Täna tutvustatakse mereohutuspäeval laevareisijatele päästeveste

Täna, 10. juunil tutvustavad politseiametnikud ning vabatahtlikud koostöös TS Laevad OÜ töötajatega Virtsu-Kuivastu ja Kuivastu-Virtsu laevaliinil reisijatele päästeveste ning räägivad muudel mereohutuse teemadel.

Tegevused toimuvad korraga kahe laeva peal. Nii Virtsust kui Kuivastust väljuvad laevad ühel ajal ja mõlemal laeval tegutseb ennetusmeeskond kell 11:25-17:35, kokku 10 reisil. Lastega tegelevad Lõvi Leo ja Hüljes Ülo. 8. juulil on sarnane mereohutuspäev Rohuküla-Heltermaa liinil.

Kuressaare politseijaoskonna piirkonnapolitseinik Žanna Kreštšenko ütles, et kui näiteks turvavööd kasutavad autos juba praktiliselt kõik inimesed, on paraku palju neid, kes veesõidukiga sõites päästevesti ei kanna või ei tea sellest piisavalt.

„Päästevesti on oluline kanda mitte ainult avamerel seilates, see on kasutamiseks ka jõgedel, järvedel, muudel väiksematel veekogudel ning tegelikult näiteks ka ujuvkail jalutades. Elusid päästab vaid korrektselt kinnitatud ning õige suurusega päästevest, veste on nii erineva kaaluga täiskasvanutele, lastele, kui tegelikult ka lemmikloomadele. Tänase mereohutuspäeva eesmärk ongi rääkida erinevatest päästevesti tüüpidest ning õpetada õigesti kandma ning kinnitama nii päästevesti, ohutusvesti, praamidel kasutatavat vesti kui paukvesti. Suur tänu TS Laevad töötajatele, kes kutsuvad meid juba mitmendat korda päästevestide olulisusest rääkima,“ sõnas Kreštšenko.

Indrek Hirs
PPA pressiesindaja
5411 0149