Tartumaal kihutanud autojuht jõudis soovitud sihtkoha asemel arestimajja

Eile, 5. mai õhtupoolikul tabasid liikluspolitseinikud Tartu vahetus läheduses arutult kihutanud ning oma sõidumasinast pea 190 km/h väljapigistanud autojuhi, kelle teekond soovitud sihtkoha asemel hoopis arestikambris lõppes.

Teisipäeva õhtupoolikul hoidsid Tartu jaoskonna liikluspolitseinikud silma peal nii mitmelgi linnast väljuval sõidusuunal, kui ühtäkki märkasid suurel kiirusel liikuvat sõiduautot. „Tartumaal Aovere-Luunja teel liikunud Mercedese sõidukiiruseks fikseerisid politseinikud pea 190 km/h. Masin peatati ning selle roolis olnud 64-aastane mees viidi otsejoones arestimajja oma tegude üle järele mõtlema,“ kirjeldas Tartu politsei liiklusväärtegude menetleja Taivo Rosi.

Ta lisas, et arestimajja viidud liiklushuligaane peab politsei kinni kuni 48 tundi, misjärel viivad korrakaitsjad nad kohtu ette, et seal karistuseks aresti taotleda. Kohus omakorda võib karistuseks määrata kuni 30-päevase aresti,“ kirjeldas Taivo Rosi, kelle sõnul kaalub politsei viimaste traagiliste liiklusõnnetuste valguses tõsiselt iga raske liiklusrikkumise avastades ohtliku juhi kohest isoleerimist ühiskonnast.

Politseinik selgitas, et selliselt kiiruselt pole juhil võimalik reageerida mitte ühelegi ootamatusele, mis sõidu vältel ette võib juhtuda. „Selline inimene ei peaks roolis olema, sest hindab ilmselgelt oma võimeid üle ning ei saa aru, millised ohud tema kihutamisega teistele kaasnevad. Hoolimatu suhtumise ja ohtliku olemusega juhtide koht ei ole kindlasti autoroolis ega liikluses ja kui nad sellest ise aru saada ei taha, siis aitame neil arestikambris veedetud aja jooksul selles paremini selgusele jõuda. Loodetavasti mõistavad ohtlikud juhid seda isegi, enne kui end, oma lähedased või juhuslikud kaasliiklejad surnuks sõidavad,“ sõnas Rosi.

Politsei soovitab sellistest arututest kihutajatest aga ka teistest liiklusrikkujatest teada anda hädaabinumbril 112. Nii antakse ühelt poolt võimalus politseile liiklushuligaane korrale kutsuda, teisalt võidakse seeläbi päästa kellegi elu.

Ragne Keisk
PPA pressiesindaja
7308850 / 59125457