Täna taasavati rekonstrueeritud Valga politseimaja

Täna avasid siseminister Kristian Jaani, Lõuna prefekt Vallo Koppel, Riigi Kinnisvara AS juhatuse esimees Kati Kusmin ning Embach Ehituse juhatuse esimees Andres Salusaar rekonstrueeritud Valga politseimaja. Põhjaliku ümberehituse järel koondusid politseimaja katuse alla lisaks politseinikele ja piirivalvuritele ka klienditeenindus ning teised politseitööks olulised partneid.

Valga politseimaja rekonstrueerimistööd said alguse 2020. aasta aprillikuus, mil kohalik politseipere ühes ohvriabi töötajatega ajutisele asenduspinnale kolis. Ümberehituse käigus lammutati pea kõik räsitud hoone ruumidest, misjärel valmis 1550 ruutmeetrine kaasaegsele politseitööle vastav hoone. Uuendatud ning kaasajastatud Valga politseimajas paiknevad tänasest Politsei- ja Piirivalveameti, Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja Vanglateenistuse kriminaalhoolduse töö- ja teenistusruumid. Lisaks avas politseimajas uksed klienditeenindus, mis seni eraldiseisvana Aia tänaval tegutses.

Siseminister Kristian Jaani ütles politseimaja avamist kommenteerides, et tugeva terviku loomisel ei tohi ka olmetingimuste tähtsust alahinnata. „Riik peab olema näoga oma inimeste poole. Need oma inimesed on nii PPA töötajad kui ka kõik asutuse kliendid. Riigiasutused peavad olema ka vormi ja olmetingimuste poolest korras ja kaasaegsed. Mul on hea meel, et saame samm-sammult viia PPA avaliku näo, mis koosneb meie töötajate professionaalse tegutsemise kõrval just meie politseimajadest ja sõidukitest, kaasaegsele tasemele. Tugeva terviku loomisel on kõik osad ühtemoodi olulised,“ nentis Jaani.

Siseminister lisas, et uute hoonete projekteerimisel ja ehitamisel on tähtsal kohal keskkonnasõbralikud lahendused. „Uue hoone ehitusega suurendati oluliselt politseimaja energiatõhusust. Mida energiaefektiivsemad suudame olla, seda kasulikum on see meid ümbritsevale keskkonnale ja pikas perspektiivis ka riigi rahakotile,“ märkis Jaani.

Lõuna prefekt Vallo Koppel rõõmustas, et ühelt poolt kaasajastusid põhjaliku ümberehituse järel meie ametnike töötingimused ja keskkond. „Nüüd on ka piirilinna politseinikel ja teenistujatel kaasaegsele politseitööle vastava funktsionaalsusega tööruumid ja senisest märksa paremad töötingimused, mis võimaldavad neil veelgi paremini tagada kogukonna turvalisust ning toetada abivajajat,“ kirjeldas prefekt.

Teisalt on tema sõnul oluline seegi, et remontööde järel saavad nii kohalikud elanikud kui ka Valga külalised politseiga seotud teenused mugavalt ja turvaliselt ühest kohast. „Enam ei pea meie kliendid erinevate politseiga seotud toimingute jaoks mitme maja vahet käima vaid nad saavad kõik oma toimingud tehtud ühes tuttavas politseimajas Puiestee tänaval,“ peegeldas prefekt võimalusi, mida vastrenoveeritud politseimaja kogukonnale pakub.

„Projektis algselt plaanitud kerge remont muutus maja halva seisukorra tõttu ulatuslikuks renoveerimiseks, mille käigus jäi alles vaid kolmandik hoone senisest mahust. Põhjalike tööde ja juurdeehituse tulemusena pikendasime hoone eluiga vähemalt 50 aasta võrra ja saime kasutajatele luua kaasaegse, kvaliteetse ja kõikide mugavustega töökeskkonna,“ ütles Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin.

Embach Ehituse juhatuse esimees Andres Salusaar tänab Riigi Kinnisvara aktsiaseltsi ja hoone kasutajaid konstruktiivse töö eest. „Usun, et jõudsime üheskoos hea tulemuseni ja saime anda parima panuse politseinike töötingimuste kaasajastamisse ning parendamisse,“ märkis ta.

Politseimaja esimesel korrusel asub klienditeenindus, arestimaja ja kriminaalhooldusametnike tööruumid. Hoone teisel korrusel on tööruumid nii piirkonnapolitseinikele, patrullpolitseinikele kui ka ohvriabi töötajale. Maja viimasel ehk kolmandal korrusel toimetavad politseiuurijad ning sinna on loodud ka kaugtöö kohad neile kolleegidele, kes mõnest teisest piirkonnast ajutiselt Valka tööle tulevad. Politseihoone katusele paigaldati mobiilsideantennid, mis kogu linna hõlmava rikke korral saavad voolu politseimaja generaatorist tagades nii Valga elanikele mobiilside leviku ka kriisiolukorras.

Politseimaja ehitas Embach Ehitus OÜ. Valga politseihoone rekonstrueerimise projekteeris Kuubik Projekt, arhitektiks on Anu Kulbach ning sisearhitekt Ivo Rannaste. Projekti koguinvesteering on 3,4 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks.

Ragne Keisk
PPA pressiesindaja
59125457