Tallinna Raekojas sai 28 tallinlast kätte Eesti kodaniku tunnistused

Täna, 16. detsembril andsid Põhja prefekt Kristian Jaani ja Tallinna linnapea Mihhail Kõrvalt pidulikul tseremoonial üle Eesti Vabariigi kodaniku tunnistused 28 Tallinna elanikule.

„Eesti on väike ja kokkuhoidev riik, iga inimene on tähtis, iga kodanik on tähtis. Kaunil jõulueelsel ajal on rõõm tervitada teid ja teie peresid siin, Tallinna Raekoja ajaloolises kodanikesaalis ning õnnitleda teid Eesti kodanikeks saamise puhul,“ ütles Põhja prefekt Kristian Jaani.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart sõnas oma tervituskõnes, et nii nagu Tallinna linnakodanikel olid juba keskajal oma privileegid ja kohustused, on need ka Eesti kodanikel. „Riik kaitseb oma kodanikke ja kodanikud on valmis oma riiki kaitsma. Eesti riigi moodustavad kodanikud ja kodanikena on teil võimalus Eesti arengusse panustada ja riigi tuleviku kujundamisel kaasa rääkida. Teie oletegi üks osa Eesti Vabariigist,“ ütles Mihhail Kõlvart.

Sel aastal esitati mullusega võrreldes enam taotlusi Eesti Vabariigi kodakondsuse saamiseks. Tänavu on esitatud 853 taotlust, neist 587 Tallinnas ja Harjumaal. Terve 2018. aasta jooksul esitati 746 taotlust, neist 466 esitasid Tallinna ja Harjumaa elanikud. Suurem osa taotlejatest ei omanud varasemalt kindla riigi kodakondsust.

Viktoria Korpan
PPA pressiesindaja
5111109