Tallinnas selgitatakse välja Põhjamaade politsei parimad jalgpallurid

Järgmisel nädalal toimuvad A. Le Coq Arena kõrvalväljakutel Põhjamaade politsei meistrivõistlused jalgpallis. Osalevad Eesti, Norra, Rootsi, Taani ja Islandi politseiorganisatsioonide jalgpallimeeskonnad ja -naiskonnad.

Tegemist on Põhjamaade Politsei Spordiliidu läbi ajaloo suurima osalejate arvuga võistlusega ning esimene, mida korraldab Politsei- ja Piirivalveamet eesotsas Eesti Politsei Spordiliiduga.

Eesti Politsei Spordiliidu president Allar Raja sõnul on niivõrd suure turniiri korraldamine PPA jaoks ühteaegu nii väljakutse aga ka võimalust. „See on väga hea võimalus tutvustada meie asutust, riiki, sportlasi ja seda, kui hästi me suudame suuri võistlus korraldada. Sport on politseinike elu lahutamatu osa ja sellised turniirid teiste riikide politseiorganisatsioonide vastu motiveerivad kindlasti veelgi enam endast parimat andma. Kindlasti ootavad meid ees päevad täis põnevaid mänge ja elamusi,“ sõnas Raja.

Ühtekokku võtab A. Le Coq Arena kunstmuruväljakul mõõtu viis meeskonda ja viis naiskonda, erinevatel põhjustel jäid võistkonnad välja panemata vaid Soomel.

Eesti tiimide komplekteerimine algas juba möödunud aasta alguses ning nii naiskond kui ka meeskond on treeninud Jüri Saare käe all.

Esimesed mängud meistrivõistluste raames peetakse juba pühapäeva, 9. juuni pärastlõunal ja õhtul, kuid võistluste ametlik avamine Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti, PPA peadirektor Elmar Vaheri ja Eesti Spordiliidu president Allar Raja osalusel toimub 10. juuni hommikul A. Le Coq Sportland Arenal.

Mängude ajakava leiab siit.

Maria Gonjak
PPA pressiesindaja