Vargustes kahtlustatav võeti vahi alla

Pärnu Maakohus võttis prokuratuuri taotlusel vahi alla mehe, keda kahtlustatakse tänavu kevadel ja suvel toime pandud vargustes, mille kogukahju ulatub esialgsetel andmetel üle 21 000 euro.

Pärnu politseijaoskonna väärtegude ja varavastaste kuritegude menetlusgrupi juhi Reelika Kivi sõnul pani 39-aastane mees kahtlustuse kohaselt märtsist kuni jaanipäevani Pärnu linna ja selle lähiümbruses kauplustes toime süstemaatilisi vargusi.

„Esialgsete andmete põhjal on mehele esitatud kahtlustus 23 episoodis, aga võimalik, et neid episoode tuleb juurde, sest uurimine alles käib. Praegu kahtlustab politsei, et mees on varastanud peamiselt ehitus- ja tehnikakauplustest, aga ka rõivapoodidest ning ehitusobjektilt, robotniidukeid ja kõlareid varastas mees mitmel korral,“ rääkis Kivi.
Vargustega tekitatud varaline kahju on esialgsetel andmetel üle 21 000 euro.

Lääne ringkonnaprokuratuur taotles Pärnu Maakohtult mehe vahi alla võtmist, sest prokuratuuri hinnangul võib mees vabaduses viibides kuritegude toimepanemist jätkata. Pärnu Maakohus rahuldas prokuratuuri taotluse ja võttis mehe esialgu kuni kaheks kuuks vahi alla. Kohtu määrus pole veel jõustunud.

„Kui menetluse käigus tuleb välja, et kahtlusalune on korduvalt varastanud ning on alust eeldada, et tegemist on sarikurjategijaga, peab ka õiguskaitse kiiresti ja jõuliselt reageerima. Siinkohal on aga oluline, et kõik varguse episoodid saaksid tuvastatud. Seetõttu on oluline üle rõhutada, et kui inimene või mõni ettevõte on sattunud varguse ohvriks, tuleb igal juhul sellest politseile teada anda. Vargusel võib olla kokkulangevusi varasemalt sooritatud samalaadsete kuritegudega, mis omakorda aitavad kaasa kurjategija tabamisele,“ sõnas menetlust juhtiv Lääne ringkonna prokurör Hanna Varik.

Anu Villmann
PPA pressiesindaja