Tallinna Rotary klubi tunnustas noori politseinikke ja koerajuhti

Täna, 11. mail tunnustas Tallinna Rotary klubi nelja parimat noort politseinikku, preemia said ka koerajuht ning teenistuskoer. Noorte politseinike tunnustamine on iga-aastane traditsioon, mis sai alguse 2001. aastal, kui Tallinna Rotary klubi kinkis politseile teenistuskoera kutsika.

Sel aastal said parima noore politseiniku tiitli Politsei- ja Piirivalveameti keskkriminaalpolitsei isikukaitse büroo ihukaitsja Cristopher-Kevin Kunila, Lõuna prefektuuri Kagu jaoskonna Põlva patrullpolitseinik Edith Rästa, Põhja prefektuuri kriminaalbüroo uurija Karolina Tupits ja Ida prefektuuri kriminaalpolitseinik Roman. Parimaks koerajuhiks tunnustati Lääne prefektuuri Kärdla jaoskonna koerajuht Ketlyn Päll ja teenistuskoer Isak.

Tallinna Rotary klubi esindaja Ain Käpp lausus, et on au iga aasta noori politseinikke või piirivalvureid tunnustada. „Turvatunnet ei saa lasta käest ja rõõm on näha, kuidas Eesti politsei nutikad politseinikud ja piirivalvurid selle eest seisavad. Olete eeskujuks praegustele ja tulevastele põlvkondadele ning tänu teie panusele on iga inimene hoitud. Kogu klubi liikmete poolt õnnitlen kõiki tänaseid tunnustuse saajaid ja soovin jätkuvat edu teie igapäevases töös,“ ütles lõpetuseks ta.

Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Egert Belitšev tänas preemiate üle andmisel Rotary klubi noorte tunnustamise traditsiooni eest. „Südamega tehtud tööl on suur väärtus sõltumata sellest, kui pikk on inimese kogemus või milline on teenistusaste. Täna saavad tunnustuse väga erinevate valdkondade noored politseiametnikud, keda kõiki ühendab tugev tahe teha Eesti turvalisemaks,“ sõnas ta.

Tunnustuse saanute lühikirjeldused:

Ketlyn Päll ja 9-aastane teenistuskoer Isak – kümne aasta eest Kärdla politseijaoskonna koerajuhi ametikohale asunud Ketlyn võttis omale äärmiselt vastusrikka rolli - koerajuhi koht oli jaoskonnas äsja loodud ja Hiiumaa politseis täiesti uus amet. Alustava koerajuhina läbis ta põhjalikud koolitused ning 2014. aastal sai temast tubli ja toreda teenistuskoera Gen-Chi-Isaki perenaine. Ketlyni käe all kasvas Isakust taibukas politseikoer, kes oskab ajada jälge ja avastada narkootilisi aineid. Ketlyni pühendunud ja järjepidev töö nii iseenda kui koeraga, on toonud märkimisväärseid tulemusi – möödunud aastal avastasid nad neljal korral suures koguses narkootilist ainet.

Cristopher-Kevin Kunila on suure tahte ja pühendumisega politseinik. Enne isikukaitse bürooga liitumist oli ta kolm aastat abipolitseinik ja panustas aastas 1000 tunni ulatuses turvalisuse loomisse. Kaks aastat tagasi liitus ta isikukaitse büroo meekonnaga ja sellest hetkest alates on tema eesvedamisel kaasajastatud laskeväljaõpet ja täiendatud ballistilist kaitsevarustust. Tema oskus tulla toime võõras keelekeskkonnas, taktikalises meditsiinis ning sageli suurt pinget nõudvates olukordades, on temast teinud eeskuju nii noorematele kui vanamatele isikukaitse büroo töötajale. Täna töötab ta Vabariigi Presidendi kaitsemeeskonnas.

Edith Rästa tuli kolm aastat tagasi tööle Kagu politseijaoskonna Põlva patrulligruppi, kus tema südameasjaks kujunes liiklusjärelevalve. Aktiivne ja õpihimuline Edith paistis koheselt silma ning sulandus kiirelt meeskonda. Läbi oma kõrgete töötulemuste on Edith mõjutanud suurel hulgal liiklejaid ja panustanud palju liiklusturvalisusesse Tema põhimõte on, et patrullitöös tuleb alati üksteist toetada, olgu selleks siis aktiivselt abi pakkumine teist sündmust lahendavale patrullile või liiklusjärelevalve teostamise taktikas antavad näpunäited. Kolleegid iseloomustavad Edithit kui tarka, töökat ja rõõmsameelset kolleegi, kelle peale saab alati olla kindel.

Karolina Tupits on noorte ametnike seas lisaks paljudele muudele omadustele erakordselt väljapaistev juba läbi selle, et peale kooli lõpetamist asus tööle korruptsiooni- ja majanduskuritegude uurijana. See oli haruldane ja julge samm noore politseiniku poolt. Ta ei karda keerulises valdkonnas väljakutseid ja võtab vastu ka keerukamad ülesanded. Lühikese ajaga on Karolina näidanud ennast pealehakkaja ja krapsaka uurijana, kes julgeb vastu võtta otsuseid. Karolina põhimõte on, et tuleb ainult kätte võtta, endale selgeks ja ära teha. Selline meelsus on temast teinud nutika uurija võitluses korruptsioon- ja majanduskuritegude vastu.

Roman on oma ala professionaal, kes ei karda oma töös proovida uut lähenemist. Ta tegutseb julgelt ning kiirelt eraldab vajaliku info mürast. Samuti hakkas Roman aktiivselt tööd koordineerima erinevate julgeolekustruktuuridega. Tema poolt edastatud info kaudu on tuvastatud mitmeid kurjategijaid, kes on omanud suuri koguseid narkootilisi aineid edasimüügi eemärgil. Näiteks sai ta info kulleri kohta, kes toimetas narkootilist ainet Lätist Eestisse ning tänu hästi koordineeritud tööle narko- ja organiseeritud kuritegude talitusega peeti kurjategija kinni kolme kilo narkootilise ainega. Terve operatsioon oli realiseeritud kahe päeva jooksul.

Rotary klubi autasustab noori politseinikke
Grupipildil vasakult: Tallinna Rotary klubi esindaja Ain Käpp, Cristopher-Kevin Kunila, Edith Rästa, Karolina Tupits, Ketlyn Päll ja Isak, PPA peadirektor Egert Belitšev.

Fotod: PPA, Reelika Riimand

Barbara Lichtfeldt
PPA pressiesindaja
5871 3688