Viimastel kuudel sagenesid jalakäijate osalusel liiklusõnnetused

Alates septembrist on Tallinnas ja Harjumaal liikluses viga saanud 69 jalakäijat. Viimastel päevadel on juhtunud mitmeid õnnetusi, kus kannatada on saanud lapsed.

Põhja prefektuuri liiklusjärelevalvekeskuse juht Hannes Kullamäe sõnul juhtub jalakäijate osalusel liiklusõnnetusi tihedamini just sügisel ja talvel, kui õues on pime ja sombune. „Halb nähtavus ja pimedus vajavad autojuhilt täiendavat tähelepanu. Ülekäigurajale lähenedes peab hoo maha võtma ja veenduma, et keegi parasjagu teed ei ületa,“ rääkis Kullamäe.

Enamus õnnetusi, milles on üheks osaliseks jalakäija, on juhtunud linnaliikluses ning just hommikusel või õhtusel ajal, kui väljas on pime. „Jalakäijad peavad end hoidma ja enne tee ületamist veenduma, et neid on märgatud ja sõiduk jõuab peatuda. Tähtis on ennast ka nähtavaks teha helkuri või ereda riietuse abil, et autojuhtidele silma paista,“ selgitas Kullamäe.

Hannes Kullamäe sõnul on liiklusõnnetustes viga saanud ka mitmed lapsed. „Panen siinkohale vanematele südamele – rääkige oma lapsega ja tuletage meelde ohutu liiklemise põhitõed. Jalakäija on liikluses alati nõrgem pool ja peab olema sedavõrd ettevaatlikum. Enne ülekäigurajale astumist peab veenduma, et autojuht peatub ja annab teed. Kindlasti ei tohi liikluses tormata,“ tuletas Kullamäe meelde.

Ainuüksi käesoleva nädala alguses, 9. ja 10. detsembril sai liikluses vigastada kolm last. Esialgsetel andmetel ületas üks laps teed punase tulega ja teine jooksis sõiduteele ülekäiguraja vahetus läheduses.

„Kuivõrd sellised õnnetused sagenevad pimedal aastaajal, planeerime oma tööd selliselt, et patrullid oleks linnaliikluses rohkem nähtavad. Seeläbi aitame liiklust rahustada, kuid igal liiklejal on kohustus hoida iseennast ja teisi,“ tuletas Kullamäe meelde.

Alates septembrist on Tallinnas ja Harjumaal juhtunud 199 liiklusõnnetust, milles inimesed on viga saanud. Neist 69 õnnetust toimus jalakäijate osalusel ning viga sai 69 inimest, kellest pea kolmandik on lapsed vanuses 6-17. Liiklusõnnetustes hukkus kaks eakat inimest.

Leana Loide
PPA pressiesindaja
+372 525 4219
...