Eesti kodaniku passi saab nüüd taotleda ka iseteenindusest

Alates eelmise nädala lõpust saab Politsei- ja Piirivalveameti iseteeninduskeskkonnas aadressil etaotlus.politsei.ee lisaks ID-kaardile taotleda ka Eesti kodaniku passi nii endale kui oma alaealisele lapsele.

Täiskasvanud Eesti Vabariigi kodanik saab PPA iseteeninduse kaudu taotleda korduvat dokumenti, kui talle on varem välja antud kas Eesti kodaniku pass või ID-kaart. Alaealisele lapsele saab esmast või korduvat dokumenti taotleda juhul, kui tema sünd on registreeritud Eesti rahvastikuregistris ning vähemalt ühele tema vanematest on varasemalt välja antud Eesti kodaniku pass või ID-kaart.

"Iseteenindus kõige kiirem ja mugavam viis dokumenditaotluse esitamiseks - enamik andmevälju on inimese eest juba automaatselt täidetud, mis muudab taotlemise lihtsaks ja säästab inimese aega,“ rääkis identiteedi ja staatuste büroo valdkonna koordineerija Marit Abram.

Lisaks passi taotlemise võimalusele on toimunud veel mõned muudatused, millest taotlejad on seni puudust tundnud – näiteks saab pärast uuendusi tasuda riigilõivu krediitkaardiga ning taotleda dokumendi väljastamiseks aukonsuli juurde.

"Kuna paljud inimesed soovivad taotleda ID-kaarti ja passi koos ning ühiselt on see soodsam, leiti seni taotluse esitamiseks muu alternatiiv – seda mindi esitama kas teenindusse või esitati see posti või e-posti teel. Loodame, et inimesed avastavad enda jaoks kasutajasõbraliku iseteeninduskeskkonna,“ ütles Abram.

Iseteenindusse saab siseneda mugavalt PPA veebilehe kaudu aadressil www.politsei.ee otselingiga etaotlus.politsei.ee. Keskkonda saab sisse logida lisaks ID-kaardile ka mobiil-ID-ga või pangalinkide kaudu ehk dokumenti saab taotleda ka juhul, kui varem välja antud ID-kaart on juba kehtivuse kaotanud.

"Julgustan kõiki inimesi, kelle dokumendi kehtivusaeg läheneb lõpule, säästma end teenindusse minemise jalavaevast ja esitama taotluse mugavalt arvuti tagant lahkumata,“ rääkis Abram. Iseteeninduses on võimalik ID-kaarti taotleda juba alates 2017. aasta kevadest. Sellest ajast on läbi iseteeninduse esitatud juba üle 75 000 ID-kaardi taotluse. Passi iseteeninduses taotlemise võimaluse on juba edukalt avastanud paarsada inimest.

Kristjan Lukk

pressiesindaja

6123052 / +372 58727356