Tartu südalinnas tagavad politseinikega koos korda ka kaitseliitlased

Reede hilisõhtul alustavad suurõppuse SIIL raames Tartu kesklinnas tööd politseinike ja kaitseliitlaste jalgsipatrullid, kes tagavad korda ja tõrjuvad muuhulgas ka õppuseks lavastatud mängulisi ründeid.

Eesoleval nädalavahetusel, reede hilisõhtust pühapäeva lõunani võib Tartu südalinnas näha tavapärasest veidi erinevat vaatepilti, kuna avalikku korda tagavad jalgsipatrullides politseinike kõrval ka kaitseliitlased.

„Ühispatrullid on teadlikult planeeritud ajale, kus politseil on enam tööd ning jalgsipatrullid liiguvad piirkonnas, kus ööelu toob tavaliselt kaasa ka politsei sekkumist vajavaid vahejuhtumeid,“ selgitas Lõuna prefektuuri politseikapten Ottomar Virk.

Patrullmarsruudid kulgevad kahel pool Emajõge kesklinna meelelahutusasutuste ja teiste kogunemiskohtade juures, kus liigub enam inimesi. „Julgustame inimesi pöörduma ühispatrullis osalevate vormikandjate poole, et vajadusel abi ja nõu küsida või jagada oma tähelepanekuid sellest, millised südalinna piirkonnad iseäranis patrullide valvsat pilku vajaks,“ soovitas ta.

Tavapärase avaliku korra tagamise kõrval tuleb ühispatrullidel lahendada ka õppuse stsenaariumi järgi lavastatud vahejuhtumeid nagu näiteks kesklinnas liikuva ohtliku kurjategija rünnak. Selleks, et patrullid teaks eristada päriselulisi ja õppuseks lavastatud vahejuhtumeid, on õppuse vastumängijad vastavalt tähistatud.

Korraga on kesklinna piirkonnas neli sinistest ja rohelistest mundrikandjatest moodustatud patrullgruppi, kus ühes grupis on keskmiselt 4-7 patrulli liiget.

Tartu südalinna ühispatrullid on üks osa suurõppusest SIIL, mille eesmärgiks on harjutada politsei ja kaitseliidu koostööd.

Kerly Virk
pressiesindaja
Politsei- ja Piirivalveamet
52 03 403 / 730 8852