Tallinna Rotary klubi tunnustas parimaid korrakaitsjaid ja parimat teenistuskoera

2. mail toimunud pidulikul tseremoonial tunnustas Tallinna Rotary klubi nelja parimat noort politseinikku, parimat koerajuhti ja parimat teenistuskoera. Selline tseremoonia toimus Tallinna Rotary klubi eestvedamisel juba 19. korda.

„Nii nagu rotarid üle maailma, soovivad ka Tallinna Rotary klubi liikmed panustada sellesse, et elu meie ümber muutuks paremaks. Loomulikult on selle üheks eelduseks turvalisem ühiskond. Selleks algatas Tallinna Rotary klubi 19 aastat tagasi projekti, mille peamine eesmärk on tunnustada inimesi, kes päevast päeva teevad tööd selle nimel, et elu meie ümber oleks turvalisem. Meil on suur rõõm seda traditsiooniks saanud projekti jätkata,“ ütles Tallinna Rotary klubi president Ulf Rośen, väljendades kõigi klubiliikmete ühist seisukohta.

„Iga päev Eesti inimesi abistades puutuvad politseinikud oma töös palju kokku konfliktide ja elu tumedama poolega. Seepärast on positiivne tagasiside ja tunnustamine väga olulised ning Tallinna Rotary klubi järjekindel toetus annab politseinikele kindlasti lisamotivatsiooni,“ sõnas Politsei- ja Piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher.

Parimate noorte politseinike seas on Narva politseijaoskonna uurija Aida Zeinalova, Ida-Harju politseijaoskonna patrullpolitseinik Gerrith Pungas ja Tartu politseijaoskonna uurija Reelika Ratassepp.

Aida Zeinalova tuli abipolitseinikuks, sest soovis panustada oma kodulinna Narva turvalisusesse. Abipolitseinikuna nähtu meeldis talle niivõrd, et peagi asus Aida tööle juba politseiametnikuna. Noor naine töötas patrullpolitseinikuna ja praeguseks on temast saanud uurija. Kolleegid hindavad kõrgelt tema suhtumist töösse, järjepidevust ja tohutut tahtejõudu.

Gerrith Pungas on valmis võtma enda kanda ka kõige keerulisemaid väljakutseid. Viimase poole aasta jooksul on ta tabanud ja roolist kõrvaldanud mitmeid narko- ja alkoholijoobes juhte ning avastatud ka narkootilisi ained ja varastatud esemeid. Gerrith juhendab ka praktikante ning on mentoriks abipolitseinikele.

Reelika Ratassepa juriidilised teadmised ja professionaalne suhtumine on aidanud tal lahendada mitmeid vägivallakuritegusid. Kolleegid hindavad väga kõrgelt Reelika oskust käituda kõigi osapooltega inimlikult, tõstes sellega inimeste turvatunnet ja näidates, et politsei on abivajajate jaoks alati olemas.

Parimaks koerajuhiks nimetati Põhja prefektuuri vanemkoerajuht Tõnis Land, parima teenistuskoera tiitel läks ta ustavale kolleegile Nikile. 8-aastane belgia lambakoer Niki on patrullkoer, kelle põhiliseks tööülesandeks on inimese lõhnajälje ajamine, esemete otsimine ja kurjategijate kinnipidamine. Hiljuti pidas Niki „kuumadel jälgedel“ kahtlusealused kinni vahetult pärast Lasnamäel toimunud kuritegu.

Viktoria Korpan
PPA pressiesindaja