Tööandjad registreerivad PPA iseteeninduses kolmandiku võõrtöölistest

Tööandjad on juuli keskpaigas käivitatud iseteeninduskeskkonnas registreerinud juba kolmandiku võõrtööliste lühiajalise töötamise.

Iseteeninduses aadressil etaotlus.politsei.ee võõrtöölise lühiajalise töötamise registreerimiseks esitatud taotlus jõuab kiiremini läbivaatamiseks ja saab ka varem otsuse. Aina kasvava taotluste hulga juures on iseteeninduses võõrtööliste registreerimine kiire alternatiiv teistele taotlusviisidele.

"Varem registreerisid tööandjad võõrtöölisi eelkõige e-posti teel, kuid ettevõtjatele, kelle jaoks tähendab aeg raha, on iseteenindus veel kiirem ja mugavam võimalus taotluse esitamiseks, sest ühe töötaja kohta taotluse esitamiseks ei kulu üle kümmekonna minuti,“ ütles PPA identiteedi ja staatuste büroo nõunik-ekspert Liis Valk.

Augusti lõpu seisuga on sel aastal esitatud üle 24 500 lühiajalise töötamise registreerimise taotlust, prognoosi kohaselt on taotluste arv aasta lõpuks umbes 30 000. Iseteenindust saavad aadressil etaotlus.politsei.ee kasutada Eesti Äriregistris registreeritud ettevõtted või filiaalid ning nende volitatud esindajad, kes soovivad välismaalase lühiajaliselt tööle võtta ning peavad tema töötamise seaduse kohaselt PPA-s eelnevalt registreerima.

Alates augusti keskpaigast saab PPA iseteenindusest taotleda ka korduvat Eesti kodaniku passi täiskasvanule ja esmast või korduvat passi lapsele.

"Näeme, et inimesed on iseteeninduse hästi vastu võtnud. Kasutajate tagasiside põhjal oleme keskkonda lisanud ka täiendavaid võimalusi, näiteks ID-kaardi ja passi korraga või eraldi taotlemine ning inimeste paremaks teenindamiseks arendame iseteenindust ka edaspidi,“ rääkis Valk.

Kristjan Lukk
pressiesindaja