Tänasest leevendatakse Narva veehoidla jääl liikumise piirangud

Tänasest, 13. jaanuarist leevendatakse Narva veehoidla jääl liikumise piirangud, millest tulenevalt saab veehoidlal hakata liikuma nii jalgsi, ATVga kui ka mootorsaanidega.

Ida prefektuuri vanemkorrakaitseametniku Sergei Zolini sõnul näitavad piirivalvurite poolt teostatud jääluure tulemused, et Narva veehoidla jääkiht on piisavalt paks ja turvaline, et liikuda jääl nii jalgsi kui ka kergemate maastikusõidukitega. „Kuid sellest hoolimata tuleb jääle minnes olla väga ettevaatlik ning järgida kehtivaid piiranguid,“ ütles Zolin ja lisas, et Narva jõe jääle minek on endiselt keelatud, sest jääolud Narva jõel on ettearvamatud – jõel pole tekkinud ühtlast ja tugevat jääd ning paljudes kohtades on jätkuvalt avavesi.

Vanemkorrakaitseametnik lisas, et jääle minekuks ei tohi ATV või mootorkelgu täismass ületada 300 kilogrammi ning jääle tohib minna vaid Kulgu sadamast kahe ja poole kilomeetri ulatuses ülesvoolu ning maksimaalselt 400 meetri kaugusele Eesti Vabariigi poolsest kaldast. Ühtlasi on keelatud jääle minek Narva veehoidla ojade ja jõgede suudmetele lähemale kui 200 meetrit.

Sergei Zolin soovitab kõigil jääle minejatel soojalt riietuda ning võimalusel kanda veekindlaid riideid. Kaasa tuleb kindlasti võtta ka täis laetud mobiiltelefon. "Võimalikus ohusituatsioonis peab jääl olija võtma ühendust lühinumbril 112, et saada operatiivset abi. Soovitame anda ka oma lähedastele teada sellest, kuhu täpselt jääle minnakse, et õnnetuse või kadumise korral saada teada võimalikult täpne asukoht ja õnnetusele kiiremini reageerida. Kalamehele võivad suureks abiks osutuda ka navigeerimisseade ning jäänaasklid. Jääle minnes peab olema kaine, “ ütles Zolin.

Jääolude ja kehtivate piirangute kohta küsimuste tekkimisel soovitab vanemkorrakaitseametnik jälgida Politsei- ja Piirivalveameti kodulehel jääolude kaarti või pöörduda Narva kordoni poole telefonil 3331580.

Transpordivahendiga piiriveekogule minnes tuleb oma minek ja tagasitulek registreerida veebilehel www.piiriveekogu.ee.

Pavel Prokopenko
PPA pressiesindaja
5690 4709