siseminister Mart Helme.

Täna õhtul kell 17 algaval mälestustseremoonial asetavad siseminister Mart Helme, siseministeeriumi kantsler Lauri Lugna, PPA peadirektor Elmar Vaher ja Kaitsepolitsei peadirektor Arnold Sinisalu hukkunud politseinike mälestusmärgi juurde pärja ning sõnavõtu teeb PPA kaplan Priidu Ellam.

Tseremooniale järgneb kell 18 algav jumalateenistus ja mälestuskontsert Paide kirikus, kus esinevad politsei- ja piirivalveorkester ning Lõuna prefektuuri segakoor Chorus Menticum. Kontsert on tasuta ja kuulama on oodatud kõik huvilised.

Järvamaal Mäos asuv mälestusmärk püstitati traagiliselt hukkunud Järva liikluspolitseinike Marek Lemmingu ja Argo Kivi mälestuseks, kes 15. detsembril 1994. aastal koos kolleegide Janek Tšeljadinovi ja Väino Neidoga peatasid Mäos dokumentide ja koorma kontrolliks veoauto KAMAZ. Veoauto koormaks oli eelmisel päeval Tallinnast röövitud alkohol. Koorma ülevaatuse ajal väljus veoautost Andrei Iljuhhin, kes avas politseinike pihta tule. Marek Lemming hukkus sündmuskohal, Argo Kivi suri teel haiglasse, Janek Tšeljadinov sai tulevahetuses raskelt vigastada, Väino Neido pääses ainsana vigastusteta.

Taasiseseisvunud Eestis on teenistuskohustuste täitmisel hukkunud 23 politseiametnikku.

Kristi Raidla
PPA pressiesindaja
444 6450 / 53 868 437