Uljalt kihutanud autojuht pandi aresti

Politsei pidas Põlvamaal kinni 171 km/h kihutanud autojuhi, kellele kohus määras karistuseks kuuepäevase aresti.

27. juuni päeval rahustasid politseinikud Põlva vallas Tartu-Räpina-Värska teel liiklust, kui silmasid suurel kiirusel lähenevat Volkswagen Passatit. Teelõigul, kus suurim lubatud kiirus on 90 km/h, mõõdeti selle sõiduki kiiruseks 171 km/h. Politseinikud andsid juhile peatumismärguande, mille peale juht sõiduki ka peatas. Roolis oli 48-aastane Venemaalt pärit mees, ta viibis sõidukis üksi.

Kagu politseijaoskonna vanemkomissar Toomas Lihtmaa kirjeldas, et mees tunnistas rikkumist. „Ta selgitas, et oli käed vabaks seadmega telefoniühenduses, mille kestel ei pannud kiirusületamist tähele. Miks mees püsikiiruse hoidjale ei panustanud, ei osanud ta öelda.“

Mees peeti kohapeal kinni ning viidi arestikambrisse kohut ootama. Kohtus taotles politsei mehele ulatusliku kiirusületamise eest aresti ning kohus sellise taotluse 29. juunil toimunud istungil ka rahuldas. Nüüd tuleb kihutajal kuus päeva arestikambris veeta.

„Sellise kiirusega liigeldes ei ole juhil kuigi häid väljavaateid reageerida ootamatustele, mis sõidu vältel juhtuda võivad. Kui sellisel kiirusel avariisse sattuda, tähendab see jällegi kõigile osapooltele kõige raskemaid tagajärgi. Jääb loota, et arestimajas pakutav rahunemispeatus annab juhile aega oma tegude üle järele mõelda,“ ütles Lihtmaa.

Kerly Virk
PPA pressiesindaja