Vene Föderatsiooni kodanikud taotlevad aktiivselt Eesti kodakondsust

Alates sõja algusest on Vene Föderatsiooni kodanikud esitanud kolm korda rohkem taotlusi Eesti Vabariigi kodakondsuse saamiseks kui mullu samal perioodil.

Alates 24. veebruarist on avaldanud soovi saada Eesti kodakondsust 113 praegust Vene Föderatsiooni kodanikku. Seda on üle kolme korra rohkem, kui 2021. aasta samal perioodil. Kokku on PPA välismaalastelt sel aastal saanud 285 taotlust Eesti Vabariigi kodakondsuse saamiseks. Neist üle poolte ehk 151 taotlust on esitanud Vene Föderatsiooni kodanikud.

Võrreldes 2021. aasta sama perioodiga on kodakondsuse taotlejate arv kasvanud viiendiku võrra. Tänavu esitas taotluse Eesti Vabariigi kodakondsuse saamiseks ka 104 määratlemata kodakondsusega inimest, 12 Ukraina ja neli Valgevene kodanikku.

Eelmisel aastal sai või taastas Eesti kodakondsuse kokku 1029 inimest, nende hulgas oli 639 määratlemata kodakondsusega inimest ja 296 endist Vene Föderatsiooni kodanikku.

„Rohkem kui pooltel uutel Eesti Vabariigi kodanikel polnud varasemalt ühegi riigi kodakondsust ning PPA-l on hea meel tõdeda, et nii paljud Eesti püsielanikud teevad valiku Eesti Vabariigi kodakondsuse kasuks. Eesti kodakondsus annab inimestele palju rohkem võimalusi ja õigusi ning avab uusi uksi,“ sõnas PPA identiteedi ja staatuste büroo peaekspert Marina Kadak.

Eesti Vabariigi kodakondsuse taotluse saab soovi korral esitada PPA teeninduses vaid eelneva aja broneerimisel ning aega saab broneerida PPA iseteeninduses https://broneering.politsei.ee/.

Viktoria Korpan
PPA pressiesindaja
5111109